Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért csinál valaki ilyet?...

Miért csinál valaki ilyet? Normális? Kieg lent.

Figyelt kérdés

Ma reggel mentem kocsival az iskolába, nagy hó esett reggel belepte az utat, megyek a városba a fő úton, belső sávban a megengedett 50km/h-val és egyszer csak egy kis utcából jobbról kikanyarodott egy kocsi elém, azt hittem a külsőbe kanyarodik mivel én mentem a belsőbe, de rögtön a belsőbe kanyarodott, én azonnal elkezdtem fékezni de csúszott a kocsi a hó miatt, így tudtam, hogy midnenképp neki megyek mert 10el vánszorgott kb.

Így a szembe sávba kormányoztam a kocsit, ahol jött szembe egy másik aki lehúzódott, így éppen hogy elkerültük egymást és vissza tudtam menni az elém kanyarodó elé, ő meg semmit nem is észlelt az egészből, egy öregember régi autóval.

Annyira idegesítő, hogy ilyenek vannak:@

Nem történt semmi baj szerencsére, még koccanás sem, de miért ilyen b*rom valaki, hogy nem adja meg az elsőbbséget?Vagy akkor kanyarodjon külső sávban mert ott nem ment senki.


2011. jan. 26. 19:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az öregpapák már csak ilyenek! Szerintem túl nehéz nekik már elfordítani a fejüket szétnézésre...Igazából már az is elég, hogy kikanyarodik eléd, de az aztán tényleg betesz, hogy utána 10-el megy!

Legjobb lenne ha már 65 év felett nem igazán vezethetne az ember ;)

2011. jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Idősek és h*lyék mindig is voltak/lesznek az úton,ezután is velük együtt kell közlekednünk . Ez van,sajna,de ez ellen semmit nem lehet tenni. Te is én is leszünk még öregek is meg talán h.... k is és te is akarsz még helyet változtatni és akkor majd a fiataloknak te leszel a mozgó balesetveszély.
2011. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Attól, hogy öreg még betarthatná a szabályokat.Mi lett volna ha belemegyek hátulról mert túl közel lett volna a szembe sávban a kocsi?

Ki fizetné meg a káromat a kocsin?Ki lenne a hibás?

2011. jan. 26. 20:04
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ő lenne a hibás. Az ő biztosítója fizetné a te károdat is. Te is megöregszel egyszer, ezt vedd figyelembe, valamint te is követhetsz el hibát, azt se felejtsd el. Főleg, ahogy hallom kocsival az iskolába, tehát valóban tapasztalt lehetsz te is...
2011. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Velem nem is olyan régen elég durva dolog történt.

Minmálisan mentem gyorsabban, 90 helyett 100-al, amikor jobbról az addig türelmesen várakozó opelos kivágta magát.

Esélyem sem lett volna megállni és olyannyira féktávon belül lett volna, ami alapján meg merem kockáztatni, hogy a vezetö és a hátul ülö bele is halhatott volna.

A lélekjelenlétemnek köszönhetöen satufék, kormány jobbra és az útjelzöket letarolva, útszélét felszántva elkerültem a nagyobb bajt.


Úgyhogy inkább egy ilyen öreget koccolnék le városban ilyen kicsi sebességkülönbséggel, mint nagy tempónál csattanni.


Én a jogosítványt iszonyatosan megszigorítanám.

17-21 között és 60 fölött nagyon veszélyesek.

A fiatal azért, mert halhatatlan titánnak képzeli magát az autójáról pedig azt, hogy fénysebességgel is tud biztonságosan menni.

Az öregebbek, meg egyszerüen azért, mert a saját világukban elvannak a maguk komótosságával és nem néznek semmit sem.

2011. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is legtöbbször az öregekkel "gyűlik" meg a bajom! Valahogy korlátoznám én is bizonyos kor fölött a jogsit! Mondjuk nem 60 év fölött, de 65 után!

Engem az dühít fel a legjobban, amikor mondjuk főúton megy 50-60-nal. Ez csak az igazán balesetveszélyes, mert ugye szinte minden autóst előzésre kényszerít! Ha úgy érzi már,hogy fél az úton, akkor nem kell vezetni.

2011. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

21:02

Én jól vezetek, május óta van jogsim, azóta 10 ezer kmet vezettem le a kocsimmal, nem szoktam jampeckodni mint a korombeliek(20 vagyok), biztonságosan vezetek.

Ez háborít fel, hogy vannak ilyenek, ez volt az első ilyen esetem, a fővárosban még csak nem is indexelnek, ott nem divat:D

2011. jan. 27. 14:21
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, tudod ki vezet jól? Alain Prost. Ennyit erről. Az, hogy szerinted te jól vezetsz, nem jelent semmit. Még mindig tartom, hogy te is követhetsz el hibát, hisz emberből vagy. Különben tudod mi a 10.000 km? Kutyafüle. Majd, ha megszorzod hússzal, és akkor is igaz lesz a kijelentésed, akkor már esetleg lehet azt mondani, hogy lehet, hogy megy a vezetés. Annyira tudok röhögni az ilyen 10.000 km-es gyerekeken, amikor azt se tudják egy-egy forgalmi helyzetben, hogy mit kezdjenek magukkal... Jó dolog is az elbizakodottság, igaz kérdező? :)
2011. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Persze, hogy hibázhatok, mint mindenki, nekem akkor is nagy az önbizalmam vezetésben, és szerintem jól vezetek, látnod kéne:D
2011. jan. 27. 14:56
 10/15 anonim ***** válasza:
Láttam már ilyen "jól vezetek" huszonévest BMW-vel városban felcsavarodni a korlátra kézifékezés közben... Neki is nagy volt az önbizalma... Nekem is sok volt az önbizalmam húszévesen 3 éves jogsival, én is emlékszem rá... Most, 3-400.000 km-el a hátam mögött, már másképp gondolok az akkori "vezetési tudásomra".
2011. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!