Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha választhatnál kit mentenél...

Ha választhatnál kit mentenél meg, akkor a kutyádat, cicádat vagy egy idegent embert választanál?

Figyelt kérdés
Választani kötelező.
2012. okt. 8. 12:28
 41/93 anonim ***** válasza:
86%
A kutyáimmat menteném meg.
2012. okt. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/93 anonim ***** válasza:
85%
Ja, és azt hozzátenném, hogy azt hiszem, mondhatom, hogy nagyon segítőkész vagyok, többször hívtam mentőt részeg vagy földön fekvő emberekhez, akiken mások gond nélkül átléptek, múltkor pont egy fiatal lányhoz a Keletiben, miközben két öregasszony azon tanakodott, hogy vajon részeg-e vagy csak sz.rul van. Ilyenkor nem mindegy?? Mindenesetre a kutyáimat nagyon szeretem, így eszembe sem jutna, hogy mást mentsek, valószínűleg kétségbe lennék esve, hogy bajban van.
2012. okt. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/93 anonim ***** válasza:
58%

Döbbenet!

Példa:

A lakásotokban tűz van,épp nálatok van a tv-szerelő,az állatod is és a tök idegen ember is a szoba más-más sarkában rekedt.A kutya vonyít,az ember kiabál hogy ments meg,segíts!

Tényleg a kutyának segítesz????????

2012. okt. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/93 anonim ***** válasza:
28%
Nem, először nyilván magamon..
2012. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/93 anonim ***** válasza:
28%
Te nem vagy a sarokba szorulva:)
2012. okt. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/93 anonim ***** válasza:
28%
Arról még nem is beszéltünk, hogy akinek aranyhala vagy kanárija van, az azt mentené először vagy sem... esetleg a madárpókot.
2012. okt. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/93 anonim ***** válasza:
72%

egyértelműen a kutyámat. bár ez attól függene, hogy melyiket szeretném jobban. idegen embert esélytelen hogy válasszak, mivel nem ismerem, nem érzek semmi olyat iránta ami miatt meg kéne mentenem. kitudja ha megmentem akkor lehet hogy soha nem fogja meghálálni, és úgy viselkedik mintha tök természetes lett volna, hogy megmentettem.


amúgy meg ismeritek a mondást "én egyedül vagyok, a többiek meg sokan vannak.."



ha én kerülnék bele az idegen ember helyébe és más a kutyáját/macskáját választaná, akkor egyáltalán nem esne rosszul, nem ismerem, ő se ismer, miért kéne elvárnom tőle, hogy megmentsen? ha halálról lenne szó akkor nem mindegy? akkor így is úgy is csak jó lehet nekem, ha megment akkor azért, ha meg nem akkor meg azért..

2012. okt. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/93 anonim ***** válasza:
84%

("a kutyáját/macskáját választaná, akkor egyáltalán nem esne rosszul" .. ezen jót röhögtem.. :D:D:D

Életveszélyben vagy ... és lovagiasan-udvariasan átadod a lehetőséget egy macskának-kutyának.)

2012. okt. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/93 anonim ***** válasza:
27%

Az agyam eldobom,komolyan!!!

Azért nem mentenél meg egy idegen embert mert nem ismered és nem fűznek hozzá gyengéd szálak?????Úristenem!

Jószándék és az önzetlen segítségnyújtás azért süt a válaszokból:(

2012. okt. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/93 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon sok függ a körülményektől is, ha a kutyám a megmentés után nagyobb segitséget tudna nyújtani az idegen ember megmentéséhez akkor a kutyát, hanem akkor az idegen embert. Akármennyire is szeretem a kutyám akkor is az embert menteném, még akkor is ha az emberiség megköszönné az illető halálát. Lehet, hogy pont azzal menteném meg a lelkét. Az, hogy valaki a kutyáját menti inkább mint az embert az azt jelenti, hogy az egyén nagyon önző és akkor is csak magára gondol, hogy mi lesz vele a kutyája nélkül. Nem azt mondom, hogy a kutya csak egy tárgy, sőt az ember egyedüli és legőszintébb barátja aki képes akár a gazdájáért is feláldozni magát (a kutya nálam pedig családtagnak számit). Ő jobban megértené mint egy ember, hogy miért cselekednék úgy.
2012. okt. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!