Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki antiszociális, az rossz...

Aki antiszociális, az rossz ember is egyben, vagy attól még lehet inteligens, jólelkű ember?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 00:26
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

"Nem 13 évesen lesz másolat. Van akinél hamarabb"


Egyre izgibb. Akkor elfogadhatom azt a hipotézist, hogy 11 évesen válunk egyéniséggé és 12 évesen leszünk másolatok?

2012. jún. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
66%

08:32


Igazad van, ezzel én is így vagyok. Csakhogy neked legalább vannak barátaid, de nekem azok sincsenek. Én ezért sem tehetem meg azt, hogy önmagam adjam. Ha beszélgetés van például a komoly dolgokról, akkor nem mondok véleményt, biztos ami biztos.


Mindenkinek megjátszom magam, hogy mindenkivel viszonylag jóban legyek. Persze én sosem vagyok kétszínű. Vagyis nem hordok le valakit a háta mögött, ha vele jóban vagyok.


A valódi személyiségem/szemléleteim senki sem tudja. Én sokat tudok a világ dolgairól, életről, emberekről stb. Ilyen téren senkiben sem bízok, ezért sosem hagyom, hogy valóban megismerjen valaki. Egyszerűen nem tudok miről beszélni másokkal. Sajnos sosem találkoztam egy magamfajta emberrel.


Ezért kell megjátszanom magam. Alkalmazkodni kell a környezethez, ha előre akarok jutni.


00:04


"Nagyon jó emberismerő vagyok szerintem, az első alkalommal meglátom valakinek úgymond a lelkét, és nagyon kevés jó, empatikus, toleráns emberrel találkozom sajnos."


A mondatod első része nem mindig igaz. Mi van, ha látsz az iskolában egy gyereket, aki általában szótlanul, egyedül van, de néha beszélget a többiekkel? Ennyiből nem ismered meg.


A mondatod második része igaz.


Az 54%-os (pl. 19:21-es) válaszoló egy újabb tipikus primitív ember a sok közül, aki nem tud gondolkodni.


03:10

Egyetértek.


21:14


Tökéletesen igazad van. Remekül összeszedted a tényeket. Én is ugyanezt írtam volna, csak nekem nehéz így összeszedni és megfogalmazni a mondandómat. Ez az egyik legnagyobb gondom, ha valakivel beszélgetnék.


22:34


Hát igen, ennek az 54%-os válaszolónak a hozzászólásaiból egyértelműen kiderül, hogy még azt sem tudja felfogni, hogy miről van itt szó.


Annyira primitív, hogy még egy idézetet sem tud értelmezni. Fogalma sincs arról, hogy "átvitt értelem". Csak azért van itt, mert unatkozik és kötözködni/okoskodni akar.

2012. jún. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek veled kérdező. Ugyanígy látom a világot is. De! Nem vagyunk se atiszocok, se aszocok! Egyszerűen megválogatjuk a barátainkat ebben az ocsmány világban és meg is kell! Kérdésem, ahhoz aki hosszasan vitázott veled: Miért tartod abnormálisnak és kezelendő problémának azt, ha valaki ebben a mocskos világban megválogatja a barátait és nem jópofizik minden jöttmenttel?
2012. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!