Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is baromság, hogy...

Szerintetek is baromság, hogy Szlovákia fejlettebb, mint Magyarország?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam szlovák "barátainknál" és borzalmasan lehangoló volt az egész környezet! A kis falvakban rondábbnál-rondább házak, a portákat felveri a gaz, sehol egy virág, a templom majdhogynem össze akar dőlni. Ja, és természetesen a romák! Szinte nincs olyan település, ahol ne lennének. A városok sem szebbek, például Pozsony történelmi szempontból igencsak kiemelkedő város, de tele van panelházakkal. De ezek nem olyan panelok, mint Magyarországon. Giccses, ronda mindegyik, de amelyik fel van újítva, az is elég nevetségesen néz ki, majdhogynem ízléstelenül. Tudom, hogy Nyugat-Szlovákia fejlettebb ilyen szempontból, jobbak a körülmények, munkahelyek szempontjából is kitűnő! Viszont ahogy közeledünk a hegyek felé, megváltozik minden! Kb. a Komárom-Nyitra-Trencsén vonaltól keletre az egész ország egy putri. Aki nem hiszi el, az menjen végig például a 67-es főúton Rozsnyótól Dobsináig! Az a rész eléggé lehangoló! Egy bizonyos Nižnoslanská Baňa nevű település nálam igencsak kiverte a biztosítékot! Ott csak felhúzott ablakkal és padlógázzal érdemes áthajtani! Majdnem elsírtam magam, hogy ezt a szép Felvidéket ami régen a miénk volt, hagyták így lepusztulni. :(

2023. júl. 28. 20:53
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%
Elég ha megnézed, hol mennyi az infláció, hol mennyi az ÁFA, hol milyenek az útburkolatok. Magyarország mindenben elmarad Szlovákia mögött.
2023. aug. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 Kései Sirató ***** válasza:
100%

#39


Azért sokan megtanultak már egy idegen nyelvet, a családodnak is menne ez.

2023. aug. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
Igen, lehet hogy menne. Igazából nem élünk rosszul, hogy minden áron menni kelljen. Ha már ekkora váltásra szánnánk el magunkat inkább nyugatabra mennénk úgy vagyok vele. De ha továbbra is így nyílik az olló, lehet, hogy 10 év múlva Szlovákia lesz a vége.
2023. aug. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim válasza:
100%
Amikor feleségemmel Komáromban vagy Komárnoban voltunk, több alkalommal is, mindig ingáztunk a két oldal között. A magyar oldal feltűnően koszosabb, elhanyagoltabb, szemetesebb. Amikor vonattal mentünk át Szlovákiába, látni lehetett a szemét mennyiségének drasztikus csökkenésén, hogy hol van az államhatár... Ott is vannak bizonyára "Hős utcák" meg "számozott utcák", de összességében nekem az jön le, hogy lassan minden téren előrébb tart Szlovákia.
2023. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:
#44 Hiszek neked. Azt ajánlom, legközelebb menj el Gömörbe, na ott aztán van szemét, kész csatatér a környék! A magyarlakta területek sokkal jobban néznek ki ebből a szempontból. :(
2023. aug. 31. 11:10
 46/46 anonim ***** válasza:
100%
De kit érdekelnek a gömöri cigány putrik????? Engedd már el!
2023. aug. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!