Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért alakult ki a BMW-nek ez...

Miért alakult ki a BMW-nek ez a rossz megítélése a mai világban? Mitől nézi le az átlag ember azt aki BMW-t vezet, és fordítva is?

Figyelt kérdés

Most nem a lepukkant E36 és E46 típusokról beszélek, hanem a vadiúj 3,5 és egyéb típusú bömösökről.

Érdekes ha az ember a forgalomban lát egy új audit, vagy mercit, kevésbé lesz olyan hangulatban, mint mikor egy új BMW elmegy előtte.

Akár tömegben mész át a zebrán, mész az utcán, ezt a kocsifajtát nagyon megnézik és megszólják.

Az új audikat ált sznob emberek, kisvállalkozók akik vetíteni akarnak a külvilágban, vagy csenben üzletelgető emberkék veszik.

A merci más kategória, árban és presztízsben is, ált a hazai áfa csaló kör, vagy egyéb "éjszakában" járatos emberek veszik, jah és a feketéző vállakozók.

De ott a kakukk tojás a bmw.

Új 3as, apuci fia lánya, vállalkozó feleség,kényszervállakozó aki alkalmazottai sanyargatásából vett egy ilyet, de a 2 és 4 bmw -re is ezek az emberek a jellemzők.

Ott az 5,6,7 és már más kategória, tudja is aki lát ilyet.

Szintén itt vannak jelen a fehérgalléros bűnözők, akik lehet minden nap tudnának ilyet venni, mert míg nem kaják el őket napi szinten 100 milliókat keresnek, és addig akarják elkölteni, míg lehet.

Én látom rosszul vagy ez tényleg így van a mai autós társadalomban?

Eddig akárkivel ezt átbeszéltük, itt lukadtunk ki, amit most kérdeztem.



#miértkelleztlenézni
2015. okt. 1. 19:56
1 2
 11/14 Koaxk Ábel ***** válasza:
84%

Én egy BMW tulaj vagyok, azért vettem mert szerintem gyönyörű autókat gyárt, nem volt racionális döntés, mert nem prémium autóból ár/érték arányban "jobbat" kaptam volna.


Mégis miért vesz akkor sok "hülye" BMW-t, meg egyéb prémium márkát?


Aki vezetett már valaha, prémium autót, ezt a kérdést fel sem teszi. Nekem előtte Audi-m volt, akkor éreztem meg először a különbséget a prémium és a nem prémium között.

Nyilván itt most nem a leharcolt 20+ éves példányokról beszélek.


Én nem nézem le a többi gyártót, de lehet papolni egy Suzuki, Opel, stb.. volánja mögül, de amíg fogalma nincs az illetőnek, hogy mi a különbség egy Opel és egy Mercedes között (szándékosan nem a BMW-re tértem ki), addig értelmetlen a vita.


Egyáltalán nem baj, ha valakinek mondjuk csak egy Swift-je van, de az ne akarja meggyőzni az embereket, hogy bizony az Audi, BMW, Mercedes, Lexus, stb... gyártóknál csak a logót fizeted meg.


A kérdező is előítéletes, mert ahogy látom, azt feltételezi, hogy a prémiumokból a leharcoltabb példányokat a prolik, a drágábbakat meg csak a bűnözők, korrupt vállalkozók, stb... veszik.


Az én családom egyik rétegbe sem tartozik mégis csak prémium autóink vannak, rengeteg olyan munkahely van még Magyarországon is ahol bizony fizetnek annyit a munkádért amivel legálisan megengedhetsz egy drágább autót is.


A BMW-t meg márkát egyszerűen divat lett szidni, kb olyan sztereotípa ma a BMW sofőr, mint a szőke nő, meg az anyós viccek.

2015. okt. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
A suttyót kijavíthatod gépészmérnökre, a kiskorút , pedig 29 évre. Tudod ki fog nektek tanácsot adni bármiben legközelebb, itt az ügyefogyott kérdéseitekhez.. Prémium..
2015. okt. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
27%
A sztereotípiáknak meg az általánosításnak , elég mély gyökerei szoktak lenni , és nem 2 nap alatt szoktak kialakulni.
2015. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
87%

Akkor viselkedj is úgy és inkább mutass példát, de ne rosszat.

A sztereotípiák alapja meg sokszor valami hülyeség, ami elég jól terjed, számtalan példa va rá.

2015. okt. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!