Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezhet, hogy azért nem...

Létezhet, hogy azért nem tudok beilleszkedni a gimis osztályomba, mert túl értelmes vagyok és nem vagyok kétszínű?

Figyelt kérdés

Nem hencegésnek és nagyzolásnak szánom a kérdésemet - bár lehet, hogy annak tűnik. 2 és fél alatt nem sikerült teljesen beilleszkednem az osztályomba.(Általánosban sem ment igazán.) Látszólag semmi bajuk velem, de tudom, hogy igazából nem kedvelnek. Valahogy nem vagyok igazán közéjük való, mind mentalitásban, életvitelben, stílusban. Mikor úgy viselkedtem, ahogy ők azt elvárták akkor népszerű voltam. Az elvárások kb abból álltak, hogy legyek olyan, mint egy mai átlag tini. Ribancosodjak el, az fizika és mentális önpusztítás legkülönbözőbb formáit űzzem, inzultáljak mindenkit, lázadozzak, 0-24 picsogás, ahogy az szokott lenni... Aztán az osztályomból találtam egy lányt, akit elég értelmesnek tartottam, hogy tényleges barátként kezeljem, nem csak olyanként, akivel hétvégén elmegyek kocsmába, vagy elhívjam valahová délután, mert nincs jobb dolgom. Fél évig voltunk barátnők, aztán egy hülye p*csa lett. Azokat az embereket akiket eddig gyűlölt és megvetett velem együtt, akiket elmondott minden utolsó senkinek most pont azokkal barátkozik, engem meg inkább hanyagol és ez őszintén szólva elég rosszul esik, de már megszoktam.


Mikor olyannak mutattam magam, amilyennek mások látni akartak akkor könnyen a bizalmukba férkőztem és könnyen irányítottam őket, de mióta meguntam, hogy szerepet játsszak azóta nem bírnak. Nem tudom mikor hazudtam utoljára, régen ez folytonos szokásom volt, de nem buktam le sosem. Most már egyszerűen arra nem méltatom az embereket, hogy hazugságokat találjak ki, mert az is csak plusz energia befektetés egy teljesen értelmetlen dologba. Nem mondok már olyanokat, ami másnak tetszik, nem hangoztatok direkt olyan véleményeket, amik elfogadottabbak, mint a sajátom.

Nem néznek levegőnek, de sokszor azt érzem, hogy "tartanak tőlem". Mióta nem úgy viselkedek, hogy az másoknak tetsszen a kamubarátaim már nincsenek mellettem, mióta nem azt a véleményt hangoztatom, amit ők akarnak, mióta nem picsogok összevissza minden random hülyeséget, ami csak az eszembe jut.

Nagyon kétszínű perszónák ezek, de én átlátok mindegyiken. Nagyon egyszerűek, csak kell egy csapatvezér, akinek lesik minden szavát, utasítását. Fertőzött elméjű birkák, akiknek nincsenek önálló gondolataik - vagy csak mélyen magukba fojtják, mint én régen.


Én őszintén elgondolkodtam, hogy mi baj lehet velem. Nem szoktam ok nélkül bántani másokat, ápolt vagyok, kedves, nem szoktam a drága cuccaimmal nagyzolni, segítőkész. Próbálom a pozitív oldalamat mutatni.

Szóval arra a következtetésre jutottam, hogy a dimenzionális különbségeknél fogva túl értelmes vagyok ebbe a közösségbe. Én tudok egyszerű hétköznapi témákról is beszélgetni, könnyen beszélgetésbe elegyedek akár ismeretlenekkel is. De ha ezekkel az emberekkel próbálok beszélgetni rengeteg kifejezésemet nem értik, nem is igazán fogják fel a mondani valóm lényegét. Csak az ilyen hülyeségekről hajlandóak tárgyalni, pl buli, pasi, ruha, stb, tudjátok a szokásos. De hiába beszélnek ezekről a sablon témákról, ha ezekben sem igazán jártasak, csak... beszélnek valamiről... mert folyton muszáj beszélniük mindenről, ami csak az eszükbe jut. Csendfóbiásak. Muszáj folyton picsogni valamiről.


Szóval a kérdés igazából: létezik az, hogy én túl értelmes vagyok ide? ha kétszínűbb lennék, talán könnyebb lenne a helyzetem, de túl sok energiát pazarolnék el színjátékkal, kétszínűsködéssel azokra az emberekre, akik valójában nekem semmit nem jelentenek.


Ja, igen, hogy mi is konkrétan a problémám? Az, hogy egyedül vagyok. Sokszor úgy érzem mérföldekre vagyok a valóságtól. A valóság már nem elég valóságos. És egyedül lenni szar. Egy idő után unalmas. Jó itthon halom számra olvasni a könyveket, felkutatni az internet legérdekesebb webhelyeit, filmeket nézni, de hiányzanak igazából az emberek. A valóéletben nem vagyok ennyire sznob, csak a gondolataimban.


