Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti elvennétek a nyugdíjasoktól...

Ti elvennétek a nyugdíjasoktól az ingyen utazás?

Figyelt kérdés

Én ezt egyszerűen nem bírom elviselni hogy ők ingyen utazgatna ide oda fellöknek mindenkit taposnak át az emberen hogy legyen ülőhelyük közbe pedig egy árva forintot nem fizetnek a szolgáltatásért.

Közben pedig mindenki más fizet a dogozók a diákok, de még aki, tartósan beteg vagy ilyen olyan jogcímen kedvezményben részesülő is fizet legalább egy jelentéktelen összeget. Akkor nyugdíjasok mért nem bírnak olyan nagy teher lenne egy 50% jegy mondjuk?

Ne mondja már nekem senkise, még a legalacsonyabb nyugdíjjal rendelkező is kitudna fizetni mondjuk 280 Forintot ami egy 30 km tarifa pedig olyan messze lehet nincs is az sztk.



2015. jún. 20. 00:00
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem érzem pont én emiatt magam bunkónak, egyszerűen csak, nem értek vele egyet, hogy én diákként mért fizessek 8000 Forintot egy helyközi meg egy városi bérletért, hogy tanulhassak bejárhassak iskolába. Ők meg ingyen utaznak. És ha csak 1-2 megállót is. Ha nem lenne bérletem nekem 1-2 megállóra, is ki kell lyukasztanom a jegyet.

Annyiban kitudnák egyezni valóban, hogy ne pont reggel 6-8 óra között kelljen már a piacra rohanni paradicsomért mikor mindenki más dolgozni és iskolába szeretne eljutni.

És meglepő de a saját nagymamám sem ért ezzel egyet, ő mesélte hogy a társas házba, a többi idősnek azon kívül hogy elmennek a piacra, sztkba nekik ez egy szórakozás (természetesen akinek megengedi az egészségi állapota) elindulnak csoportosan beszélgetnek, nézelődnek. Vannak akiknek nem de vannak akik igen is majdnem hogy vissza élnek ezzel a lehetősséggel és csak azért is mennek ide oda sokszor teljesen céltalanul csak idős, netalántán már özvegy és unatkozik otthon.

2015. jún. 20. 11:43
 22/48 anonim ***** válasza:
100%

én részben elvenném


csúcsidőben nem járna az ingyen utazás, hanem mondjuk 9 és 3 óra között, illetve 6 óra után


látok olyat, hogy iskolába, munkába igyekvő emberek nem férnek fel a buszra, mert akkora tömeg van


amúgy az én nagymamám sem ért vele egyet


egyrészt emiatt, másrészt kellemetlennek érzi, hogy igénybe veszi a szolgáltatást, és nem fizet érte... neki is 80ezer a nyugdíja, de azt mondja, hogy egy jelképes 100 forintos jegyet azért lehetne csinálni


ami engem bosszant, hogy sok elvileg 65 év feletti szupernagyi felszökken a buszra, és esze ágában sincs felmutatni a személyit, hiszen ő neki jár az ingyen utazás.. vagy felszökik elsőajtós busznál a hátsón, mert hát neki úgyis ingyenes


ilyenkor reggel várunk 3 percet minden ilyen megállónál, amíg a sofőr bemondja vagy 3x, hogy mutassák be a jegyet, bérletet, igazolványt, majd nagy nehezen magára ismer, és előrecammog, persze megkéri a buszvezetőt, hogy amíg hátra nem ér, el ne induljon, mert elesik

2015. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
13%

"nem értek vele egyet, hogy én diákként mért fizessek 8000 Forintot"

Te, vazze?! Úgy beszélsz, mintha tettél volna bármit is azért a 8000 forintért azon kívül, hogy megeszed amit anyád eléd tesz. A nyugdíjas jó eséllyel végigdolgozta az életét sz*rért-h*gyért.


