Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Friss felvételizők! Nem...

Friss felvételizők! Nem érzitek kicsit gáznak magatokat néha?!

Figyelt kérdés

Először is: TISZTELET A KIVÉTELNEK!


de


2 (KETTŐ!!!) napja vettek fel titeket. Mégis mindenki itt sír az oldalon:

1) Ha elértem a ponthatárt már tuti felvettek? Vagy még válogatnak közülünk?!

2) Nem kaptam SMS-t akkor mmost meghalok?

3) Felvettek a 19. megjelölt szar helyemre, de oda nem akarok menni, ráadásul a 14. helyemre is lett volna elég pontom, akkor a portás Misi bácsival ha megbeszélem mehetek oda a 19. helyett?

4) Csak icipici tényleg kevéske pont hiányozott, csak 2/4/6/10 pont hiányzik a másik helyemhez a felvételihez, fellebbezhetek?!

5) NEM KAPTAM MÉG AZ EGYETEMTŐL LEVELET ÚRISTEN MEGHALOK?!

6) Nem kaptam az egyetemtől levelet, pedig a szomszéd Józsi már tudja a Neptun kódját és már 3x széthekkelte a Neptunt, én még nem tudom szétnyomkodni. MIT TEGYEK?!

7) Nem kaptam még Neptun kódot, és tudjátok kollégiumi jelentkezés meg gólyatábor és minden más és mindenről LEMARADOK ÚRISTEN MEGHALOK!


Miért kell ezt?! MIÉRT?


Mi is voltunk elsősök, mi is örültünk a felvételinek, de NEM ISMÉTLEM NEM kajabáltunk 2 nap után azért a szaros levélért.


MAJD MEGJÖN. Addig is legyen nyugalom, élvezd a szabad életed, mert az egyetemen ilyen úgysem lesz.....


(Az pedig, hogy ALAPSZINTEN nincsenek tisztában egyesek a felvételi rendszer működésével több mint nevettséges.....)



2013. júl. 27. 10:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
40-es válaszadó, azért vicces vagy, hogy egymás után két mondatban lazán ellent mondasz magadnak. Nem tud utánanézni mert nincs internete... szóval erre van ez az oldal. LOL :D
2013. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
0%

szerintem arra értette, hogy otthon nincsen internet sokaknak, és rokonhoz, vagy könyvtárba kell menni netezni, ahol tudjuk, hogy ölik egymást a gépekért, és időkorlát van, nem érnek rá utálkozni a neten, mint pl. TE

szerintem is szánalmas vagy, senki sem tudja magától, hogy mennek ezek a dolgok, talán neked gimiben elmondták?

nem!

2013. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
Utolsó! Kevés olyan gimi/szakközépiskola van, ahol erről tájékoztatják a felvételizőket. Viszont ha már valaki arra szánja rá magát, hogy felvételizik, akkor tájékozódjon legalább előtte, minimum az alapvető szabályokról. Ha nincs nete, akkor vegye meg a 2013-as Felsőoktatási felvételi tájékoztatót, olvassa el és minden világos lesz számára. Én is ezt tettem mikor felvételiztem és láss csodát: mindennel tisztában voltam. Ha meg nincs rá 2-3000 forintja, akkor töltse le a netről a tájékoztatót, nem véletlenül van fenn. Gondolom az OKtatási Hivatalnak is elege lett a sok értelmetlen, butábbnál butább ember bugyuta kérdéseiből, ezért online formában is közzétették.
2013. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
81%

Nem, nem rágták a számba, de kiváló szüleimnek köszönhetően 18 évesen eljutottam arra a szintre, hogy a guglit tudjam használni vagy megkérdezzek valakit arról, hogy mennek a dolgok. Ja, és még kiválóbb magyartanárom még a szövegértés mibenlétére is rávezetett.


De nemcsak az én szüleim ilyen ügyesek, hanem a felsőoktatásba jelentkező ismerőseim szülei is, mert a többiek is nagyjából tisztában voltak azzal, mi az hogy ponthatár, mikor tudjuk hogy felvettek, mikor jön a levél, stb. Ha más nem, használták a koponyájukban lévő ismert szervet mint bárki más.