Talán egy ember van akit még talán a barátomnak tartok. Ő egy fiú, de tőle is egyre távolabb érzem magam. Sulin kívül "nem tudom" hogyan találhatnék barátokat. Sokan hallottak már rólam, sokan ismernek hírből, de valahogy ők is olyannak tűnnek, mintha kilométerekre lennének tőlem. 18/L


2013. febr. 4. 19:15
 1/10 anonim válasza:

Igen, lehet! Én értelek. De a korodból ítélve nem sokáig leszel már együtt velük, az egyetem meg már más közösség, ott már nem lesz ciki értelmesnek lenni.


Ettől függetlenül az életben a legtöbb csoport (ahova kerülsz) 70 %-a hasonló emberekből fog állni, ezért meg kell tanulnod ezen a szinten is kommunikálni.

2013. febr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

minek kell regényt írni?? -.-"

tuti nem olvasom el,hogy elvegyen az életemből 10 percet

2013. febr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Tudok ezen a szinten kommunikálni, csak belefáradtam, de köszi a választ.

#2 Azért kell regényt írni, mert a kérdés komplex. melleslg pont olyanokról szólt a hozzád hasonlók

2013. febr. 4. 19:50
 4/10 anonim ***** válasza:

Nézd Kedvesem!


Sokan nem mernek fiatal korban lépni, és megtalálni a saját közösségüket, inkább évekig értetlenül szenvednek az iskolában. Pedig sokszor csak annyi a probléma: környezetet kell váltani. Igazából a beilleszkedés, pár hét, 1-2 hónap, ha az ember talajt talál magának. A mai eszemmel simán iskolát váltanék, csak belénk nevelik az alkalmazkodást, mintha az könnyebb lenne, és azt, hogy mindig magunkban keressük előbb a hibát. Ilyenkor sokan elkezdik a kezüket a kesztyűhöz szabdalni, nem pedig a kezükre keresnek megfelelő kesztyűt. Olyan környezetbe nem érdemes erőszakolni magunkat öncsonkításig, ahova nem vagyunk valók, vagy nem érezzük jól magunkat.

Csak a legtöbb ember, még ha van is lehetősége, inkább megalkuszik a helyzetével és szenved benne, eltűri.

Legyen ez tanulság számodra, hogy merj lépni a jövőben ha van lehetőséged, és azt érzed nem benned van a hiba, csupán a környezet nem megfelelő számodra. Erről nem igazán szoktak beszélni, pedig ilyen is előfordul.

Kár, hogy sok fiatal nem olyan bátor, pedig nem olyan nagy dolog egy olyan közösségből kilépni, és új iskolát váltani, ahol amúgy se érezzük jól magunkat...

Ha jól látom, már 18 vagy, úgyhogy jön az új iskola.

2013. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
evvesztes vagyok es 5 evesen vagyok. meg van ketto evem ezenkivul. az egyetem meg meg kerdeses dolog. es en is gondolkodtam mar sulivaltason rengeteget, de ahova at is vennenek az reggel 40 perc utazasnyira van en meg lusta ember vagyok. de akkor ugy latszik megerne egy oraval korabban kelni...
2013. febr. 4. 23:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. Vigasztaljon az, hogy még mindig jobb kívülállónak lenni, az osztályon belül barátok nélkül, mintha azzal kéne nap mint nap fárasztanod magad, hogy felületesen bájcsevegsz színvonaltalan témákról antipatikus emberekkel.

Én is ilyesmi voltam, igaz, nem teljesen, mert egy barátom azért volt az osztályban. Iskolán kívül több is.

Néha nem érdemes alább adni a mércédből. A "picsogás" szintjére semmi szín alatt nem alacsonyodnék le. Soha.

2013. febr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Biztosan le leszek pontozva, de azt vettem észre, hogy akik képtelenek beilleszkedni egy nagyobb közösségbe, sokszor nem a mentális nagyságuk miatt maradnak egyedül. Olyan nincs, hogy mindenki hülye, én pedig felettük állok.
2013. febr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az utolsó hozzászólóval nem értek egyet, előfordul olyan hogy valaki, nem találja a helyét egy adott környezetben, ez nem az ő hibája. Lehet, hogy rossz, hozzá nem illő környezetben van, de máshol meg népszerű lenne.
2013. ápr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alexa9843 válasza:
Tudod te most leírtad mind azt ami velem van.Igaz én 14 vagyok,de lassan 3 hónapja iskolát váltottam.Az osztályban nincs egy olyan ember sem akivel tudok beszélgetni,mert egyszerűen a lányok ilyen kis korukhoz képest állandóan arról beszélnek hogy a hétvégén milyen sok cigarettát szívtak el,mennyit ittak,melyik fiúnak milyen a segge és további ilyen értelmetlen dolgokról.Én ha ilyeneket csinálnék 14 éves koromban szégyelném magamat,nem hogy dicsekedjek ezzel.Engem sem vesznek úgy mond levegőnek,de azért még is rossz hogy nincs mellettem semmilyen értelmes ember.Az osztályban én vagyok az egyik legjobb tanuló,és akár hányszor csak jó jegyet kapok,jönnek hogy mekkora stréber vagyok,én pedig ugye nem szólok semmit,ne hogy a végén még jobban le legyek szarva..És igen,van olyan hogy te vagy egyetlen értelmes ember a környezetedben.
2015. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, létezhet. Ma a közönséges és viszonylag alantas emberek kora van, ilyen túlnépesedettségi fokon inkább ők szaporodnak.
2019. máj. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!