Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Friss felvételizők! Nem...

Friss felvételizők! Nem érzitek kicsit gáznak magatokat néha?!

Figyelt kérdés

Először is: TISZTELET A KIVÉTELNEK!


de


2 (KETTŐ!!!) napja vettek fel titeket. Mégis mindenki itt sír az oldalon:

1) Ha elértem a ponthatárt már tuti felvettek? Vagy még válogatnak közülünk?!

2) Nem kaptam SMS-t akkor mmost meghalok?

3) Felvettek a 19. megjelölt szar helyemre, de oda nem akarok menni, ráadásul a 14. helyemre is lett volna elég pontom, akkor a portás Misi bácsival ha megbeszélem mehetek oda a 19. helyett?

4) Csak icipici tényleg kevéske pont hiányozott, csak 2/4/6/10 pont hiányzik a másik helyemhez a felvételihez, fellebbezhetek?!

5) NEM KAPTAM MÉG AZ EGYETEMTŐL LEVELET ÚRISTEN MEGHALOK?!

6) Nem kaptam az egyetemtől levelet, pedig a szomszéd Józsi már tudja a Neptun kódját és már 3x széthekkelte a Neptunt, én még nem tudom szétnyomkodni. MIT TEGYEK?!

7) Nem kaptam még Neptun kódot, és tudjátok kollégiumi jelentkezés meg gólyatábor és minden más és mindenről LEMARADOK ÚRISTEN MEGHALOK!


Miért kell ezt?! MIÉRT?


Mi is voltunk elsősök, mi is örültünk a felvételinek, de NEM ISMÉTLEM NEM kajabáltunk 2 nap után azért a szaros levélért.


MAJD MEGJÖN. Addig is legyen nyugalom, élvezd a szabad életed, mert az egyetemen ilyen úgysem lesz.....


(Az pedig, hogy ALAPSZINTEN nincsenek tisztában egyesek a felvételi rendszer működésével több mint nevettséges.....)



2013. júl. 27. 10:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
76%
Először is túlozni nem kell :) senki nem írt ki olyan kérdést, hogy "nem kaptam sms-t meghalok?" stb. Másodszor tévedsz, lehet, hogy Te személy szerint nem írtál ki ilyen kérdéseket, de én pontosan emlékszem mi volt itt tavaly, ugyanez az őrület, mint most. Egy 18-19 éves fiataltól mit vársz? Hadd örüljön már egy kicsit, elvégre felvették és, ha mondjuk nem is egy 240 pontos szakra, akkor esetleg van is oka büszkének lenni rá. Én idén fogorvosira kerültem be és én is nehezen hiszem még el, állandóan a felvi oldalát böngészem, hogy tényleg igaz e? A leveleken én csak azért nem rágom magam, mert egyrészről tavaly felvettek már egy másik szakra és emlékszem, hogy ott mikor és mennyi levelet kaptam, másrészről annyi dolgom van, hogy eszembe sem jut ezen agyalni. De ez én vagyok. Aki izgatott és már szeretné kézhez kapni a leveleket, azt is meg lehet érteni.
2013. júl. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen jogos. De majd jönnek mindjárt az elsősök, hogy ne nagyképűsködj:-D
2013. júl. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 A kérdező kommentje:

Amúgy meg:


1) Mi a szar értelme lenne a ponthatárnak, ha a ponthatárt elért emberek közül még válogatnának szubjektív tényezők alapján?! Ugye hogy SEMMI ÉRTELME NEM LENNE?!


2) Ki a szart érdekel az SMS? Megnézted, hogy elérted a ponthatárt? Igen. Elérted? Igen. Felvettek? Igen. Tényleg egy szaros SMS-en múlik az örömöd??? Sehol nem kérik majd...


3) Mi a szar értelme lenne a felvételi sorrendnek, ha utólag mindenki elkezdene válogatni, hogy ő mégis az 5 hellyel korábban megjelölt képzésre akar menni. Minek kellene sorrendet felállítani, ha ez így menne???


4) Őszintén: Írjon fellebbezést. És mi alapon?! MIT ÍR INDOKLÁSNAK? Kedves Felvi: Kérem higgye el, én NAGYON SZERETNÉK oda járni, és csak 10 pont hiányzik??? Megint csak: Mi értelme lenne a ponthatárnak, ha utána mindenki kikönyörögné magának a felvételt????


5) Igen meghalsz. 2 napja KETTŐ NAPJA vettek fel. Mégis hogy kellett volna már megkapnod a levelet?!


6) Addig örülj, amíg nem kell a Neptunba belépni. ÖRÖKKÉ átkozod majd a napot onnantól, hogy be kell lépned.

Jelenleg SEMMI ügyintéznivalód NINCSEN a neptunban. Minden szart el lehet ott állítani, MIÉRT kellene már most szétnyomkodni????????????


