Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az a WALDORF-iskola?

Milyen az a WALDORF-iskola?

Figyelt kérdés
mit tudtok róla? milyenek a továbbtanulási esélyek ha ilyen iskolába jár valaki??
2009. nov. 19. 23:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
56%
Hogy lehet 5-ös????? Itt tanárok által megírt, szöveges bizonyítvány van!
2010. júl. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
71%

Sziasztok! Erre így nem lehet válaszolni. A Waldorf függ attól is, hogy melyik (mert nem mindegyik jó), és, hogy milyen osztályba mész. Sok dolgot ki lehet próbálni, amit máshol.Itt magadért kell tanulnod, nem pedig a jegyekért, mert itt nincsenek jegyek. A mi sulinkban van rajz, festés, fafaragás, gimnáziumban rézművesség, negyediktől külön zeneórák (zongora, fuvola, dob, gitár, furulya vagy hegedű), heti két zene óra, kézi munka (itt fonunk, szövünk,agyagozunk, varrunk, gyöngyöt fűzünk... stb) Minden Waldor iskolának más-más rossz és jó oldala van, nem lehet egybe venni őket és az egyik miatt a többit lenézni.


UI.: Aki csak úgymond "hallott" a Waldorf iskolákról, az inkább ne szólaljon meg.

2010. okt. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 audryenne válasza:
70%

Én csak az eredményeket látom: barátom Waldorfba járt, az osztályból 4en tanultak tovább, abból 2 fél év után abbahagyta az egyetemet, mert szerintük elviselhetetlen.A barátomnak is nagyon nehéz volt hozzászoknia ahhoz, hogy tanulni kell, de neki előnye volt, mert általánosba nem Waldorfba járt, csak gimibe.

Osztálytársai ki sem mozdulnak otthonról, nem csinálnak semmit (szó szerint). Emellett hihetetlenül jófejnek, értelmesnek és nyitottnak érzik magukat. Ezzel szemben hihetetlenül elutasítóak mindennel és mindenkivel szemben, aki nem waldorfos. És baromi intellektuálisan tudják előadni a nagy semmit, mert ímúgy nem érdeklődnek semmi iránt, nincs rálátásuk szinte semmire. Nem olvasnak, nem tájékozódnak...semmi.

Beszélgetni se lehet velük, mert csak nosztalgiázni tudnak, hogy "Emlékszel az osztálykirándulásra?" és hasonlók.


Szóval én azt látom, hogy egyik waldorfos ismerősöm sem olyan ember, amilyen én szeretnék lenni, vagy amilyennek majd a gyerekemeimet nevelni akarom. Én biztos nem küldeném a gyerekemet Waldorfba.

Legalábbis Magyarországon biztos nem, mert úgy látom, hogy itt az embereknek ez a fajta szabadság csak rosszat tesz, míg pl Németországban ez teljesen másképp van.


Aztán lehet, hogy másik Waldorf iskolánál másképp van...nem tudom...:)

2010. nov. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
63%
Szuper az egész suli. Ne ítéljétek el, kedves válaszolók, amíg nem tudtok semmit-.
2011. jún. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
59%

Itt a válaszok alapján az jön át nekem, hogy aki nem a Waldorfba járt, az elnyomott, TV előtt fölnőtt, csúnyán beszélő, kreatívitáshiányos, tanárok gondolkodásmódját magának valló személy.


Én elmondom, nem Waldorfba jártam, hanem hagyományos általános iskolába. Mi is játszottunk órán, de megtanultuk, pont a sokféle gyerek miatt, hogy mindenki más, és van, aki szemét. (Mint ahogy a felnőttek világában is van, aki szemét.) Kellett a fegyelem is. Alsóban és felsőben nem ugyanaz volt az osztályfőnök, szerintem ez jó volt, és szeretett minket. Művészetin szakközépbe jártam, sok látásmóddal találkoztam, és ez jó.

2011. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
65%

Én 5 középiskolai évet húztam le Waldorfban, s elmondhatom, hogy imádtam-imádom most is- mondhatni a családom.

Olyan élettapasztalatokat szereztem; amiknek nagyon örülök; megláttam a világ olyan oldalát; ahol az emberrel foglalkoznak; törődnek.Itt ember voltam és nem holmi kisgyerek, aki buta.Itt fejlesztettek, és törekedtek rá; h minnél kiteljesedettebb életem legyen!Mindezt 8év állami iskola után írom!

Az a kommentelő, aki azt írta; hogy Waldorfba visszamaradott gyerekek, meg egyéb/ehhez hasonló/ képességúek járnak, az téved, és ne kommenteljen ide addig, amíg nem járt egy Waldorf iskolában!

Valamint... az sem a Waldorf hibája; h a Magyarország-i oktatási rendszer egy kalap sz*r; és a gyerekek nem tudnak beleilleszkedni...hiszen...

miért is menne a beilleszkedés egy nem természetesen működő; abnormálisan kocka világba..

sajnálom, biztosan sokan szeretik ezt, és nem is támadom őket, szimplán csak megtapasztaltam mind2 őt; és tudom, h ÉN hova fogom iratni a gyerekem.

Sok, sok tapasztalatot írhatnék le kezdve az évesmunkával; folytatván a színpadi előadásokkal..stb; de azt tanácsolom; mindenki maga nézzen utánna a Waldorfnak, személyesen!:)

2011. szept. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
Hát, én válaszoltam azt a rövidet nemrég de már nekem is más a véleményem
2011. szept. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim válasza:
96%

A közvetlen környezetemben van 1 Waldorf általános iskolába járó gyerek. Amit én látok rajta és az osztálytársain: olyanok mint a mai tinik: facebook, egyéb net, tv, rajoskodás, csúnya beszéd, EQ mínusz, szülőket nagyjából lesz*ják, de nem annyira gázosok, mint akik éjszakánként az utcán üvöltenek. Bár a fiúk simán megisznak egy-két sört ha nem figyelnek rájuk meg van aki már bagózik. Szépen zenélnek viszont.


Amit ők látnak saját magukon: semmirevalónak tartják az iskolai oktatást, mert kevés az informatika és az angol és túl sok a "népieskedés". Az értelmesebbje azon aggódik, hogy mi lesz vele középiskolában mert látja az ismerősein, hogy mennyivel többet tudnak/tanulnak/muszáj tanulniuk.


Szerintem ahol nincs Waldorf általános iskola ÉS középiskola együtt, ott nem szabad elkezdeni. Egy halál lesz amikor az általános iskolás Waldorfos gyerek bekerül középiskolába és szembesül a hagyományos "poroszos" oktatással. 1 év csúnya küzdelmet, tanulás erőltetését, magántanárokat látok, és ez csak az az ár lesz, hogy megtanuljon tanulni és az átlagba felhúzzon és ne legyen bukásveszély.

2012. júl. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
93%
Így van.Aki elvégzi a 12 osztályt egy helyen,annak szép játszós gyerekkora van.Utána elmehet fodrásznak,meg péknek,meg masszőrnek, pár hónapos képzésekkel,de egyetemi felvételről ne is álmodjon.
2012. júl. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az állami általános iskola pontosan megfelel az alapok elsajátítására(erre valóban szüksége lesz)

a középiskolában tanult marhaságok viszont mástészta...

nem tagadom SZINTEsemmit nemtanultam gimiben mégis elvoltam,nem bukdácsoltam,viszont ha nem lett volna mire építeni az anyagok,akkor az egész csak ilyen levegőbe beszélés lettvolna szerintem nemjódolog az ilyen általános suli nadehát kinek mi...:)(kisebb helyesírási hibákért bocsi,nemfigyeltem)

2012. okt. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!