Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti elvennétek a nyugdíjasoktól...

Ti elvennétek a nyugdíjasoktól az ingyen utazás?

Figyelt kérdés

Én ezt egyszerűen nem bírom elviselni hogy ők ingyen utazgatna ide oda fellöknek mindenkit taposnak át az emberen hogy legyen ülőhelyük közbe pedig egy árva forintot nem fizetnek a szolgáltatásért.

Közben pedig mindenki más fizet a dogozók a diákok, de még aki, tartósan beteg vagy ilyen olyan jogcímen kedvezményben részesülő is fizet legalább egy jelentéktelen összeget. Akkor nyugdíjasok mért nem bírnak olyan nagy teher lenne egy 50% jegy mondjuk?

Ne mondja már nekem senkise, még a legalacsonyabb nyugdíjjal rendelkező is kitudna fizetni mondjuk 280 Forintot ami egy 30 km tarifa pedig olyan messze lehet nincs is az sztk.



2015. jún. 20. 00:00
1 2 3 4 5
 11/48 anonim válasza:
39%
Nem vennék el tőlük semmit ! Így is nagyon sokan kevés nyugdíjat kapnak,alig tudnak megélni belőle,miért kellene őket még jobban lehúzni ?!
2015. jún. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
84%
Már a kérdés feltevésed is pontatlan. Ugyanis nem a nyugdíjasok utaznak ingyen, hanem a 65 éven felüli állampolgárok.
2015. jún. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, én csak és kizárólag a te nagyszüleidtől venném el ezt a jogot. Majd ők elmagyarázzák neked, miért érdemlik meg.


Viszont.


Több országban, ahol ez a módszer működik, korlátozva van, mikor utazhatnak ingyen. Reggeli és délutáni csúcsforgalomban NEM. Ez így lenne korrekt, ne terheljeék az amúgy is zsúfolt tömegközlekedési eszközöket.


Ami pedig a nyugdíjasok mentalitását illeti: nézz tükörbe, nézd meg, milyen intoleráns paraszt vagy már most. Szerinted milyen leszel nyugdíjasként?

2015. jún. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
25%
elvenném mert csak kptattyák a buszt ok nélkül
2015. jún. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
Marha sok bunkó van, és kortól függetlenül zéró a tömegközlekedési kultúránk.
2015. jún. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
90%

1.: még a regisztrációs jegyre is ment a panasz, amikor a kedvezményükkel kapcsolatban való elszámolást akartak volna csinálni.

2.: jelenleg, Magyarországon a legnagyobb szavazótábor, pont a 65 éven felüliek, vagyis politikai öngól lenne annak, aki bevezetné ezt (akár csak, a csúcsidő alatt).

3.: a rendszerváltás előtt, nem volt ilyen. Ez a rendszerváltás utáni időben jött és valami oknál fogva, a külföldiekre is kiterjesztették (EU-n belülre + egy pár másik államra is).

4.: a csúcsidőn belüli fizetőst, támogatom, aki meg, pont akkor megy orvoshoz, akkor ott, le lesz igazolva. Csak ezt sem fogják megvalósítani, mert jönne a panasz.

2015. jún. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
58%

A szociális alapon történő besorolás és az időkorlát meghatározása járható út lenne.

Sok öreg nagyon nagyra van magától és ez a baj...

Nemrég saját magam láttam a következő szitut:

Idősödő házaspár bevásárolt, nagy pakkal föl a villamosra. Az öreg mondja az asszonynak, hogy ezzel hazamész én meg autóval elmegyek lottózni....

Ki-ki döntse el, hogy a sok öreg igazán rászorul-e a számukra ingyenes tömegközlekedésre...

2015. jún. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
De bizony volt rendszerváltás előtt is 70 éven felülieknek.
2015. jún. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom nincs velük, akkor mennek felőlem és azt csinálnak, amit akarnak. Egy valamit azonban soha nem értettem: a nyugdijasoknak miért van ingyen ilyen sok szolgáltatás???
2015. jún. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
0%

Engem nem igazán érdekel.

Mamámból kiindulva, azért utaznak 7-8 fele, mert ők korán kelnek és szeretik letudni a bevásárlást reggel korán, aztán mondjuk főznek, takarítanak, pihennek.

Aki azért panaszkodik, mert lökdösödnek, hát nem kell arébb állni ha erőszakos, ha egy idős néni arébb tud lökni, akkor veled van a baj. Természetesen ha nem erőszakos, tolakodik, megkér hogy állj félre, akkor félre kell állni.

Sok ismerősőm még nyávog is ha állni kell a buszon, és amúgy is az öregek miért foglalják el a helyeket. Szánalmas hogy egy fiatal nem tud fél órát vagy 1 órát állni, amíg beér a suliba, munkába, ahol nagy valószínűséggel egész nap ülni fog.

2015. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!