Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lehet azt elérni hogy...

Hogy lehet azt elérni hogy semmiképp se lehessen temetésem vagy bármilyen megemlékezés? Ügyvéd kell hozzá?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok, de már régóta tudom hogy meg akarom tiltani hogy lehessen temetesem, főleg hogy bármilyen összejövetel, búcsúztató, legfőképp koporsós temetés es bármilyen sírhely…

Tudom hogy erről már nem fogok tudni akkor, de nekem fontos lenne hogy ne kelljen azon aggódnom hogy valaha lesz temetesem es hogy nem hamvasztanak el.

Azt szeretném ha elhamvasztanának es utána csak elszórnák bárhova a hamvakat…

Ehhez ügyvédet kellene már most fogadnom es végrendeletet írni?

Azért lenne fontos mert ugye egyrészt bármikor meghalhatsz, másrészt régóta pszichés beteg, depressziós vagyok es szeretnek erről megbizonyosodni

Sajat családom nem lesz, se férj, se gyerek, szóval gondolom ezt az állam intézné majd.


2023. máj. 13. 11:12
1 2 3 4
 21/35 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Ha meghaltál mindegy.
2023. máj. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Jézus… ok
2023. máj. 18. 18:47
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Talán a Politika -> T9örvények, jog témakörben jobb válaszokat kapnál erre a kérdésre.
2023. máj. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Írj egy papírra egy végrendeletet, írd alá, az alján szerepeljen a születési időd, és tedd olyan helyre, hogy ha esetleg véget érne az életed, akkor tutira megtalálják. Ezt is kegyeleti okokból tiszteletben kell tartani.

De ha nem lenne akkor hozzátartozód, nagy felhajtást úgysem csinálnak.

márc. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Pont akkor írtad a válasz egy év után mikor láttam a hírt hogy kate middleton rákos

Jelnek veszem


Ez nagyon megnyugtató ha úgy gondolod hogy nem kellene hozza ügyvédi procedúra

Semmi kedvem hozza

Ez a sima papíros ötlet tetszik

márc. 22. 20:14
 26/35 anonim ***** válasza:

Addig, amíg rá nem jössz, hogy így a megtaláló jóindulatától függesz.

Olyan jó viszonyban vagy velük, szerinted?

márc. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Igazából senkivel nincs már semmilyen viszonyom

Eleve nagyon beteg dolognak tartom hogy a halál után hátramarad a testünk de a temetés számomra meg betegebb

Főleg ha valaki mondjuk otthon hal meg és megtalálja valaki


Ha meg valaki egyedül él es úgy hal meg es nincs senkije akkor mi lesz?

Ott fog mumifikálódni a nappaliban?


Mindenesetre tudom hogy akkor már úgysem lesz tudatom de akkor is jó lenne úgy élni amíg elek hogy tudom nem lesz temetés csak hamvasztás es sima elszórás valahova

márc. 22. 20:33
 28/35 anonim ***** válasza:

Szerintem simán megrendelheted előre.

Kérdezd meg bármelyik temetőben.

Most befizeted, és akkor tuti úgy lesz. Az örökösök se hülyék, hogy külön fizessenek.

márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Nekem nem lesznek örököseim

Semmilyen leszármazott nem lesz mivel egyke vagyok

márc. 22. 21:49
 30/35 anonim ***** válasza:

Ilyenkor visszafelé indulnak el.

A szüleid testvérei, vagy az ő gyerekeik fognak örökölni.

Olyan nincs, hogy semmilyen irányban se legyen rokonod.

márc. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!