Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lehet azt elérni hogy...

Hogy lehet azt elérni hogy semmiképp se lehessen temetésem vagy bármilyen megemlékezés? Ügyvéd kell hozzá?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok, de már régóta tudom hogy meg akarom tiltani hogy lehessen temetesem, főleg hogy bármilyen összejövetel, búcsúztató, legfőképp koporsós temetés es bármilyen sírhely…

Tudom hogy erről már nem fogok tudni akkor, de nekem fontos lenne hogy ne kelljen azon aggódnom hogy valaha lesz temetesem es hogy nem hamvasztanak el.

Azt szeretném ha elhamvasztanának es utána csak elszórnák bárhova a hamvakat…

Ehhez ügyvédet kellene már most fogadnom es végrendeletet írni?

Azért lenne fontos mert ugye egyrészt bármikor meghalhatsz, másrészt régóta pszichés beteg, depressziós vagyok es szeretnek erről megbizonyosodni

Sajat családom nem lesz, se férj, se gyerek, szóval gondolom ezt az állam intézné majd.


2023. máj. 13. 11:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
29%
Kössünk alkut. Ha te meghalsz bedoblak a folyóba, ha én akkor te dobsz be. (nekem az is jó, ha a csontvázam az aluljáróban hever).
2023. máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon egyszerű: úgy kell meghalnod, hogy egy fillér se maradjon utánad. De tényleg: se az utolsó fizetés a bankszámládon, se némi megtakarítás, se autó, se használható bútor.

Ebben az esetben ha lesznek is örököseid, biztosan nem fognak foglalkozni a temetéseddel, mert senki se akar úgy egy vagyont költeni rá, hogy utána a hagyatéknál nem kap belőle vissza semmit. Ha ők nem intézkednek a temetésről, marad a köztemetés, amire a te szempontodból nem lehet panasz: megemlékezésnek még nyomai sincsenek, csak letudják, mint egy szalagmelót.

2023. máj. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Nem lesz örökösöm, azt már mondtam

De akinek senkije nincs is eltemetteti az állam, hallottam olyat hogy csak a pap volt ott meg a sirásó

Ez így meg midig nem elég biztos

2023. máj. 13. 13:32
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

"De akinek senkije nincs is eltemetteti az állam..."

Pontosan ez az ún. köztemetés. Úgy tudom, nem az állam, hanem az önkormányzat intézi.

"Ez így meg midig nem elég biztos"

Ezt nem értem, de biztos úgy van, ahogy írod.

2023. máj. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél akkor? Valahova tenni kell a halottakat, kórházi ágyban nem maradhatsz.
2023. máj. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Aki elhamvaszt egyben el is szór az udvaron, az erdőben, sőt igazából a WC-n kívül bárhol

Csak koporsót nem akarok semmikepp, összejövetelt, meg sírhelyet, ezért kérdezem hogy ehhez kell e a végrendelet

2023. máj. 13. 16:31
 7/35 anonim ***** válasza:
Az a biztos, ha írsz.
2023. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
a köztemetés előtt szeretik felkeresni a sokadik ági rokonokat is akinek csak köze volt hozzád hogy foglalkozzon ezzel, nem lehet azt olyan könnyen elérni hogy az önkormányzat intézze
2023. máj. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Ez annyira fura nekem hogy a legtöbb ember nem foglalkozik ezzel és nincs ellene a temetésnek

Hát ha nekem meghal az apám én akar a bíróságra is elmennek, de hogy egy forintot nem adnék bele az biztos, tekintve hogy egy féreg….

Nehogy már kötelezzen az állam egy rokont ha nem is voltak jóban

Úgy nez ki ez bonyolultabb lesz, mint gondoltam

2023. máj. 13. 17:39
 10/35 anonim ***** válasza:

"Nehogy már kötelezzen az állam"

Pedig pont azt tette, törvény is van rá.

Úgyhogy fizetni fogsz, vagy behajtják rajtad.

2023. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!