"Annyiban kitudnák egyezni valóban, hogy ne pont reggel 6-8 óra között kelljen már a piacra rohanni paradicsomért mikor mindenki más dolgozni és iskolába szeretne eljutni."

Ezek szerint nem is a nyugdíjasokkal van bajod, hanem a túlzsúfolt tömegközlekedéssel.


"a többi idősnek azon kívül hogy elmennek a piacra, sztkba nekik ez egy szórakozás (természetesen akinek megengedi az egészségi állapota) elindulnak csoportosan beszélgetnek, nézelődnek."

És vazze, te sajnálod tőlük a szórakozást?! Szerinted mit kéne tenniük, otthon ülni és szép csendben meghalni? Vagy netán fizetnéd nekik a színvonalasabb szórakozást? Mert havi 40-50 ezres nyugdíjból nem fussa ám internetre meg mozijegyre...

2015. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 homo ludensz ***** válasza:
80%

Ez időnként téma itt és senkit nem szeretnék megsérteni pláne nem kioktatni. 72 leszek augusztusban ha megérem és olyan szerencsés vagyok hogy a nejem aki 73 éves elhozza a piacról a spárból vagy a patikából a szükségeseket. Sajnos én nehezen megyek és ha lehet akkor alacsony padlós buszt várok.Felmutatom az igazolványomat és sokszor látom a sofőr arcán az alig titkolt utálatot. A vizsgálatokra ha kérünk időpontot mi is más is 2-3 hónapra kapunk és változó időpontra kivétel a labor. Eljön a várva várt időpont megmosdok,felöltözöm és kicsámpázok a megállóba s igyekszem akkorra odaérni mikorra mondták. Talán nem is célszerű leülnöm néhány megállót mert nehezebb felállni és leszállni. Néha az ajtóban tényleg összetorlódnak az iskolás hátizsákos fiatalok és mindkét fülükben ott a hallgató,de hát ez már az ő életük s nem a miénk. Igazából attól rettegek hogy meddig tud felszállni a nejem egy kis krumplival ezzel azzal hogy együnk valamit.

Kazánkovácsbrigádban dolgoztam fél liter tejen 1.20 -ért kenyéren és egy májkonzerven. Szép idők voltak mert kutya bajunk sem volt.

2015. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:

Na azért enged meg egy kicsit, az elsőben igazadban, valóban semmit nem tettem azért a 8000Ft-ért. De van olyan család aki 40-50 forint közmunkából él havonta, egy kis istenháta mögötti faluba, és gondot jelent taníttatni a gyereket, mert nem engedhetnek meg magunknak ilyen bérletet. Más részt valóban én is végig fogom dolgozni jó esélyem az egész életem majd sza*ér h*gyért, csak annyi különbséggel hogy nekem már lehet nyugdíjam sem lesz ha így haladunk majd max amit félre teszek befőttes üvegbe.

Másik nem a túlzsúfolt közlekedéssel van bajom de ne 7:20 buszon legyen már az összes. Nálunk a reggeli 7:20 kb olyan mintha egy nyugdíjas klub szervezett utazását látnám. Sokszor inkább megyek a következővel mert már az első megállóba nem férek föl, ugye 1 nyugdíjas 2 ülés elven ülnek a buszon, ablak mellet a szatyor, gurulós táska, kint pedig és most kimer oda szólni hogy pakoljon már ki onnan, szinte senki.

Gyakran elkel késni és menni a következővel, amire felérek, csak mivel megyeszékhelyről van szó jó estben is 5 perc múlva jön a következő. De akinek 30-60 perc múlva? Csak azért mert olcsó a liszt az Auchanba és sütni kell az unokának, én is unoka vagyok de nem haragszok meg ha 11 helyet 4 kor lesz kész a süti.

Nem sajnálom tőlük a szórakozást, de ne az dolgozó, és iskolás emberek gyerekek közlekedési eszközén szórakozzanak már.

