Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha választhatnál kit mentenél...

Ha választhatnál kit mentenél meg, akkor a kutyádat, cicádat vagy egy idegent embert választanál?

Figyelt kérdés
Választani kötelező.
2012. okt. 8. 12:28
 81/93 anonim ***** válasza:
95%

"Látszik, hogy a nyugati emberekből lassan kihal az emberség és még a nyugati ember nézi le a keletit."


Nem akarom végleg elvinni a vitát, de a világ egyik jelenlegi legembertelenebb országa (Észak-Korea) nem nyugaton van. Tibet pedig egy teokratikus diktatúra volt, mielőtt Kína megszállta. (Nem attól sem lett jobb, de előtte sem volt földi paradicsom.) Ahol pedig egy csecsemőt elrabolnak a szüleitől, csak mert kitalálják róla, hogy a láma reinkarnációja. Ne akarjanak engem kioktatni arról, hogy mi az emberség.

2012. okt. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/93 anonim ***** válasza:
13%
Senki se akart kioktatni téged, csak saját vélemény és megjegyzés volt.
2012. okt. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/93 anonim ***** válasza:
13%
Majd ha ki akarlak oktatni akkor irok privibe.
2012. okt. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/93 anonim ***** válasza:
51%

Az a vicc, hogy tulajdonképpen igazad van valahol. (Bár sem a reinkarnációban, sem a karmában, sem a szellemi rangsorban nem hiszek. Abban van igazad, hogy az állatnak tulajdonított feltétlen szeretet egy kicsit túlértékelt, az emberi jóindulat pedig alul.)


Csak a kelet fenekéből húzzuk már egy kicsit visszább a nyelvet, mert nekik is meg van a maguk baja.

2012. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/93 anonim ***** válasza:
51%
Én a keletiekkel csak azt akartam mondani, hogy sokkal jobban odafigyelnek egymásra és segitőkészebbek az embertársaikkal. Tudok olyant, hogy egy turista török országban üldögélt egy böröndön, mert várt valakit és a közeli házból egy néni megkérdezte, hogy valami baj van, tud esetleg segiteni? Itt üldőgélhetnél ahol akarsz mert senki le se tojna vagy akár rosszul is lehetsz, mert senkit nem érdekel. Amúgy a keletieket nehéz megérteni a nyugati szemlélettel és megvan nekik is a maguk szokásaik amit mi nem értünk és forditva. Ha megfigyeled egy szegény ember mindig szivesebben segit mind egy gazdag. A szegény ember értéke a lelkében van a gazdagé pedig a zsebében :).
2012. okt. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/93 anonim ***** válasza:
100%

" Tudok olyant, hogy..."

Keleten van egy ember, aki segítőkész. QED.

Jó, hagyjuk.

2012. okt. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/93 anonim ***** válasza:
85%

India is kelet. Még mindig olyan erős kasztrendszer uralkodik, hogy egy érinthetetlen be sem mehet egy magasabb rangú házába, fejet kell hajtania a magasabb rangúnak, ha az megveri, reklamálhat a rendőrségen, de a rendőr úgyis megbeszéli a magasabb rangúval, hogy ne legyen belőle ügy.

Irak és Irán is kelet, tök jó példa, terjeszd erőszakosan a vallást, aki nem fogadja el, dögöljön meg. A zsidókról már nem is beszélve, ártatlan arab gyerekeket nyírnak ki kedvtelésből, és éppen ugyanazt teszik, akit velük tettek a nácik.

Kína is kelet, ahol olyan szintű elnyomás és eltussolás uralkodik, hogy arról is példát kéne venni, ugye?

Japán is kelet, a mai napig képtelenek beismerni a háborús bűneiket és azokat szörnyűségeket, amikhez képest Dr. Mengele tettei gyereknapi csínytevés.


Róluk vegyünk példát, ugye?


Egyébként elárulom, Magyarországon, vidéken az emberek ugyanúgy megkérdezik, hogy segíthetnek-e, én tudom, mivel vidéken élek. Úgyhogy jó lenne ezt a kelet idealizálását abbahagyni.

2012. okt. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/93 anonim ***** válasza:
0%
Én nem értelek, nem tudom, hogy ki idealizálta keletet én csak anyit mondtam, hogy több közöttük a joindulatú és embertársaira odafigyelő, mint nyugaton. Természetesen falun még megvan a segitőkészség de városon már kevésbé magyarországon. Másképp ha egy nép szokásait nem érted, attól még nem kell lenézni. A japánokat nem is fogod megérteni soha amig nem úgy gondolkozol mind ők. Amúgy a komunizmus oroszországban több halottat szedett mind bármelyik háború.
2012. okt. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/93 anonim ***** válasza:
Tessék, nézegesd egy kicsit, hátha te megérted őket: [link]
2012. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/93 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy a komunizmus oroszországban több halottat szedett mind bármelyik háború."


És hol voltak még tömeggyilkos kommunista diktatúrák? Na hol?

Amúgy a Szovjetúnió az most kelet vagy nyugat?

http://www.youtube.com/watch?v=wup1RkAkflk


De mindegy keleten segítőkészebbek, mert egy ismerősöd ismer valakit, aki járt már törökbe.

2012. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!