Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is baromság, hogy...

Szerintetek is baromság, hogy Szlovákia fejlettebb, mint Magyarország?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam szlovák "barátainknál" és borzalmasan lehangoló volt az egész környezet! A kis falvakban rondábbnál-rondább házak, a portákat felveri a gaz, sehol egy virág, a templom majdhogynem össze akar dőlni. Ja, és természetesen a romák! Szinte nincs olyan település, ahol ne lennének. A városok sem szebbek, például Pozsony történelmi szempontból igencsak kiemelkedő város, de tele van panelházakkal. De ezek nem olyan panelok, mint Magyarországon. Giccses, ronda mindegyik, de amelyik fel van újítva, az is elég nevetségesen néz ki, majdhogynem ízléstelenül. Tudom, hogy Nyugat-Szlovákia fejlettebb ilyen szempontból, jobbak a körülmények, munkahelyek szempontjából is kitűnő! Viszont ahogy közeledünk a hegyek felé, megváltozik minden! Kb. a Komárom-Nyitra-Trencsén vonaltól keletre az egész ország egy putri. Aki nem hiszi el, az menjen végig például a 67-es főúton Rozsnyótól Dobsináig! Az a rész eléggé lehangoló! Egy bizonyos Nižnoslanská Baňa nevű település nálam igencsak kiverte a biztosítékot! Ott csak felhúzott ablakkal és padlógázzal érdemes áthajtani! Majdnem elsírtam magam, hogy ezt a szép Felvidéket ami régen a miénk volt, hagyták így lepusztulni. :(

2023. júl. 28. 20:53
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Én meg neked ajánlom, mert szerinted a szlovákiai cgányok milyen jófejek, mert előre köszönnek. Normális ember oda nem megy, szóval neked hajrá!


Én inkább Selmecbányára, vagy Pozsonyba megyek.

2023. aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
A Luník IX egy igazi putri. Az a hely borzasztó országtól függetlenül.
2023. aug. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 Kései Sirató ***** válasza:

Kérdező, te még nem jártál a Tátrában?


[link]


[link]

2023. aug. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Szlovákia szebb is, jobb is. A munkanélküliség csak azért magasabb, mert a munkanélkülieket regisztrálják. Nálunk nem, nálunk küldözgetik őket mindenféle állásokra, ahová nem veszik fel őket. Tudom, mert a szomszédom munkanélküli.
2023. aug. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
#33 Nem csak a Tátra létezik Szlovákiában. Az viszont tényleg jó hely.
2023. aug. 14. 10:06
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem, rengeteg más nemzeti park van, ami gyönyörű, Magyarországhoz képest ezerszer szebb a Szlovák Paradicsom is.
2023. aug. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

15 éve Pesten élő szlovákiai vagyok. Mikor Pestre költöztem el voltam ájulva, hogy milyen szép fejlett helyre jöttem, 3x fizuért kaptam munkát akkor mint SK-ban előtte(otthon majdnem minimálbért kaptam feketén) .

Azt kell mondjam, hogy az utóbbi években tátom a szám mikor haza megyek. Egyre jobb az infrastruktúra, nemrég voltam Pozsony belvárosában, elképesztő hogy megcsinálták, mintha Salzburgban sétáltam volna. Pedig 10 éve egy pusztulat volt. Ott az új komáromi híd, bár az gondolom MO-val közös projekt. De ami leginkább érdekes, hogy hallom rokonoktól, barátoktól, hogy annyit keresnek kisebb városokban mint én Pesten, pedig nem is keresek rosszul. Sorra vesznek lakást az ismerősök, építkeznek, jó kocsikkal járnak. És nem lett azóta 3 diplomájuk vagy ilyesmi. 10 éve örültek ha futotta egy éttermi kajálásra mint én akkoriban kb, most meg sokkal jobban állnak mint én, pedig nem lógatom a lábam. Anno én voltam a menő Jenő mikor Pestre jöttem az itteni fizummal. Őszintén, ha nem itt alapítottam volna családot, már haza mentem volna.

2023. aug. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
37-es, és így családdal nem tudnál már hazamenni?
2023. aug. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
50%

38# nem nagyon. Párom és a gyerekeim egy szót nem tudnak szlovákul, magyar állampolgárok. Felvidéken nem egy tragédia ha nem megy a szlovák, elboldogulsz, de nem kapna szlovák nyelv nélkül szellemi munkát mint itt.

Szlovákia meg azért még nem olyan fejlett, hogy megérje beállni gyári munkásnak az itteni szellemi meló helyett. Szóval neki nagy kiszúrás lenne.

2023. aug. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

38-as vagyok. Nekem több (najó 2 :) ) ismerősöm van, aki dolgozik/dolgozott Pozsonyban szlovák tudás nélkül multinál.

Mármint ne érts félre, nem akarok beleszólni az életetekbe, de szerintem ha nagyon szeretnél visszamenni, akkor megoldható lenne.

2023. aug. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!