Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lehet azt elérni hogy...

Hogy lehet azt elérni hogy semmiképp se lehessen temetésem vagy bármilyen megemlékezés? Ügyvéd kell hozzá?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok, de már régóta tudom hogy meg akarom tiltani hogy lehessen temetesem, főleg hogy bármilyen összejövetel, búcsúztató, legfőképp koporsós temetés es bármilyen sírhely…

Tudom hogy erről már nem fogok tudni akkor, de nekem fontos lenne hogy ne kelljen azon aggódnom hogy valaha lesz temetesem es hogy nem hamvasztanak el.

Azt szeretném ha elhamvasztanának es utána csak elszórnák bárhova a hamvakat…

Ehhez ügyvédet kellene már most fogadnom es végrendeletet írni?

Azért lenne fontos mert ugye egyrészt bármikor meghalhatsz, másrészt régóta pszichés beteg, depressziós vagyok es szeretnek erről megbizonyosodni

Sajat családom nem lesz, se férj, se gyerek, szóval gondolom ezt az állam intézné majd.


2023. máj. 13. 11:12
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Én biztos nem, van testvére. 12 éve nem láttam, felőlem pöcegödörbe is mehet

De nem ez volt a téma, köszi

2023. máj. 13. 17:48
 12/35 anonim ***** válasza:
Csak örököst lehet kötelezni. Ha nincs örökösöd, akkor az önkormányzat lép a helyébe, és eltemet. Hamvasztás, szétszórás a szóróparcellában.
2023. máj. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Igen pont ez kellene nekem, de nyilván ha nem nyilatkozok akkor nem tudhatják hogy csak ennyit akarok

Hallottam temetkezési vállalkozótól hogy többször temettek úgy hogy csak a sírásók voltak meg a pap mert senkije nem volt a személynek

De én pont a koporsós temetést meg a sírhelyét akarom elkerülni

2023. máj. 15. 06:15
 14/35 anonim ***** válasza:
79%
Ajánld fel magad majd az orvostudománynak. Akkor a kórházban orvostanhallgatók munkáját tudod így segíteni. Állítólag elhalálozás után ilyenkor egyből viszik a kórházba az embert és semmi temetés nincs meg ilyesmi.
2023. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
#14: az oktatási célra felajánlott holttesteket (vagyis inkább azt, ami marad belőlük) is eltemetik. Közös sírhelyre kerülnek, a fejfán nincs feltüntetve a nevük és igen szerény a szertartás, de a végtisztességet ők is megkapják. Viszont tény, hogy talán ez áll a legközelebb ahhoz, amit a kérdező elképzelt.
2023. máj. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Bocsi, de velem olyan szarul bánt mindig mindenki meg maga az élet is, hogy en nem fogok jótékonykodni, főleg nem hogy ilyesmit csináljanak a testemmel, főleg mivel csinos fiatal lány vagyok, még attól is tartok hogy halálom után rossz kezekbe kerülök…….

Meg orvosbol is van undorító fajta


Komolyan nem gondoltam volna hogy még ez is ilyen nehéz lesz

Szerintem tényleg az a legjobb ha hamarosan felkeresek egy ügyvédet, vagy próbálok találni valakit(sajnos barátaim nincsenek) akit megbízhatok ezzel és előre eltenni a pénzt a hamvasztásra


Lehet hogy ez hülyén hangzik itt mindekinek, de en készülök a hatalomra és nekem ez egyszerűen fontos hogy így történjen minden és ne lehessen semmilyen összejövetel

2023. máj. 16. 04:58
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

De miért vagy depressziós? Biztos van megoldás a problémádra, a fő kérdésedtől függetlenül.

Nem hangzik hülyén, amit írsz, van ilyen.

Egyébként meg tényleg vannak, akik gondolnak erre előre, ezt önmagában nem kellene annyira tragikusan felfogni, bár nem írtad, hogy annak fogod fel.

Én azért drukkolok, hogy forduljon jobbra az életed!

2023. máj. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Ez olyan mintha egy fél lábú embertől kérdeznéd hogy miért nincs lába.

Vannak szar sorsú emberek, ezzel nincs mit tenni

Legjobb annyival jobb lenne az életem hogy tudom emiatt nem kell aggódnom

2023. máj. 18. 18:15
 19/35 anonim ***** válasza:
miért zavarna ha bárki bármit csinálna a testeddel halálod után? rossz kezekbe kerülsz...:D mintha jelentene már bármit is akkor
2023. máj. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Monroe teste is eltűnt a halála után órákra

Te is biztos örülnél ha téged vagy egy női rokonod megeroszakolnak miután meghalt….

2023. máj. 18. 18:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!