Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki ismeri az FLP termékeit,...

Ki ismeri az FLP termékeit, meg az üzleti részét? Mi a vélemény róla?

Figyelt kérdés
Mikortól van benne pénz?
2009. szept. 12. 21:07
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

"Ha egyébként igaz, mert más intézet is megismételte és ugyanarra jutott (nem csak egy tégely termék 1x-i vizsgálata), akkor elfogadjuk és kijelentjük, hogy az FLP ez a konkrét terméke jó. Ennyi. A többi meg más kérdés. Szóval kérjük a hivatkozást a forrásokra."


Soha semmi nem elég. Ha nincs eredmény miért nincs, ha van, miért nincs több? Megvannak a minősítései a cég termékeinek, kijött egy bevizsgálási eredmény, ami most a legújabb. A forrást meg éppen megadtam, olvasd kérlek újra.

A gyógyszereknél többnyire nem derül ki, ki fizette és ki kérte az adott bevizsgálásokat.


"Terméke válogatja. Pl. az aspirin mögött kb. 100 év van."


Hmm... Tudtad, hogy a fájdalomcsillapítók a csontvelő működését visszaszorítják. Ezzel az immunrendszert is visszavetik.

A mögötte lévő kutatási idővel nem vitatkozom, csupán arra akartam célozni, hogy amikor azzal "támad" valaki, hogy mennyi kutatás van az egyes termékek mögött, akkor bosszant, mert a legtöbb ember (nem ismerlek, ne vedd magadra, ha rád nem igaz) ezt úgy szokta állítani, hogy nem tud a termékekről semmit, nem is érdekli. Nekem az a véleményem, hogy a gyógyszeriparnak pénz kell, ahhoz beteg emberek kellenek.


"Az FLP-s termékekről is kiderülhet ugyanez."


Kiderülhet.

Kiderült már?


"Az FLP is profitból működik, nem jótákonysági intézmény."


Nem is állítottam mást. Inkább költök arra, hogy jól legyek és fizetek ezért az FLP-nek, vagy bármi más ilyen cégnek,mint a patikában gyógyszerre. De ez én vagyok, az én elveimmel.


"Nem túl releváns kiragadni egy-két terméket a nagyságrendekkel nagyobb termékpalettából és mutogatni rá."


Ez jutott hirtelen eszembe, nyilván nem csak egy van, engem gyerekesként ez ütött szíven legutóbb. e sorolhatnám az összes olyan olgot, ami rosszul esett: a tápszerbotrányok, a hamis méz, paprika, stb, a fertőzött sonka, mérgező uborka, aztán Lindaxa, Minimectil és Reductil és a WADA listáján tiltott, de lombikban használt szerek, mint Clostilbegyt, Gonal-F, a Menopur, Ovitrell inj, vagy a nemrég bevont Normaflor.


"60e forintért 50 kiló (egy zsák) fokhagymát veszek a piacon."


Génkezelt kínait vagy olyan magyar földben termesztettet, amiben hatóanyag a 40 évvel ezelőtti mennyiséghez képest csak töredék mennyiségben van jelen. Amúgy megeszel 50 kg fokhagymát a téli hónapokban?


"A mai gyerekek elég betegesek, mert nagyon sok szed vitamint. Nem biztos, hogy élettanilag előnyös a vitaminkészítmények vitaminarányához, töménységéhez és felszívódási ritmusához kondícionálni az embert már gyerekkorától."


Én magamból indulok ki. A gyerekorvossal is megbeszéltem a szükségesnek tartott mennyiséget. A táplálékok leginkább szemetet tartalmaznak, valamiből csak kell éltetni a szervezetét, nem? Aztán a betegeskedés is csak a táplálkozási szokásainkra vezethetők vissza, valamint az is fontos szerepet játszik benne, hogy milyen immumrendszert kap a kisbaba a mamától a születéskor és az anyatejjel mennyi prebiotikumot kap meg. És ha anyuka nem táplálkozik megfelelően, jönnek a hiányállapotok, amikből jönnek a betegségek.

Azt vagy, amit megeszel, szokták mondani.


"Én egy szóval nem állítom, hogy az FLP rossz. Azt mondom, hogy van más jó is."


Bocs, nem ezt akartam írni, rosszul fogalmaztam meg. Arra akartam kilyukadni, hogy a placebo és kamu érvekkel jönnek nekem az emberek. Azzal én is egyetértek, hogy vannak más kiváló minőségű termékek, de kategóriájában szerintem ez a legjobb.


"A néhány hetes gyereknek a szervezete még nagyon változékony. Honnan tudod, hogy van ok-okozati összefüggés a szer és a gyógyulás között? Lehet, magától is meggyógyult volna."


