Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet végezni egyszerre a...

Lehet végezni egyszerre a SOTE-n az ÁOK-t és a FOK-t?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik, az általános orvosira mindenképp felvesznek (472pont) a jövő tanévre. A kérdésem az lenne: ha el akarnám végezni mellette a FOK-ot is, mikor érdemes rá jelentkeznem, hogy párhuzamosan tudjam a kettőt csinálni? Úgy tudom, az első két év azonos feltételekkel zajlik mindkét szakon. Esetleg más szakot ami érdekel, tudok végezni párhuzamosan az orvosival? Ezek lennének a biológia bsc, kémia bsc, vegyészmérnöki bsc, biomérnöki bsc. Lenne ennek értelme?
2011. máj. 14. 21:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mi a fenének mennél másik szakra is, ha már a specializációt is kitaláltad?

Ha ilyen hülye vagy, akkor hajrá.

2011. máj. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Azt, hogy mire specializálódnék, azt az orvosin belül értettem. Igenis, attól még, hogy szakorvos lesz belőlem, emellett lehet még egy másik szakmám is (ami nem kötődik az orvosi pályához). Ennyivel többet fogok érni. Mi ebben a rossz, és miért kell emiatt az elgondolás miatt mindenféle naiv, önelégült hülyének elmondani?? Írtam én, hogy azért mennék biomérnökire/vegymérnökire, mert az szerintem tök ugyan olyan, mint az orvosi, és ezek már az orvosi után könnyen mennének? Elárulom - nem. És még csak nem is fordult meg ez a fejemben. Ti esetleg olyanról nem hallottatok, hogy orvos-jogász, orvos-fizikus, orvos-mérnök? Ha nem, akkor sajnálom, nem én vagyok a tájékozatlan paraszt, hanem ti.

Sajnálom -ettől függetlenül- ha valamivel felingereltelek benneteket, talán akkor már nem is lett volna szükséges ingerült állapototokban leírni valami f@szságot, aminek értelme egy hajszálnyi sincs.

Köszönöm azoknak, akik többnyire értelmesen, segítőkészen álltak a kérdésemhez (hozzám)!

2011. máj. 15. 14:35
 13/17 anonim ***** válasza:

semmi akadálya tudtommal...

az a lényeg, hogy ha az alapképzésed 3. félévében kezded el a 2. szakod, akkor nem számitják ugye duplán...

egyébként én tudok orvos-mérnök emberről, de ő a nem párhuzamosan végezte a kettőt, hanem jó pár év különbséggel.


sok sikert egyébként a terveidhez :)

2011. máj. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Csak hogy én is példát hozzak, én olyan srácot ismerek, aki egyszerre végzi az orvosit és a matekot az ELTE-n. Ha valaki bírja, miért ne?
2011. máj. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Bocs, végezte. Most New Yorkban dolgozik.
2011. máj. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Tobb okbol sem kivitelezheto allamilag finanszirozottan.

Egyresz parhuzamos szakfelvetelnel mindegyik kulon-kulon beleszamit a finanszirozot felevekbe. 7 felev alatt meg nem vegezheto el.

MAsreszt ahogy sokan tapasztalatbol leirtak, itt bizony kemeny utkozesek lehetnek. SOTE-t nem ismerem, de nalunk rengeteg oran van katalogus, es egyeni tanrend max. 2 felevben. Igy nalunk ez fizikailag lehetetlen lenne, hacsak valamelyik szak nem levelezode fogorvos es orvos nincs levelezon. Szoval lehet barmilyen nagy is az onbizalmad, igazuk van azoknak, akiket te lehulyeztel.

2011. máj. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai képtelenség. SOTE-ÁOK-s vagyok, és bár valóban van pár tantárgy ami MAJDNEM ugyanolyan, de rengeteg gyakorlat más, ütközik, de a bejárás kötelező. Az ÁOK és a FOK külön külön is iszonyú nehéz, hát még együtt. Amúgy pl. lehet olyat csinálni, hogy sebészetes rezidensként szájsebészetre szakosodni, és akkor kicsit összefügg a kettő. Az első 3-4 évben annyi órád van, hogy levegőt venni sincs időd, de esetleg később felvehetsz más szakot is (Bár ugyan ki is futottál az államilag támogatott formából). Summasummarum, ez nem egy olyan szak, ami mellet más szakot is lehet végezni.
2011. máj. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!