Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti elvennétek a nyugdíjasoktól...

Ti elvennétek a nyugdíjasoktól az ingyen utazás?

Figyelt kérdés

Én ezt egyszerűen nem bírom elviselni hogy ők ingyen utazgatna ide oda fellöknek mindenkit taposnak át az emberen hogy legyen ülőhelyük közbe pedig egy árva forintot nem fizetnek a szolgáltatásért.

Közben pedig mindenki más fizet a dogozók a diákok, de még aki, tartósan beteg vagy ilyen olyan jogcímen kedvezményben részesülő is fizet legalább egy jelentéktelen összeget. Akkor nyugdíjasok mért nem bírnak olyan nagy teher lenne egy 50% jegy mondjuk?

Ne mondja már nekem senkise, még a legalacsonyabb nyugdíjjal rendelkező is kitudna fizetni mondjuk 280 Forintot ami egy 30 km tarifa pedig olyan messze lehet nincs is az sztk.



2015. jún. 20. 00:00
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:

Az igaz hogy eddig még semmit nem tettem a 8000Ft-os bérletért azon kívül hogy eljártam iskolába. De az iskolánaknak is vége lesz egyszer aztán pedig ha akarok kezdeni magammal valamit dolgoznom kell. Jelenleg nem olyan a munkaerő piac hogy kényem kedvemre válogathatok a munkák közt ezért nem biztos hogy a városomba kapok állást lehet hogy ugyan úgy ingáznom kell. Jó majd a munkáltatóm átvállalja a 86%-ot de akkor is ki kell fizetnem valamennyit.

És pont nem azt szeretném hogy ha valakinek rossz akkor legyen másnak is rossz. Inkább legyen annak jobb akinek most rossz, járjon az ingyen aki valóban rászorul, akkor húzzunk meg egy nyugdíj minimumot és akkor mondjuk hogy akinek 100 ezer forint felett van a nyugdíja az igen is tessék fizetni valamennyit.

Zsúfoltság nem azzal van bajom hogy zsúfolt a busz megszoktam de mért kell pont mindig reggel 7kor útnak indulni. Kicsit később nem ér rá? Egy nyugdíjasnak 2 helyet foglalni.

És igen nem nem az enyém a busz, nem vettem meg. De én legalább fizetek valamennyit az elvégzett szolgáltatásért. Az állam egyre kevesebb pénzt ad a tömegközlekedésre, ezért vannak a drasztikus ritkítások is, valamiből fent kell tartani karban kell tartani a buszokat az meg csak abból lehet ha az adott társaságnak van bevétel. A nyugdíjasoktól nem lesz semmi se. Még is nekik a legnagyobb baj hogy a nyári menterend miatt a kedvenc piacjáró a csúcsideji 5 perc helyett 10 percenként jár szinte tragédiaként élik meg.

2015. jún. 20. 13:00
 32/48 anonim ***** válasza:

-Itt mindenki hülye?!

-Itt? Mindenki.

2015. jún. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:

A témát félre téve amúgy nem gondoltam, hogy ezzel a kérdéssel ilyen vitát fogok elindítani.

Én amúgy lehet vitába szállok és megpróbálok kiállni a lehet nem igazam ért, de én mindenki válaszát tiszteletben tartom és elfogadom ezáltal én ez idáig senkit nem pontoztam se le se fel és ezután sem fogok.

2015. jún. 20. 13:06
 34/48 anonim ***** válasza:
Pedig ez egy nagyon jó téma vitaalapnak. Nem is az alapkérdés miatt, hanem a generációs ellentétek miatt.
2015. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
51%

- # 18-as válaszadó:

mióta van az ingyen utazás? Tudsz egy, időpontot mondani? Mert én, csak, a rendszerváltás utáni időkről tudok csak.

Nem mellesleg, van egy, régi reklámfilm, ami a bengáli villamoson készült: ott egy, idős asszonytól is kérték a jegyet. Ha kell, be is másolom a hivatkozást.


- 73%-os válaszadó:

Akkor fizesd te magad. Én aktív kereső vagyok és emellett fogok eljárni tanfolyamra, de úgy, hogy közben nincs diákkedvezményem. A fizetésem, a garantált bérminimum összegét is, alig éri el (havi felbontásban). Nade látom, mindenre van kifogásod.



OFF - ha már, nyugdíjasok is szóba kerülnek. Itt vannak az adatok, az elmúlt pár évről: [link] (ki tartsa el a nyugdíjast?)

2015. jún. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

A 70 éven felüliek ingyenes utazását a Németh-kormány vezette be, 1988.11.24. és 1989.10.23 közt valamikor (most nem nézek utána pontosan). Ezt 1998.január 1-én a Horn-kormány terjesztette ki a 65 éven felüliekre.


Egyébként véleményem szerint elhibázott döntés egy szociális juttatást kizárólag életkorhoz kötni, hisz a nevéből adódóan szociális alapon kéne dönteni róla.

2015. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%
Engem már nem izgat.Van normális munkahelyem ezáltal pénzem szóval már csakis kizárólag autóval járok mindenhová.Soha többet tömegközlekedés.(kivéve repülő meg vonat) Az egyetem alatt persze én is buszoztam, ráadásul BP-n.Nem egyszer küldtem el nyuggereket a r*hadt k**va anyjukba (fennhangon) és párszor odébb is löktem őket csak hogy érezzék a törődést.Az utána következő bunkó és egyéb beszólàsokat pedig a fülemben lévő fülhallgatóval hárítottam.(zene max hangerőn).Én abszolút támogatnám a kérdező ötletét.
2015. jún. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
0%
Feltételezem, "kedves" #37, az ellen sem lenne semmi kifogásod, hogy ha a te viselkedésed nem tetszik nekem, én is meglökdösnélek kicsit. Mondjuk úgy, hogy kiesik pár fogad. Csak hogy érezd a törődést. Az utána következő bunkó és egyéb beszólàsokat pedig a fülemben lévő fülhallgatóval hárítanám.(zene max hangerőn)
2015. jún. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
Kár hogy engem nem lökdöstél. :) Játszhattunk volna.
2015. jún. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 homo ludensz ***** válasza:
Kedves jól nevelt hozzászóló te egyetemre jártál és talán diplomáztál is itt BP.-n. Gondolom te értelmiséginek véled magad az iskoláid elvégzése után. Lehet hogy a lexikális tudásban kimagasló vagy de mint érző emberi lény egy pincebogár szintjét kapirgálod. Csak remélni tudom hogy nem emberekkel fogsz foglalkozni mert ahová te lépsz még a fű is elsárgul.
2015. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!