Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is baromság, hogy...

Szerintetek is baromság, hogy Szlovákia fejlettebb, mint Magyarország?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam szlovák "barátainknál" és borzalmasan lehangoló volt az egész környezet! A kis falvakban rondábbnál-rondább házak, a portákat felveri a gaz, sehol egy virág, a templom majdhogynem össze akar dőlni. Ja, és természetesen a romák! Szinte nincs olyan település, ahol ne lennének. A városok sem szebbek, például Pozsony történelmi szempontból igencsak kiemelkedő város, de tele van panelházakkal. De ezek nem olyan panelok, mint Magyarországon. Giccses, ronda mindegyik, de amelyik fel van újítva, az is elég nevetségesen néz ki, majdhogynem ízléstelenül. Tudom, hogy Nyugat-Szlovákia fejlettebb ilyen szempontból, jobbak a körülmények, munkahelyek szempontjából is kitűnő! Viszont ahogy közeledünk a hegyek felé, megváltozik minden! Kb. a Komárom-Nyitra-Trencsén vonaltól keletre az egész ország egy putri. Aki nem hiszi el, az menjen végig például a 67-es főúton Rozsnyótól Dobsináig! Az a rész eléggé lehangoló! Egy bizonyos Nižnoslanská Baňa nevű település nálam igencsak kiverte a biztosítékot! Ott csak felhúzott ablakkal és padlógázzal érdemes áthajtani! Majdnem elsírtam magam, hogy ezt a szép Felvidéket ami régen a miénk volt, hagyták így lepusztulni. :(

2023. júl. 28. 20:53
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy tudom, hogy Szlovéniát szokták "kis Ausztiának" hívni.
2023. júl. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
9-es! Szlovákia lenne a "kis Ausztria"? Nem tudom hol élsz barátom, de nagyon el vagy tévedve! Inkább Szlovénia lesz az. :)
2023. júl. 30. 20:37
 13/46 anonim ***** válasza:
60%
Szlovákiai magyarként mondom, hogy Szlovákia ugyanolyan putri, mint Magyarország.
2023. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
#13 Hol élsz Szlovákián belül?
2023. aug. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
Dunaszerdahelytől kb. 10km-re.
2023. aug. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Szlovákia leelőzött bennünket 20 kanyarral, sokat járok ki, látom, tudom.

Eleve a pénzük is euró.

Az útburkolat mindenhol jobb, mint nálunk.

Pozsony infrastruktúrája ezerszer jobb, mint Budapesté, könnyedén lehet eljutni A-ból B-be, bárhol vagy.

Akinek más a véleménye, az egyszerűen tapasztalatlan, járatlan.

2023. aug. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
71%
16 Én osztom!
2023. aug. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem baromság, hanem a valóság. Szlovákiában nem ilyen kevés az átlagbér, az emberek nem máról holnapra élnek és nem is ilyen magas az infláció.

Szóval jobban élnek, tudnak félretenni is, amit itthon már egyre kevesebben.

2023. aug. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim válasza:
100%
12-es. Már Szlovákiát is kis Ausztriának hívják. Harminc évig éltem Magyarországon és most is ott dolgozok, de Szlovákiában élek. A családommal pár évig gondolkodtunk, hogy a Dunántúlra kéne költözni, közel Ausztriahoz. De kozben rájöttünk, hogy utt is megvan minden, amiért oda mennénk. Jó a közbiztonság, kevés a lopás és a betörés. Ami van, annak is egy részét magyarok követik el, akik átjönnek ide lopni. Az emberek, szomszédok általában össze tartanak. Jó a vezetési morál, kevés a baleset. A kormányok legtöbbször azt teszik, amivel a választók megbízták őket,nem úgy, mint Magyarországon. Nagyon sajnálom, hogy Magyarország ennyire leépült erkölcsileg és bűnöző politikusok irányítják minden oldalon.
2023. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
49%
19-es, te pontosan hol laksz? Beszélsz szlovákul?
2023. aug. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!