2015. jún. 20. 12:07
 26/48 anonim ***** válasza:
0%

"az elsőben igazadban, valóban semmit nem tettem azért a 8000Ft-ért."

Helyes, akkor maradj csöndben.


"De van olyan család aki 40-50 forint közmunkából él havonta, egy kis istenháta mögötti faluba, és gondot jelent taníttatni a gyereket, mert nem engedhetnek meg magunknak ilyen bérletet."

Tehát ha jól értem, te azt szeretnéd, hogy ha valakinek rossz, akkor legyen rossz másnak is - ahelyett, hogy amiatt háborognál, hogy másnak nem jut bérlet, inkább vegyék el attól, akinek jut. Ez ostoba, szűklátókörű, irígy viselkedés. Hat éves gyerekhez méltó.


"Más részt valóban én is végig fogom dolgozni jó esélyem az egész életem majd sza*ér h*gyért, csak annyi különbséggel hogy nekem már lehet nyugdíjam sem lesz ha így haladunk majd max amit félre teszek befőttes üvegbe."

Majd meglátjuk. Ők azonban MÁR ÁTÉLTÉK ugyanazt (sőt sokkal rosszabbat is), amit te majd csak fogsz. Miért akarod elvenni tőlük azt a kevés jót, ami még jut nekik, ahelyett, hogy álás lennél azért, hogy egyáltalán lehetővé tették, hogy ne a kibbszott krumpli kelljen a földből kitúrnod 16 éves létedre, hanem legyen autóbusz, ami elvisz az iskolába. Majd akkor csipogj, ha te is letettél valamit az asztalra.


"Másik nem a túlzsúfolt közlekedéssel van bajom de"

Ez vicces. Azt mondod, nem a túlzsúfolt közlekedéssel van bajod, majd két bekezdésen keresztül hisztizel, hoyg milyen rossz neked a zsúfolt közlekedés. Öcsi, döntsd már el, mi is a bajod valójában!


"Nem sajnálom tőlük a szórakozást, de ne az dolgozó, és iskolás emberek gyerekek közlekedési eszközén szórakozzanak már."

Mint az elején írtam, valóban jobb lenne korlátozni, mikor vehetik igénybe ingyen a tömegközlekedést - azonban gondolkozzál már, hé! Mi az, hogy a dolgozó, és iskolás emberek gyerekek közlekedési eszköze?! Mióta a tiéd a busz? Megvetted? Te fizeted a gázolajat, a javítást, a takarítást?

2015. jún. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%

"Mióta a tiéd a busz? Megvetted? Te fizeted a gázolajat, a javítást, a takarítást?"


Ő fizet bérletet, a busz fent tartása pedig abból a pénzből történik amit az emberek jegyre és bérletre költenek. Aki nem fizet semmit a tömegközlekedésért, az nyilvánvalóan semmivel nem járul hozzá a fent tartásához.

2015. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
26%

Ezen az oldalon a polkorrektség, a megjátszott tolerancia és az álszentség az, ami elfogadott és elvárt, ezért azt mondom, hogy nemhogy nem venném el az ingyenes utazásukat, hanem még külön, személyre szóló buszt és sofőrt is fönntartanék nekik.


Így ugye nem leszek lepontozva?

2015. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
62%
Semmi gond, én meg lepontoztalak és jelentettelek személyeskedés miatt. :D
2015. jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

"Ő fizet bérletet, a busz fent tartása pedig abból a pénzből történik amit az emberek jegyre és bérletre költenek."

plusz az állami támogatásból, ezt ne felejtsük el. Tekintsd úgy, hogy az állam (vagy az adott város vezetése) átvállalja a nyugdíjasok terheit. Tudom, az pedig az adóforintjaidból történik - azonban azokból sokkal több megy a politikusok zsebébe, mégsem hallom, ohgy emiatt háborognátok.

2015. jún. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!