Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti elvennétek a nyugdíjasoktól...

Ti elvennétek a nyugdíjasoktól az ingyen utazás?

Figyelt kérdés

Én ezt egyszerűen nem bírom elviselni hogy ők ingyen utazgatna ide oda fellöknek mindenkit taposnak át az emberen hogy legyen ülőhelyük közbe pedig egy árva forintot nem fizetnek a szolgáltatásért.

Közben pedig mindenki más fizet a dogozók a diákok, de még aki, tartósan beteg vagy ilyen olyan jogcímen kedvezményben részesülő is fizet legalább egy jelentéktelen összeget. Akkor nyugdíjasok mért nem bírnak olyan nagy teher lenne egy 50% jegy mondjuk?

Ne mondja már nekem senkise, még a legalacsonyabb nyugdíjjal rendelkező is kitudna fizetni mondjuk 280 Forintot ami egy 30 km tarifa pedig olyan messze lehet nincs is az sztk.



2015. jún. 20. 00:00
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

Nem venném el, mert nem nyernék vele:


1 Nekem is vannak idős szüleim. (Akinek nincs, majd lesz.)

2 Én is leszek egyszer öreg.

És az a felfogás is előjöhetne, hogy a nyugdíjasok nem a mai fiatalok pénzén élnek és utaznak, hanem abból, amit anno befizettek. (Csak lehet, hogy az államnak nem kellett volna eltapsolnia.)


A hosszútáv utazások ingyenességét (ami nem tartozik a létfunkcióhoz) azt már azért elvenném.


Én a MÁV diákbérleteket hoznám azonos árba a felnőttel. Nem létezik, hogy tízszeres különbségek legyenek. Az a család, ahol a szülők is a vonattal járnak reggel a gyárba, nem érezne különbséget. Mert összességében ugyanannyit fizet. De ahol papa, mama külön autókkal közlekedik, ott nehogy már más fizesse ki egyetlen teljesárú jegy árával másik tíz újgazdag csemete iskolába járását! Alig van a vonaton, aki teljesárban utazik, és a valós jegyárak a diákárakhoz lettek igazítva, a teljesárú meg mint akit büntetnek 20-30 ezreket fizet a semmiért!

2015. jún. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

Én még kb 1 éve dolgoztam hotelben és a német turista házaspár (65+) kérdezte, hogy hogy lehetséges, hogy csúcsidőben is ingyen tudnak utazni... Mondtam, hogy örüljenek neki :)


Én tisztelem, becsülöm, hogy ledolgozták a nyugdíjasok az éveket, de csúcsidőben ne terheljék már le a tömegközlekedést...

Arról nem beszélve, hogy ők legalább kapnak nyugdíjat az államtól, amit velem együtt az aktív dolgozók termelnek ki...

Sokuk (nem az összes, nem szabad általánosítani, mert vannak normálisak is) ráadásul szándékosan generálja a feszültséget a 2 korosztály között, mert élvezik.

Példának okáért 182-es busz, felszálltam, de a következő megállónál átadtam egy öregasszonynak a helyet, (a maradék 20 megállót állva utaztam végig 24 óra munka után) majd 2 megálló múlva felszáll az egyik barátnője (futott a buszhoz a banyatankkal) és arról beszélgetnek, hogy ezek a mai fiatalok SOHA NEM ADJÁK ÁT A HELYET...


Az már csak hab a tortán, hogy az én korosztályomnak már nem lesz állami nyugdíjam sajna, csak öngondoskodással lesz pénzem, szóval 2 helyre is lehet fizetni a pénzt...

Azaz egy időben kell kitermelni az ő nyugdíjukat és a majdani sajátomat...

Persze a fiatalok nem lehetnek fáradtak, az totál elképzelhetetlen...


22/F

2015. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

"Az már csak hab a tortán, hogy az én korosztályomnak már nem lesz állami nyugdíjam sajna, csak öngondoskodással lesz pénzem, szóval 2 helyre is lehet fizetni a pénzt...

Azaz egy időben kell kitermelni az ő nyugdíjukat és a majdani sajátomat..."


Azt az egyet ne felejtsd el, hogy a mai nyugdíjasok MÁR kitermelték valakinek a nyugdíját.


Az pedig, hogy az állam nem tud - vagy nem akar - jól bánni a pénzzel (a te pénzeddel!), nem a nyugdíjasok sara. Kár rájuk verni azt, hogy neked nem lesz, ez egy teljesen más téma. Erre mondták anno többen is, hogy el lehet menni, ha nem tetszik. És milyen igazuk volt!

2015. jún. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

És ki mondta, hogy az ő hibájuk?

Ennek demográfiai oka van, ami nagy valószínűséggel nem fog változni.


Az én korosztályomból is vannak, akik tiszteletlenek velük szemben, de az ő korosztályuk sem szenved hiányt a tiszteletlenségből.


Arra meg, hogy el lehet menni innen... hát ha erre ösztönzik a fiatalságot, akkor még hamarabb bedől az egész rendszer.

De én is ki fogok menni legalább pár évre mindenképpen, ne félj.

2015. jún. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim válasza:

43. nem is értem mit reagálsz így túl.. nem mondta, hogy ez a mostani nyugdíjasok hibája lenne.

Azért azon elgondolkodtam, hogy ha kimennék külföldre meg a másik, harmadik és mind a 7 millió akkor miből fizetnének nyugdíjat?

2015. jún. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim válasza:
Ilyen esetben a nyugdíjasoknak is el lehet menni? Néha, amikor gyűlölsz szoktál elgondolkodni a másik ember szempontjain?
2015. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim válasza:
Nem venném el. Végigdolgozta az életét, rengeteget letett azért, hogy a következő generációnak jobb legyen. Belelehet kötni, én így látom.
2015. jún. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Én elvenném. Fizessenek legalább annyit, mint a diákok.
2018. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!