Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is baromság, hogy...

Szerintetek is baromság, hogy Szlovákia fejlettebb, mint Magyarország?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam szlovák "barátainknál" és borzalmasan lehangoló volt az egész környezet! A kis falvakban rondábbnál-rondább házak, a portákat felveri a gaz, sehol egy virág, a templom majdhogynem össze akar dőlni. Ja, és természetesen a romák! Szinte nincs olyan település, ahol ne lennének. A városok sem szebbek, például Pozsony történelmi szempontból igencsak kiemelkedő város, de tele van panelházakkal. De ezek nem olyan panelok, mint Magyarországon. Giccses, ronda mindegyik, de amelyik fel van újítva, az is elég nevetségesen néz ki, majdhogynem ízléstelenül. Tudom, hogy Nyugat-Szlovákia fejlettebb ilyen szempontból, jobbak a körülmények, munkahelyek szempontjából is kitűnő! Viszont ahogy közeledünk a hegyek felé, megváltozik minden! Kb. a Komárom-Nyitra-Trencsén vonaltól keletre az egész ország egy putri. Aki nem hiszi el, az menjen végig például a 67-es főúton Rozsnyótól Dobsináig! Az a rész eléggé lehangoló! Egy bizonyos Nižnoslanská Baňa nevű település nálam igencsak kiverte a biztosítékot! Ott csak felhúzott ablakkal és padlógázzal érdemes áthajtani! Majdnem elsírtam magam, hogy ezt a szép Felvidéket ami régen a miénk volt, hagyták így lepusztulni. :(

2023. júl. 28. 20:53
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem egyáltalán nem lepusztultabb, mint mondjuk Dél-Békés, vagy Szabolcs...

Ha Pozsony szerinted nevetséges, akkor mi a helyzet Budapesttel? Utóbbi inkább már-már siralmas.

De elég, ha megnézzük a határmenti városokat. Esztergom gyakorlatilag egy pusztulat, omladozó falak, bűz, kosz, stb. Ezzel szemben Párkányban gyönyörű főtér van (jó, ott is van pusztulat, de nem >ENNYI<), éttermek sora, stb.

2023. júl. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
92%

Voltál Budapesten kívül kb bárhol?


Amiket leírtál, mintha Magyarország 95%árol beszélnél, leszámítva a munkahelyek, amik kitűnően borzalmasak itthon.


Meg amúgy neked ez a 2 szempont alkotja egy ország fejlettségét? Mi van a rendszerrel, az emberek értelmi és morális készségeivel, a tanulmányokkal az innovációval? Ezekről egy betűt sem írsz. Kit érdekelnek a házak, meg a melóhelyek, barátom? Az emberek és az irányítás, irányítottság, felébredés, stb, az milyen?

2023. júl. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
A 2-esnek üzenem, hogy sok helyen jártam már Magyarországon, és nem, nem vagyok pesti, de szerintem akkor is szarabb hely Szlovákia! Attól még, hogy náluk euró van, semmit sem jelent! Ha lesz időd, ugorj át Szlovákba és nézz körül jobban. Nem beszélek félre!
2023. júl. 28. 21:36
 4/46 anonim ***** válasza:
85%
Pár napja jártam Szlovákiában. Ezelőtt kb öt évvel és már ennyi idő alatt is érzékelhető a fejlődés, hogy szépül az ország. Ezzel szemben nálunk pont az ellenkezőjét veszem észre. Lassan pusztúl le minden!
2023. júl. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
87%
Am mi gond ezzel a településsel amit írtál? Megnéztem utcanézetben, semmi különös. Nagyon kicsi település, az ilyenek nálunk sem külömbek.
2023. júl. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
97%

Én nem lakom messze attól a környéktől amiről írsz. Gömör Szlovákia szegényebb régióihoz tartozik nagy számú cigánysággal. De ugyan ilyen sőt roszabb környékek Magyarországon is vannak dögivel. Ami azt illeti meglátásom szerint a "romák" Magyarországon sokkal jobban nyomorognak mint Szlovákiában. Itt azért az állam jelentős támogatást nyújt. Sorra számolják fel a cigánytelepeket és épülnek az EUs pénzből a szociális lakások. Az általad említett cigány putrikban nyugodtan várakozhatsz az állomáson nem jönnek oda hozzád tizen cigit, pénzt meg kaját kérni, mint Miskolcon vagy Debrecenben....


