Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha választhatnál kit mentenél...

Ha választhatnál kit mentenél meg, akkor a kutyádat, cicádat vagy egy idegent embert választanál?

Figyelt kérdés
Választani kötelező.
2012. okt. 8. 12:28
 21/93 anonim ***** válasza:
80%

Embert, pedig a kutyám a mindenem.

Amúgy ez a kérdés nagyon provokatív...

2012. okt. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/93 anonim ***** válasza:
16%

Macskát biztos nem, gyűlölöm őket.


1. Kutyámat

2. Idegen embert.


Viszont, ha szerettem lenne velem egy tűzben vagy ismerősöm/barátom, akkor egyértelmű, hogy őket menteném meg és a kutyámat nem (sajnos).

Egyébként nagy valószínűséggel visszamennék a tűzbe és az életem árán is megmenteném a 4 lábú barátomat!

2012. okt. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/93 anonim ***** válasza:
57%

Én is a macskámat választanám, semmi közöm nincs ahhoz az idegenhez, míg a macskámhoz van.

Amúgy idegen emberekről csak annyit, hogy míg a rokonomat (aki egyes-egyedül volt) fényes nappal, egy teli buszmegállóban verte szét két részeg és senki nem hívott volna rendőrt, akkor miről beszélünk, milyen segítsünk az idegen embereken, ha még egyesek ennyire sem képesek.

Vagy mikor a saját munkahelyemen raboltak ki úgy, hogy 3 vevő mellett is elszaladt a rabló és senki sem állította meg, simán hagyták, hogy én szaladjak utána, pedig csak annyi lett volna nekik, hogy becsukják az ajtót előtte (a felnőtt férfiak, a rabló meg egy kb. 20 éves, 45 kilós kölyök volt).

2012. okt. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/93 anonim ***** válasza:
27%

természetesen az ember az 1.

akinél nem annak én is pszichiátert javaslok.

2012. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/93 anonim válasza:
68%
A cicámat menteném. Ez van. Aki ezen kiakad, az nem szeretett még állatot családtagként.
2012. okt. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/93 kgaba88 ***** válasza:
69%
Egy idegen embert mentenék meg.
2012. okt. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/93 anonim ***** válasza:
60%
Idegen embert?? Elég ha nézitek rendszeresen a híradót, az emberek egymást gyilkolják hidegvérrel, a legtöbben valóban inkább oda sem néznek ha baj van. Ennek tükrében (is) a macskámat menteném.
2012. okt. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/93 anonim válasza:
70%
Igen, a kérdés provokatív, de aki pszichiátert javasol annak, aki az imádott állatát mentené az hisz az emberi faj felsőbbrendűségében, aminek a tagadása szintén provokatív. Én hiszek a szabad gondolkodásban, hagyjuk meg magunknak azt a jogot, hogy eltérően gondolkodunk bizonyos kérdésekről. Ez pedig egyébként is érzelmi kérdés, amit nem biztos, hogy értelmi szinten kell megválaszolni. Nekem van 2 cicám, igenis családtagok, jóban rosszban, a világon bármit megtennék, hogy baj esetén segítsek nekik.
2012. okt. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/93 anonim ***** válasza:
62%

Kutyám nincs, nem is hiszem, hogy lesz, ezért egyértelmű, hogy a cicámat menteném meg :) utána idegen embert. Még a macska/kutya nem önző, nem gondolkodik, hanem ha mondjuk ég a ház azonnal riaszt valamilyen úton-módon. Nem érdekel ki mit gondol/mond, idegen emberhez semmi közöm és valószínű ő se engem mentene meg :) Én az állatokat jobban tudom sajnálni bizonyos helyzetekben, mint az embereket. Ez van!

Természetesen ha családtagomról, páromról, barátomról lenne szó ő lenne az első!

2012. okt. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/93 anonim válasza:
67%
kutyámat :)
2012. okt. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!