Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lessz-e valaha akkora országun...

Lessz-e valaha akkora országunk, mint amekkor Trianon előtt volt?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 08:20
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
50%

Biztos vagy benne hogy a magyar lakta területen maygarok laknak?

A határmenti területeken rengeteg az aluliskolázott munkanélküli. Szükségünk van még 1-2 millió segélyért sorban álló emberre?

2010. ápr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
57%
Már most nagyobb, mint volt Trianon előtt. EU...
2010. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
61%
Azért van egy kis különbség Nagy-Magyarország és az EU közt....
2010. ápr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
64%
Mondja már meg valaki légyszi miért lenne nekem,nekünk magyaroknak jobb ha visszaállítanák a régi határokat?
2010. ápr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim válasza:
69%
Talán mert az infrastruktúrát annyira hazavágták a trianoni határokkal, hogy azóta sem sikerült talpraállítani. Az összes jelentős vasútvonal a határon túlra került. Közvetlen a határ mellett húzódnak. Ott pedig szinte csak magyarok laknak. Azok a területek igenis ide tartoznak. Példának okáért. Ahhoz, hogy eljussak Békéscsabáról Miskolcra előbb fel kell menjek Pestre, nincs közvetlen (jóval rövidebb lenne természetesen) vonal. Ugyanez a helyzet a Békéscsaba-Pécs vonallal is, ugyanis Szabadka,Nagyvárad, stb. mind-mind határon túlra kerültek. Ezért nem lehet semmit sem kezdeni a magyar vasúttal. Újakat kellene építeni, viszont az Kárpát-medencei viszonylatban pazarlás lenne..
2010. ápr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
21%

jaaaa, hát ezért már tényleg megérné :)

Buszok nem járnak arra?

2010. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos nem :(
2010. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
72%

Nekem máris van, mert én is hiszek az EU-ban.


Nem hiszek ellenben abban, hogy csupán attól, mert valaki magyarnak mondja magát, majd jobban bánik velem, mert én is magyar vagyok. Tapasztalat.


A rendszerváltás óta eltelt idő számomra azt bizonyítja, hogy teljesen el kell adni az országot, de nem csupán a gazdasági, de még a politikai vezetést is "idegen"-eknek kell átengedni, mert még azzal is jobban járnánk, mint ami most van. (Elnézést kérek a valóban rátermett és tehetséges honfitársaimtól, de sértődés helyett inkább bújjanak elő odvaikból, vagy jöjjenek haza külföldről, mert ami most itt van, az nem elég. És nem is magyarázható azzal a sok maszlaggal, amit a politikusaink próbálnak beadni nekünk.)


Számomra nem létkérdés a magyar nemzetállam léte. Nincs rá szükségem a lélegzéshez. Jó dolognak tartom a saját nyelvet, a kulturális autonómiát, a hagyományok ápolását, az identitástudatot. De ezeket mind megkaphatom más keretek között is. Ha ez a nélkül lenne lehetséges, hogy az adómból milliárdokat csaklizzanak el, vagy tapsoljanak el marhaságokra, amiktől nem lesz jobb, élhetőbb az életem, akkor arra szavaznék. De rögtön. Én már csak ilyen önző dög vagyok. Nem lehet engem behülyíteni nemzeti, meg hazafias dumákkal. Nem vagyok még olyan vén, mint az országút, de annyira már igen, hogy lássam, akik vevők voltak erre a baromságra, azok közül jó sokan végezték embertelen körülmények között. (Lövészárkokban például.) Nekem semmi kedvem ehhez. Én inkább szeretnék emberhez méltó, élhető környezetet magamnak, és a gyerekeimnek, mintsem hogy az érdekeljen, milyen tulajdonban van a MOL vagy az OTP. Ha nem én vagyok a tulajdonos, akkor nekem édes mindegy. És most nem érzem úgy magam, hogy ez az ország az enyém lenne. Ellopták tőlem. És nem idegenek, nem. Magyarok. Akkor meg tök mindegy, mekkora. Egységes EU-t! Le a nemzetieskedő helyi kiskirályokkal! :o)

2010. ápr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
71%
Elég nagy az EU, sőt még bővül is. Részemről a XVII. kerületben szeretnék bőséget. Ki-ki ott, ahol él.
2010. ápr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 Szesze ***** válasza:
96%

NEM.


Én Erdélyben élek, és úgy érzem elég jól élek. Tudom, hogy a románokról sok rosszat lehet mondani, ami persze mind igaz is, DE én azt tapasztaltam amikor Budapesten voltam, hogy az ottani magyarságtól is csak lenézést kaptam. Jobban szeretnék itt autonomiát, de persze a politikusok semmire se jók.


Még egy dolog jó lenne, a magyar állampolgárság, mert akkor személyivel utazhatnék pl. Svájcba, ahova nyáron megyek.


18L

2010. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!