A "nincs internete" dologgal takarózni továbbra is vicces, talán érinti az egyetemisták 5%-át, és már túlbecsültem... Az egyetemi lét jó része online zajlik a tárgyfelvételtől kezdve a segédanyagok elérésig minden.

Ezen kívül, mennyivel könnyebb itt kérdezni, mint ránézni a guglira? Szerintem időben is sokkal kevesebb három kulcsszóval előkeríteni egy jogszabályt (de vannak szájbarágós oldalak is), mint várni, hátha valaki egy órán belül válaszol. Ilyenkor nem számít a limitált idő?


Várj, inkább hagyjuk. Mindketten (hárman?) tudjuk, hogy akik itt ilyeneket kérdeznek, azok kis gyökcik, akik lehetnek nagyon aranyosak, kedvesek és szépek, de a felsőoktatásra alkalmatlanok. Igaz, ez a hallgatók vaskos rétegére még mindig rámondható. (Dacára a zorbánkormány drasztikus keretszám-csökkentésének.)

2013. júl. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
41. válaszoló: Szerintem olvasd el kétszer az írást, mielött megpróbálnál abba belekötni:) attól még h OTTHON nem tud netezni van könyvtár, szomszéd, haver stb ahol tud és igy tájékozódni is tud. erröl szólt a válaszom.
2013. júl. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
48%

És a felette lévő válaszomban ki is fejtettem, hogy hol buksz el ezzel az érveddel.


De jó arc vagyok, segítek, és újra leírom.

Otthon nem tud netezni --> elmegy könyvtárba vagy akárhova --> limitelt az idő --> ergo gyorsabb megoldás kell.


A gyors megoldás a célzott keresés. Ha egy anonim oldalon kérdez valaki valamit, akkor jó eséllyel marhaság lesz a válasz. Ha érkezik válasz, mert sokszor nem.


Tehát mi a gyors megoldás? Gugli elő, kulcsszó beüt, böngészés, ott a válasz!


// Aki pedig ilyeneket kérdez, mint több pontom van mint a ponthatár, felvettek? és társai az szimplán szellemi fogyatékos, ezen nincs mit védeni. //

2013. júl. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 Laylah ***** válasza:
2013. júl. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:

Nálam egy korábbi kérdés viszi a pálmát, amit mindenkinek a figyelmébe ajánlok, de főleg azoknak akik támadják a kérdezőt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


"ez lett volna az első kép:

[link]


ezért nem tudtam hogy most mi van.

de ha több helyre is felvettek, akkor akármelyik helyre jelentkezhetek, sorrendtől függetlenül vagy nem?"


"Na mindegy a lényeg, hogy felvettek egy helyre ahova járhatok. :)

Még valami, ha már elcsesztem, és mehettem volna költségtérítésesre is:

ha elérek egy bizonyos átlagot félévkor, akkor átmehetek ingyenesre.

általában van ilyen, nem?"

2013. júl. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
0%

#46 Nagyon jó arc vagy, hogy kifejtetted ISMÉT az értelmetlen kötekedésedet:)

Mert kb. ugyan azon a véleményen vagyunk:


"Attól még, hogy nem tudja, rá lehet keresni ezen az oldalon is." - Tudod: nem írod ki kérdésként, hanem rákeresel, hogy van-e ilyen kérdés.


"A gyors megoldás a célzott keresés. Ha egy anonim oldalon kérdez valaki valamit, akkor jó eséllyel marhaság lesz a válasz. Ha érkezik válasz, mert sokszor nem.


Tehát mi a gyors megoldás? Gugli elő, kulcsszó beüt, böngészés, ott a válasz!"


Ugyan azt mondtam én is, csak 1 mondatba meg persze nem lenéző hangvételbe.

De nyugodtan írhatsz még egy ilyen kimerítő magyarázatot, boncolgassuk még, hogy egyről beszélünk, talán eljut egyszer az agyadig.

2013. júl. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!