Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha választhatnál kit mentenél...

Ha választhatnál kit mentenél meg, akkor a kutyádat, cicádat vagy egy idegent embert választanál?

Figyelt kérdés
Választani kötelező.
2012. okt. 8. 12:28
 31/93 anonim ***** válasza:
39%

Akinek nincs senkije, csak a háziállata, az gondolom az összes szeretetét neki adja. Ilyen a 70 éves anyám is. 16 éves kutyája mindig, mindenkinél fontosabb volt neki. Ezért veszítette el a társát, akibe elvileg szerelmes volt. Engem, a lányát is kiutált az unokáival egyetemben, el is költöztünk (saját tulajdonomat hagytam neki), mert a kutya volt neki a fontos. A csúszó-mászó gyereket majdnem megharapta a kutyája, nem takarít igazán utána, ágyban altatja, egy tányérból esznek, neki előbb odaadja a sonkát, mint ahogy ő enné, mert pénze az nincs, mégsem evett a kutyája csontos soha.

Szóval most egyedül maradt a 16 éves kutyájával és azon sopánkodik, hogy nem ezt érdemelte az élettől, tőlünk.


Vannak ilyen emberek, akiknek az állataik fontosabbak. Sok gyerek, tinédzser gondolja így, illetve az idősek. Ők persze, hogy az állataikat mentenék meg.

2012. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/93 kgaba88 ***** válasza:
60%
Attól, hogy engem valószínűleg nem mentene meg egy idegen ember, ha baj van, attól nekem nem kell úgymond 'leszarnom' másokat. ezért mondom azt, hogy egy idegent mentenék meg.
2012. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/93 anonim válasza:
33%
Ez nagyon nehéz kérdés. Én is talán a cicámat menteném meg, így hogy gondolkodhatom rajta. De ha egy olyan pillanatba csöppennék, akkor szerintem az embert. Más elgondolkodni, mint megcselekedni. A mentősöket meg ne keverjük ide, ők azért mentősök, hogy EMBEREKET mentsenek, állatoknak ott vannak az állatvédők.
2012. okt. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/93 anonim ***** válasza:
57%
Macskámat. A macskámban megbízom,az emberekben nem. Nekem ő qatestvérem és pont lesz.rom,hogy kit mentheték meg
2012. okt. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/93 anonim ***** válasza:
44%
Cicámat. Kutyám nincs, ha lenne, ő lenne a második.
2012. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/93 anonim ***** válasza:
35%
ha az idegen ember egy dögös modell akkor persze h őt... hálálkodik, aztán leháljuk a többi már csak fantázia kérdése :D
2012. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/93 anonim ***** válasza:
33%

Egyértelműen először az embert kell menteni,és aki nem így gondolja annak segítségre van szüksége(remélem soha nem kerülök bajba ahol egy macska/kutya gazdira lenne bízva az életem:))

Ahogy már előttem is írták,nem egy kategória az ember és az állat!!

2012. okt. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/93 anonim ***** válasza:
65%
A magam 45 évével és tapasztalatával merem mondani, hogy annyi szart kaptam és láttam az emberektől, hogy már csak a macskám számítana. Ő még soha nem bántott.
2012. okt. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/93 attackspan válasza:
82%

Ha "cicám" lenne (ami nem lenne) az lenne az utolsó, mert hálátlanabb mint némelyik ember, azután kutyám, mert attól tuti számíthatok hálára.

(Nekem volt egy olyan eset, megmentettem egy kislányt a Tiszából, alig tudta kimondani: "segí...". Kivittem a partra nagy küzdelmek árán az anyjához, aki a parton napozott. Idézem ennyit mondott:

"-Te mit képzelsz mit fogdosod?"

"-Épp most mentettem meg az életét!"

"-Ja, kösz."

2012. okt. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/93 anonim ***** válasza:
40%

Döbbenetes, embertelen dolgokat olvasok itt. Reménykedem, hogy a 33-as látja jól: "Más elgondolkodni, mint megcselekedni." -és vészhelyzetben GONDOLKODÁS nélkül az ismeretlen ember életét mentené meg mindenki...

A Szent Koránban van: "Aki megmenti egy ember életét -egy egész világot ment meg, aki megöl(ha menthetné, de hagyja az is ölés) aki megöl egy embert egy egész világot öl meg." Arról is szólnak a régi bölcsek, aki megöl egy embert- saját magát öli meg, aki megment egy embert -saját életét emeli át az örökkévalóságba.

2012. okt. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!