7) Az egyetem sem hülyékből áll össze. Szerinted az egyetem úgy határozza meg a jelentkezési határiőket, hogy addigra ne érjen oda a levél? MI ÉRTELME VOLNA?! Rajtad kívül minden valamire való egyetem 7-800 de akár 1000 új hallgatót is felvett. Ezeknek a levelét egyesével kell kiküldeni. NEM 2 NAPOS FELADAT.

Ülj a fenekeden, élvezd a nyarat amíg lehet, és várd a levelet, 1,5 hét múlva. Addig nem kell a rinya, mert felesleges. NEM MARADSZ LE SEMMIRŐL...

2013. júl. 27. 10:33
 4/72 A kérdező kommentje:

"Először is túlozni nem kell :)"


De egy kicsit kell, mert ki akartam figurázni őket :-))


Mit várok egy 18-19 évestől? Hogy GONDOLKODJON. Mi is tudtunk annó gondolkodni, mégis élünk... És voltam gólyatáborban és azt a szaros neptun kódot is megkaptam, bár ne kaptam volna meg... :D


Viszont az egyenesen nevettség tárgya, hogy ALAPSZINTEN sincsenek tisztában egyesek a felvételi rendszer működésével.... A sorrend lényege, a felvételi ponthatárok működése, a ponthatárhúzás, a miért nem mehetek a 10-el előbbi helyre amikor a 19.-re vettek fel....

2013. júl. 27. 10:38
 5/72 anonim ***** válasza:
80%
Mit várunk egy 18-19 évestől? Könyörgöm..ha már elég okosnak tartja magát ahhoz hogy felsőoktatásba jelentkezzen, legyen elég okos ahhoz is hogy elolvassa a felvi.hu-t. Ott minden szépen, érthetően le van írva.
2013. júl. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 A kérdező kommentje:

"legyen elég okos ahhoz is hogy elolvassa a felvi.hu-t."


Vagy ha mást nem is, a nyomorult egyetemének honlapját.

Minden egyetem évente 2x felvételiztet és fogad gólyákat. Senki nem úgy megy oda, hogy mindent tud. Ezért vannak a fontos infók összegyűjtve, csak meg kell találni őket.


Ez a minimális önállóság elvárható egy 18-19 éves, egyetemre (FELSŐOKTATÁSBA) bekerült embertől!

2013. júl. 27. 10:44
 7/72 anonim ***** válasza:
54%

Ahogy elnézem te sem vagy tisztában egy dologgal:

"Felvettek a 19. megjelölt szar helyemre, de oda nem akarok menni, ráadásul a 14. helyemre is lett volna elég pontom, akkor a portás Misi bácsival ha megbeszélem mehetek oda a 19. helyett? "

Ezt gondold át még egyszer, és utána magyarázz. :)

2013. júl. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
86%
Azért túlozni nem kell. Én is most felvételiztem, fel is vettek, de mindennel tisztában vagyok. Azzal is, hogy még várnom kell a levélre, azzal is, hogy a Neptun kódot is később fogom megkapni, sőt még azzal is, hogy hogyan működik a ponthatárok megállapítása. :O
2013. júl. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
75%

Első válaszoló vagyok, látom jól le lettem pontozva, de mind1 is. Kérdező: tulajdonképpen igazad van, viszont ismétlem, tavaly, sőt tavalyelőtt is dettó ugyanez volt. Értelek, engem is sokszor idegesít a sok teszetosza ember, mikor 2 nappal a ponthatár kihirdetése előtt kérdez rá, hogy mikor hirdetik ki a ponthatárokat, vagy ha elegendő a pontszáma a 2. helyre, akkor mikor tudja meg, hogy oda biztosan felvették e, hiszen csak 2. helyen jelölte, viszont azzal is legyünk már tisztában, hogy mindennek megvan a maga időszaka és minden időszakban előjönnek a leghülyébbek. És igen, még ti, egyetemisták is tudtok hülyéket kérdezni - lehet lepontozni ismét - de elfogadjuk, hogy vannak kevésbé önálló, kevésbé tájékozott emberek.

Btw: friss felvételiző vagyok és nem érzem jogosnak, hogy itt általánosítasz, mert egy kérdést nem írtam ki semmi ilyesmivel kapcsolatban, örülök a fejemnek és kész, ahogy sokan mások is. Képzeld mi lenne, ha én is azt mondanám, hogy "egyetemisták, nem érzitek kicsit gáznak magatok néha?!", mikor esetleg valaki azért nyávog itt, mert az a szemét vizsgáztató nem adott kettest, pedig majdnem 1 órát készült rá vagy mikor a kedves frissen diplomázó egyén rájön, hogy ja hiszen neki nincsen nyelvvizsgája és nem fog diplomát kapni, most mi lesz. Ez ugyanúgy a gáz kategória.

2013. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 A kérdező kommentje:

"Ahogy elnézem te sem vagy tisztában egy dologgal: "


De tökéletesen tisztában vagyok, csak kimaradt, hogy ez a meggondolatlanul sorrendcserélős és utólag búslakodós emberkékre vonatkozott...

Amúgy nem kell izgulni, az elmúlt 2 napból merítettem ihletet...

2013. júl. 27. 11:24
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!