Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy osztályfőnök adhat azért...

Egy osztályfőnök adhat azért megrovót, mert Messenger csoportba a diákok like jellel reagáltak az üzenetére?

Figyelt kérdés
Beküldött az osztályfőnök egy képet amin a következő szülői értekezletről vannak információk és a diákok a kék like gyorsreakcióval reagáltak. A tanár ezen kiakadt és az első háromnak aki reagált megrovót ad. Ezt fel lehet valahol jelenteni vagy bármi? Így abszolút nem szabályos és ez szerintem undorító dolog, nem rólam van szó a diákok alatt. Az indok az volt "a csoport nem célszerű használata"

2023. okt. 20. 15:20
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:
De istenem xdd mi a fene lehet az előzménye annak h az osztalyfonok bekuld egy képet és nyomnak rá reakciót aztán jön a megrovo? Hogy a tanár bal lábbal kelt fel? Vagy hogy kielte a gyerekeken a feszültségét? Milyen háttérrol beszéltek ti? Szépen leírta első három aki nyomott likeot kapja a megrovót mi nem érthető ezen? Hát most komolyan... Írd már le legyszives mire vagy kíváncsi, remélem nem az egész önéletrajzára a tanárnak
2023. okt. 21. 22:22
 42/47 anonim ***** válasza:
49%

Például lehetett korábban már ebből incidens, mondhatta már, hogy XY ok miatt ne csinálják és mégis csinálták...


A történet így ebben a formábban elégé abszurd és valótlannak tűnik. Felteszem ezért is gyanítják, hogy volt még valami a háttérben amit nem mondasz el és ami teljesen más megvilágításba helyezné az egész ügyet.


De persze ott van még az a lehetőség is, hogy kitaláció az egész vagy, hogy részetekről tényleg csak ennyi történt.

2023. okt. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%

Én hallottam mr olyan esetet, hogy a tanár facebook/messenger csoportban küldte el a házi feladatot. Majd miután pár embernél meghalt a face, nem kapták meg az üzenetet. Mégis megkapták az elégtelent a házi feladat hiánya miatt.

Én egyenesen felháborítónak tartom azt, hogy az iskola/tanár kötelezi a gyereket a facebook/messenger használatára és/vagy azon keresztül kommunikál velük.

Van üzenőfüzet, van leckefüzet, van tanítási óra (amely végén el lehet mondani, hogy mi a házi), ott a Kréta rendszer, stb.

2023. okt. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
47%

Kedves 43!

Sajnos ilyen esetek léteznek, bár az más kérdés, hogy ki tudja, hogy a meghibásodott gép hány százaléka kitaláció, aminek célja a lustaságból eredő házihiány fedősztori.

Pont ezen okok miatt sem vagyok oda ettől a fene nagy és esztelen digitalizációtól. Én sokkal inkább tartanám szem előtt a hagyományos, maradi módsereket. Kiegészítőnek persze lehet használni a netes lehetőségeket, de semmiképp sem úgy, ahogy az most történik.


És igen, nagy eséllyel itt van még valami, amit a kérdező szándékosan nem árul el. Pontosan tudja ő maga is, hogy van előélete ennek és pontosan tudja, hogy az rossz fényt vetne rá, de nyilván itt egy mártír-effektussal van dolgunk. Jónak akarja beállítatni magát...


Túl vehemensek a kérdezői visszajelzések ahhoz, hogy azt lehessen hinni, hogy nem érintett az ügyben. És épp ez az, ami az előző bekezdésben írottakat hihetőbbé teszi, sőt, talán valószínűvé teszi.


Szóval kedves válaszadók: szerintem ne várjunk kerek sztorira, mert nem fogja leírni a kérdező, mert akkor nyilván megborul a jogosnak vélt védelmi stratégiája.

Ebben a formában a felvázolt eset a levegőben lóg, igencsak gyanús, akár a valóságtartalmát, akár az előzményeket tekintve. Éppen ezért mindenki képzelje oda a fantáziájához méltóan, mi is váltotta ki azt az esetet, amit a kérdező felvetett. Még egyszer mondom, a kérdezőre nézve negatív, kiegészítő sztorit ne nagyon várjatok...

2023. okt. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
méltóan helyett mérten...
2023. okt. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:
De nincs semmi háttér, a tanár egy idióta látod, meg random csak az első háromnak ad, akkor már miért nem az összesnek? Milyen logikan mehet ez? Ha előtte már voltak ilyen incidensek nem úgy lett volna logikus ha mindnek ad? Hát de, kar hátteret keresnetek ha a tanár egy pöcs és a gyerekeken éli ki magát akik felett van hatalmuk. A sztori nem is rólam szól, csak segítséget akartam kérni H mit lehetne tenni. Egyetemre járok már, szerencsére ott a professzoroknak eszük ágában sincs Messenger csoportokat csinálni, csak már kiakaszt a sok okoskodó ember aki csak kötekedni jött ide
2023. okt. 22. 12:02
 47/47 anonim ***** válasza:
34%

#44 Nem a gép hibásodott meg, hanem maga a facebook/Messenger.

Rengetegszer előfordul, hogy nem megy át mindenkinek egy-egy üzenet, vagy egyszerűen csak nem tölt be semmit.

A legmegbízhatatlanabb kommunikációs csatorna mind közül.

Mellesleg általános iskolás gyerekeket arra kötelezni, hogy szabályok megszegésével regisztráljanak facebookra, már eleve zéró toleranciát érdemelne szerintem.

2023. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!