Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lessz-e valaha akkora országun...

Lessz-e valaha akkora országunk, mint amekkor Trianon előtt volt?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 08:20
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:

12:40esnek: Tobb magyarorszagi az erdelyi magyarokat bunkosagi okokbol romanoknak nevezi. Ezert voltam kiakadva mikor az egyik hozzaszolotol azt kerdezted "csak erdekbol akarsz magyar lenni?"

Ha valoban magyar allampolgarsagra gondoltal, akkor azt ugy kellett volna leird es nem leegyszerusitve.

Ha pedig a korabbi hozzaszolasomban megjelent jelzo jelentese tenyleg erdekel, nezz utana! :) Amugy nagyon meglep hogy nem tudsz rajonni mire utalhat meg hogy rejtvenynek tekinted. :>

2010. ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:

13:25 Rosszul tudod.

Svájcba magyaroknak nem kell útlevél, csak plasztik személyi.Többször voltunk, és megyünk.

Útlevél csak akkor kell, ha valamilyen hivatalos ügyet akarunk intézni.

2010. ápr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
14%

18:11-es

Talán,ha magyarul irnál érteném.


mutuj bangó, hallgatag ÚMTsz, Kriza. Általános népi szó. "A címbeli, nem éppen választékos, finomkodó kifejezéssel illette társát az egyik gyerek, amikor az ügyetlenül kiejtette kezéből a labdát. Nem érdektelen az alábbiakban megvizs­gálnunk a két szót. A hülye szóval rokon értelmű a mutuj, amelynek jelentése szintén 'együgyű, bamba'. Erdélyben már-már köznyelvi szinten élő szó a 'néma, hallgatag, zárkozott, ügyetlen, élhetetlen, bamba' jelentésű román mut, mutul átvétele. Román eredetű tájszavaink között seregnyi -uj végződésű szót lehet kimutatni." Murádin László: Te hülye, mutuj.

2010. ápr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
53%
Miért kéne mindenkinek értenie a (régi) erdélyi magyart?!
2010. ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
Hat sajnalom, kedves. :> Nem gondoltam volna hogy ez a szo nalatok annyira idegen. :) Viszont hogy megerdemelted, az biztos. :P :>
2010. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:

wow

Most aztán jól megmondtad.

Teeeeeeeeee nagy magyar, sértegess csak ha attól jobban érzed magad

2010. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
81%

Ugy valaszoltam ahogy erdemelted, erzodott a soraidban az erdelyi magyarok iranti utalatod. Fel akartalak vilagositani arrol, hogy a "magyar", "magyar allampolgar", "roman", "roman allampolgar" kozott kulonbseg van. Es nem nagy magyarnak,hanem egyszeru erdelyi magyarnak tekintem magam.

Nagy magyarnak inkabb tobb magyarorszagi tartja magat, akik az erdelyi magyarokat leromanozzak, lenezik.

Na inkabb ez a serto! Ezt talalom hitvany mutujsagnak, ezt talalom felhaboritonak es meg sorolhatnek tobb jelzot!

Tiszta szegyennek talalom az egeszet! Ahelyett hogy osszetartanank, ilyesmi tortenik, mintha ellensegek lennenk!

Nemcsak a Trianon kovetkezmenyei melysegesen szomoruak, hanem tobb magyarorszagi magyar - erdelyi magyar kapcsolatok, amelyekben nagyreszt az ellenszenv mervado.

2010. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:

Miket nem olvasol a soraimba bele :D

Neked üldözési mániád van!

különben

nem tudtam hogy erdélyi magyar vagy, de ha a többiek is ilyenek mint Te akkor sajnálom, de sose fogom őket szeretni, és nem akarok velük összetartozni

2010. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:

És még valami amit biztos nem fogsz elhinni.

Nem tudom milyen érzés utálni valakit.Nálam jócskán van különbség a nem szeretem, a nem értek egyet és az utálat között.Az utóbbi eddig kimaradt az életemből

De ha sokat irkálsz nekem még megtapasztalhatom milyen is az :d

2010. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 A kérdező kommentje:

Tisztelettel kérem mindazon válaszolókat, akiket nem érdekel a kérdés, illetve ennek kapcsán a más válaszolók véleménye, azok NE az egymás szórakoztatására használják ezt a lapot, mert a kérdés és annak hosszútávú tarlalma izgalmasabb annál, mint hogy egymást bosszantsátok oda vissza alapon.

Az alábbi linkkel megpróbálom figyelmeteket az igazi

kérdésra iányítíni.

ÍME!

[link]

2010. ápr. 9. 17:08
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!