Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az a WALDORF-iskola?

Milyen az a WALDORF-iskola?

Figyelt kérdés
mit tudtok róla? milyenek a továbbtanulási esélyek ha ilyen iskolába jár valaki??
2009. nov. 19. 23:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim válasza:
61%

Úgy hallottam, elég speciális pedagógiát alkalmaznak ott, főleg gátlásos, tanulási nehézséggel küzdő tanulóknak.

Ha igaz amit hallottam róla, hogy ún. epoch-okra van bontva a tanév, tehát pl két hétig csak egy tárgy egy témáját tanulják agyba-főbe, utána meg váltanak. Ez nem jó abból a szempontból, hogy nincs ébren tartva a tudás, könnyen elfelejtik amit az egyik epochban tanultak. Ez hátrány, ha egy új anyag erre épülne.

Továbbá nem tanulnak meg megfelelően viselkedni az órán, nagyon sok gond lesz velük a középiskolában.

2009. nov. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
86%
Az én fiaim is ilyen suliba járnak, imádják, szeretnek oda járni. Vannak különböző délutáni szakkörök, ők a nép táncot választották, megyünk fellépésre is. Nagyon szeretik.
2009. nov. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
74%
Az első válaszló nem tud semmit az egészről , csak rémhíreket hallott róla . Olvass utánna normálisan . Keress Dr. Vekerdy Tamás álltal írt könyvet , cikket a Waldorf-ról . Én se ajánlanám mindenkinek , de sok gyerek jobban érzi magát és jobban tanul , fejlődik egy ilyen közegben , mint a hagyományos "tanuljunk meg karácsonyra olvasni " beállítottságu iskolákban .
2009. nov. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
82%

Én gyesen lévő tanító vagyok, ismerem a Waldorf-rendszert, illetve volt hozzá "szerencsém" is. Lehet lepontozni: csak rosszak. Kezdeném a tapasztalatokkal: Nem olyan nagyon régen, mikor középiskolás voltam, több Waldorf-os osztálytársam volt. Folyamatosan bukdácsoltak, többen kihullottak. 9-en voltak a középiskola kezdetén, 5-en lebuktak, 3-an szakmunkásképzőbe mentek, 1 fő tudott leérettségizni velünk, ő is éppen hogy. Gondolom mondani sem kell, de nem tudott továbbtanulni a lány. Folyamatos problémái voltak a tanulással, néhol igencsak jelentős elmaradása volt hozzánk, hagyományos sulisokhoz képest. Sajnáltam, mert egy nagyon aranyos lányról volt szó.

Mint tanító, a személyes tapasztalataimtól elvonatkoztatva, mikor egy tárgyunk kötelező része volt a Waldorf-rendszer tanulmányozása, még inkább elment tőle a kedvem. Voltam Waldorf iskolában vendég is, és bár kétségkívül barátságos a hangulat, de ezen felül nem tudok pozitívumot említeni. A jobb képességűeknek nem nyújt fejlődési lehetőséget, merthogy ahogy az egyik válaszoló is írta, huzamosabb ideig foglalkoznak egy témával. Így ha valakinek elég lenne 2-3 nap gyakorlás, beszélgetés a témáról, esetleg nem is érdekli a téma, akkor nem tud fejlődni. A szerényebb képességű gyerekeknek azonban nem rossz megoldás. Én, mint pedagógus azt tanácsolnám, hogyha a gyermek szeretne továbbtanulni egy erősebb, jobb gimnáziumban vagy szakközépben, utána pedig diplomát szeretne, akkor ne menjen Waldorfba, mert a közoktatás és a felsőoktatás nem igazodik a waldorf-rendszerhez, így nagy lemaradással indul a többiekhez képest. Amit vagy behoz vagy ami sajnos, valószínűbb, hogy nem. (Legalábbis a tapasztalataim ezt mutatják)

2009. nov. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
31%
Hát az én gyerekem 5 ös tanuló waldorfban.
2009. nov. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
75%
Gratulálunk. Egyéb?
2009. nov. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
68%
Én tanulok most egyetemen a Waldor iskolákról,és én magam biztosan olyan intézménybe fogom íratni a gyerekemet már óvodától kezdve!A magyar oktatási rendszer egy szadista sz*r,és ha ebben az országban maradok,akkor csakis ilyenbe járhat majd az "utódom".Nem akarom,h a gyerekem a gyerekkorát,fiatalkorát tanulással töltse (nem mintha én azzal töltöttem volna a normál iskolában,de láttam,mennyit tanulnak a többiek)És gimnáziumba is ilyen intézménybe fog járni,engem nem zavar,ha nem lesz diplomás.ÉLETE legyen,ne diplomája..Arról nem is beszélve,h mféle képességi,pl kommunikációs készsége jó lesz,szociálisan fejlett lesz.Hát csak ennyi.
2009. nov. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
78%
Igazad van kedves utolsó.
2009. nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
51%

10:07-esnek.Ezzel a dícsérettel húztad le a legjobban.

:-)) Ami nekem ebből az egészből lejött,hogy tanulni nem tanulnak,viselkedni nem tanulnak,viszont jól elvannak,mint dudva a veteményesben,csak azt nem tudom,hogy mindezt mennyiért???

2009. nov. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
87%
Akkor a gyermek fejlődésének fázisaira épülő nevelési elveket tartalmaz. Szerepet kap a művészet, zene, kézműves képességek fejlesztése. A módszerek az antropozófia gyermekismeretén alapulnak. 3-4 héten keresztül egy témakörrel foglalkoznak. Mitológia, legenda, állatok, római történetek, 8 ban pedig a nagy személyiségek élettörténetei. Minden évfolyamnak sajátos hangulata van. Nincs osztályzás. A szülők az év során az epochákat záró nyitó napokon kaphatnak képet a gyerek munkáiról. Az év végén a gyerek állami és Waldorf-bizonyítványt kap. Nincsenek tankönyvek, Nagy alakú sima füzetbe készítik el a saját könyvüket. 5 osztálytól kapnak olyan feladatot amit nekik kell kidolgozni segítséggel pl könyvtár. Egy adott életkornak megfelelő vers mese zárja az órát.
2009. nov. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!