Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lehet azt elérni hogy...

Hogy lehet azt elérni hogy semmiképp se lehessen temetésem vagy bármilyen megemlékezés? Ügyvéd kell hozzá?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok, de már régóta tudom hogy meg akarom tiltani hogy lehessen temetesem, főleg hogy bármilyen összejövetel, búcsúztató, legfőképp koporsós temetés es bármilyen sírhely…

Tudom hogy erről már nem fogok tudni akkor, de nekem fontos lenne hogy ne kelljen azon aggódnom hogy valaha lesz temetesem es hogy nem hamvasztanak el.

Azt szeretném ha elhamvasztanának es utána csak elszórnák bárhova a hamvakat…

Ehhez ügyvédet kellene már most fogadnom es végrendeletet írni?

Azért lenne fontos mert ugye egyrészt bármikor meghalhatsz, másrészt régóta pszichés beteg, depressziós vagyok es szeretnek erről megbizonyosodni

Sajat családom nem lesz, se férj, se gyerek, szóval gondolom ezt az állam intézné majd.


2023. máj. 13. 11:12
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem lesz mit orokolni, mert semmim sincs 30 évesen. Szó szerint semmim


Másrészt hidd el nagyon kicsi család vagyunk

Összesen egy unokatestvérem van, akit vagy 20 éve nem láttam, azt sem tudom itthon van e vagy sem.

Az apámat 10+ éve nem láttam

márc. 22. 22:50
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Valahol laksz, talán lakás azért lesz utánad?

De azért ne legyél ilyen negatív, még hosszú élet is lehet előtted és még boldog is lehetsz akár, mert történik valami. Ettől függetlenül persze, lehet rendelkezni azzal, mi legyen abban a bizonyos esetben.

Amúgy szerintem is beteg dolog, hogy a halottnak a teste itt marad, nem lehet mit kezdeni ezzel.

Találtam egy ilyet:

[link]

márc. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Soha életemben nem lesz saját lakásom…

A szulomnek sem sikerült még a jobb időkben, nemhogy most amikor már a sajt is luxus

Egy kisvárosban lakunk, albérletben…

Most még a kaján is erősen spórolok

De tényleg nem panaszkodni akarok, csak a jogi útra lettem volna kiváncsi hogy megtilthassam a temetést és a sírhelyet


Aggódom is mert jelenleg sem vagyok jó állapotban, alig eszem, szedem a nyugtatót, sok kávét iszom

Úgy érzem aktuális lesz hamarosan a téma és aggódom hogy nem úgy történnek majd a dolgok ahogy én akarom…

márc. 29. 14:49
 34/35 anonim ***** válasza:

Nekem valamiért jó érzés, amikor újra írsz és így beszélgetünk. A 32-es is én voltam és párszor már hozzászóltam korábban is. Az se baj, ha panaszkodsz. De mindenképpen jobbulást kívánok!

Ha a jogi része érdekel nagyon, érdemes lenne jogi fórumokon kérdezni erről, vagy itt a Politika - törvények, jog kategóriában. Javaslom, tedd fel ott is a kérdésed. Még nem tetted fel? Azt hiszem, vannak még weboldalak, ahol "ügyvéd válaszol" rész is van, és válaszolnak a kérdésedre, akik értenek is hozzá.

De lehet belőled még akármi, lehet karriered, saját lakásod attól, hogy most hogyan éltek.

márc. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

34 az a baj hogy erre megint csak onsajnaltatonak ható választ tudnék írni, ami tudom hogy irritálja az embereket, azért nem teszem…

Sajnos vannak emberek akiknek nem való az élet

A “családomban” a 80 százalék ilyen


Őszintén komolyan gondoltam a kérdést, azért is tettem itt fel és kaptam jó tanácsokat it

Bár ha nem is jönne be a tervem, a halálnak pont az a lényege hogy se kép se hang. És ha lesz is temetesem, arról én már úgysem fogok tudni.

ápr. 6. 04:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!