Ami nekem nagyon szembetűnő amikor átmegyek "magyarba" az az utak minősége. Szlovákia sokkal jobban áll ilyen tekintetben itt a semmibe vezető mellékutak is jobb állapotban vannak mint Magyarországon egy 4 sávos főút a város közepén.

A másik megdöbbentő dolog pedig az élelmiszer árak a szupermarketek polcain.


Nincs olyan nagy különbség a két ország között viszont személyes véleményem szerint Magyarországon sokkal több a nyomrtelep, sokkal többen élnek mélyszegénységben. A középosztály egyre zsugorodik az átlagember egyre szegényebb. Az infrastruktúra sem fejlődik kívánt mértékben. Nagyobb az infláció kisebb az átlagbér stb.


Az a kijelentésed miszerint csak nyugat Szlovákia fejlett a hegyek felé megváltozik minden.... sem állja meg a helyét. Észak is a fejlettebb országrészekhez tartozik a Tátrával együtt. De ott van Besztercebánya, Kassa, Eperjes környéke melyek szintén jól állnak minden téren.

A városokról meg annyit, hogy mutass bátran olyan várost Magyarországon ami felveheti a versenyt Selmecbányával, Bártfával vagy Körmöcbányával.

Ami a pozsonyi kritikát illeti azzal egyetértek.

2023. júl. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Igen, azt elfelejtettem odaírni, hogy az utak tényleg sokkal jobbak, mint Magyarban, a cigányokról meg annyit, hogy látták a kocsink rendszámát, tudták, hogy magyarok vagyunk és ennek ellenére előre köszöntek nekünk. :) Ez nagyon jól esett. A bányavárosok meg tényleg szépek, de az ottani paneldzsungel is nagyon taszító! :(
2023. júl. 29. 10:30
 8/46 anonim ***** válasza:
73%

"Majdnem elsírtam magam, hogy ezt a szép Felvidéket ami régen a miénk volt, hagyták így lepusztulni."


Borsod-Abaúj-Zemplén és Nógrád megye is a történelmi Felvidék részei. Azért nem sírsz mert hagyták őket lepusztulni? Ráadásul magyar tulajdonban vannak.


"Tudom, hogy Nyugat-Szlovákia fejlettebb ilyen szempontból, jobbak a körülmények, munkahelyek szempontjából is kitűnő!"


Ha azt szeretnéd bemutatni milyen fejlett Magyarország, te is Pesttel büszkélkednél, meg Észak-Nyugat-Magyarországgal, nem Szabolccsal meg Békéssel.


Szlovákia sajnos lekörözött minket. Én őszintén nem értem a felvidéki magyarokat akik még átkötöznek ide ebbe a posványba. Náluk egyértelműen látni a felfelé mutató fejlődési ívet, mi meg évről évre egyre csak csúszunk lefelé...

2023. júl. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim válasza:
81%

Szlovákiát nem véletlenül hívják kis ausztriának:


- Az emberek kulturáltak és a többségük vallásos és szelid természetű, a nem vallásosak is békések. A magyarok ehhez képest elég agresszív nép.

- A fiatalok 80 százaléka beszél angolul.

- A közlekedési morál nyugat európai, lakosság arányosan nézve fele annyi baleset van, mint nálunk.

- A bérek az észak-nyugati régióban két-háromszorosa a magyarnak, míg az árak alacsonyabbak. A keleti régióban másfél-kétszer magasabbak a bérek a magyarnál.

- A szlovák kormányok egymás után lemondanak, ha a nép tüntet és elégedetlen. A magyar kormányok sose tesznek ilyet.

- Egy átlagos szlovák családnak háromszor annyi vagyona van, mint egy átlagos magyar családnak.

- Szlovákiában sokkal kevesebb a lopásos bűncselekmény, pl a villanyórák előtti elektromos dobozok nincsenek plombálva, csak a villanyóra, mert SK-ban nem szokás az áramot lopni, stb...


Szlovákia a nyugathoz akar tartozni és úgy is viselkedik, a nyugati szférához sorolják, míg minket inkább a balkánhoz és ezért mi magyarok nagyon sokat ettünk. Valahogy fordítva ülünk a lovon...

2023. júl. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim válasza:
100%
Itt a hiányzó "t" - mielőtt betalál egy nyelvtan tanár magyar módra. Például az interneten a nyelvtani kioktatás és trollkodás sem szokás SK-ban. És még sorolhatnám....
2023. júl. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!