Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerinted lenne értelme, egy...

Szerinted lenne értelme, egy minimum sebességhatárt megszabni a főutakon?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyan esetekre, amikor 90 a sebességhatár, de egy bénázó öreg bácsi, csak 50-el megy, a kis trabijával, suzukijával. Nyilván itt előzni fognak, a kocsisok, de ezzel nő a balesetveszély. A 4-es főúton is. Ha nem kellene annyi kocsit megelőzni, mert egyik béna 60-nal a másik 40-nel megy, akkor nem lenne annyi baleset. Ha mindenki 90-nel menne, nem lenne előzés, és nem lenne torlódás, ezáltal kevesebb baleset van. Utálom azt, ha 90 a határ, de valaki 50-nel tötymörög, és senki sem akar előzni.

2013. okt. 13. 19:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Értem a célzást. Én is célozgathatnék, ha olyan személyeskedő lennék, mint egyes kommentelők, akik alkalmatlanok arra, hogy bármilyen közösségben megnyilvánuljanak (nemhogy a vezetésre, ugye, mert aki itt ily módon harciaskodik, az bizonyára az utakon is ezt teszi és az ön- és közveszélyes). Ez csak egy jóindulatú kritika akart lenni.

Csak nem az ősz hajú papónak tetszik lenni? :)


Én nem állítottam, hogy rá sem szabadna merészkedniük a lassan haladó járműveknek az országutakra. Azt sem, hogy a 35-el araszoló papót letolnám az útról, voltak ott jó páran a feltorlódott sorban, akik vakmerően leelőzték az egész kocsisort (majdnem ütközve a szembejövőkkel), pedig nem annyi ideje vonatoztak, mint én. Ők sokkal veszélyesebbek, mint a lassú járművek. Sebaj, kapunk még fix és mozgó trafikat és ezekből információim szerint kapnak bőven az országutak is. Azután is lesz száguldozás, majd ez a pár renitens is észbe kap, ha sorban jönnek a csekkek.


A kamionosnak: Csak jóindulattal jegyzem meg, hogy azért is előzgetik meg a 90-el robogó kamionokat, teherautókat a személyautók, mert még ha ők is 90-100 körüli tempóval haladnak (nyilván alapból kicsit gyorsabban, ha egyszer beérték a kamiont), akkor is egy kamion mögött haladva erősen megnő az esélye annak, hogy néhány csúnya kőfelverődés nyommal több lesz az autójuk elején, vagy szélvédőjén, vagy ha nincs szerencséjük, akkor a szállítmányból kapnak egy kis ízelítőt (láttam már ilyet, hogy leesett ez meg az), másrészt nem szívesen szívják azt a nagy mennyiségű kormot, ami egy ilyen gépszörny nyomában keletkezik. Szerintem az előzni szándékozókat segíteni kellene, főleg a kamionnal. Merthogy nem átlátszó a széles kamion. Szerencsére vannak jóindulatú sofőrök, akik segítik a többi közlekedőt. Gondolom, ilyennek tetszik lenni.

2013. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Csak jóindulattal jegyzem meg, hogy azért is előzgetik meg a 90-el robogó kamionokat, teherautókat a személyautók, mert még ha ők is 90-100 körüli tempóval haladnak (nyilván alapból kicsit gyorsabban, ha egyszer beérték a kamiont)"


Persze, engem nem zavar ha gyorsabb nem érdekel, én is közlekedek személyautóval. Csak ha már annyira ragaszkodunk egy minimális sebességhez, mert az előzés veszélyes, akkor ragaszkodjunk a felső határhoz is nem? Az előzés akkor is ugyanolyan veszélyforrás. És ebből kiindulva, ha én vagy bárki más 90km/hval haladok ( persze tök szabálytalanul), akkor szabálykövetően közlekedő személyautós kizárt, hogy utolérjen.

Ahol olyanok az útviszonyok, ott már a legtöbb helyen országúton is kint van a 100-as tábla, nyilván ott más a helyzet.

2013. okt. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
45%

En tamogatnam, 83 as fout, biciklis traktor egyebb csemege...hetvegi mamapapa 50 el, elozni nehez, rovid egyenesek...

Veszelyes... Mert azet nem varosi tempoba akarok kint is menni...

2013. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem támogatnám.

Sok helyen nincs egyéb út(még föld út sem) a lassabban haladók részére.

Márpedig kerékpárral vagy kismotorral is szeretnénk eljutni a munkahelyünkre.

Ha lennének egy olyan "sávok" vagy egy olyan út,ami párhuzamosan halad(pl sok helyen van bicikliút,de nem mindenhol) akkor jó lenne a minimum sebesség,de így,ebben a formában nem.A lassabban haladó(én is)hü..ék lennének kockáztatni a testi épségüket,inkább mennének a "másik",nekik való úton.

2013. okt. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

9-es válaszoló!


Ma mai kocsik bírják e tempót, teljesítőképességük bőven meghaladja a 100km/h-t.

2013. okt. 30. 21:35
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Csak az a gond, hogy olyan rossz néznni, hogy zöld a lámpa és FÉKEZ, az előttem lévő, meg 60a sebességhatár és meg 50-nel. Én meg kockásra marom magamat, hogy ez miért megy 5-nel, amikor 60 a megengedett, és amikor előzni kezdek, és látom, a papó bamba tekintetét... Na az az a pillanat, amikor azt mondanám 70 év fölött elvenném minden embernek a jogosítványát!

2013. okt. 30. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!