Lehet. De lehet, ha várok, akkor ma egy haldokló, súlyos daganatos betegségben szenvedő gyerekem lenne. Mai napig senki nem tudja mi volt a kislányomban pontosan, miért és mitől múlt el. Én azt gondolom, hogy a gél, az én energiáim és az anyatejes táplálás együttesen hozta ezt. Nem tudom bizonyítani, de amikor az orvosok csak annyit tudnak mondani, hogy majd meglátjuk, várjunk, mert műteni nem merik, diagnózist kimondani nem mernek, akkor mitől kevesebb ez a lehetőség, mint bármi más, ha érted, mit akarok ezzel.


---


MEgengeded, hogy néhány gondolatodra reagáljak?


"Mi a fenének van akkor a sok kórház?"


Mert a betegségügy nagy pénz, nagy üzlet, senkinek nem áll érdekében gyógyítani a betegeket. Kapsz egy gyógyszert, aminek a mellékhatásaira kapsz másikat, maj egy harmadikat.

És nam azt mondom, hogy nincs gyógyszerekre szükség, mert vannak betegségek, amikor igenis használni kell az orvostudomány előnyeit, botorság lenne nem ezt tenni. De azt végképp nem értem, hogy a háziorvos, ha már antibiotikumot kénytelen adni, akkor miért nem szól a betegnek, hogy probiotikum kell mellé? Mert esetleg még a szervezetet is megtámogatja és netán nem leszel újra náthás, amire újabb gyógyszert kell szedned?


"Rengetegen odáig vannak, hogy az FLP természetes és jó, mi közben pont az a baj vele, hogy nem az (nincs a természetben tömény multivitamin)."


Miért nem az? Miből készül? Magas nyomáson porítják a szárított gyümölcsöt zöldséget. És az adott növény honos területén szüretelnek. És nem egy növényből van összeállítva, de a dobozon rajta van miből készül, nézd meg, és vesd össze a gyógyszertárival, a lényeg az, hogy a szintetikus vitaminok töredéke hasznosul, plusz még fémekkel terhelik az enzimrendszert. A legjobb egyébként az lenne, ha visszakapná a termőföld a tápértékét, újra lehetne valódi növényeket termeszteni benne, aminek van természetes vitamintartalma.


"Általános orvosi vélemény (és ha mélyen beletanulsz, akkor magad is rájössz, hogy miért), hogy vitaminkészítményeket csak kúra szerűen és indokolt esetben kell szedni, egyébként változatosan kell enni."


Ha természetes forrásból (ételből) szereznéd a vitamint, akkor nem ennéd kúraszerűen, hanem szezonálisan. Fordításban majd ugyanaz, régen így táplálkoztunk, nem? Csak ha túl sok paradicsomot eszel, attól legfeljebb hasmenésed lesz. Ha túl sok a szintetikus vitamin a hordozóanyagokkal, az meg mérgezést okozhat.

Szintetikus vitaminokról: édesanyámat előrehaladott méhnyakrákkal operálták meg. A műtét óta szigorúan tilos neki bármilyen szintetikus vitaminkészítményt szednie. Erre mit hallok 2 hete? Hát azt, hogy a szintetikus C vitamin nem éppen betegségmegelőző, hanem épenhogy betegség súlyosbító hatásúnak bizonyult a vizsgált emlőrákos esetekben. Nem fura?


"Egyél paprikát, narancsot, almát a C vitaminért."


Nézd meg a Szent István Egyetem kutatási eredményeit. Napi 5-6 kg káposzta adna is elég vitamint. A narancsot zölden leszedik, abban van ám vitamin. A paradicsomot -ha nem magyar - akkor gázzal érlelik, Spanyolországban azbeszt ládákban termesztik. És mit csinál az azbeszt? Na? A palában rákkeltő, de a paradicsomot lehet abban tartani...



---


Kicsit más.


Ajánlom mindenki figyelmébe FLP-től teljesen függyetlenül az Otthonunk című dokumentumfilemt. Csodás képekkel, nagyon jó narrátorral, és nagyon megdöbbentőe ábrázolja Földünket.


Aztán az is egy különös dolog, hogy a zsidóknál nagyon szigorúan vett étkezési szabályok vannak (kosher). Nem politizálok, ne is menjetek ilyenbe bele kérlek!

Csakhogy ők nagyon megnézik és szigorúan veszik, mi minősül koshernek. Amit mi megeszünk, annak ők a felét sem. És az FLP termékein rajta van a kosher minősítés.


---


Kedves Utolsó válaszoló!

Köszönöm szépen az értékes gondolataidat és azt, hogy érvelsz és nem csak támadsz, hanem eszmét tudunk cserélni.

2010. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 Srapnel ***** válasza:

Na, akkor megpróbálok reagálni.


"Köszönöm szépen az értékes gondolataidat és azt, hogy érvelsz és nem csak támadsz, hanem eszmét tudunk cserélni."

Támadással nem sokra mennénk és sajnos minimális az érvelési súlya.


Alapvetően nem az a baj az állításaiddal, hogy hamisak, mert többségében igazak, hanem hogy csúsztatnak. Hogy úgy mondjam, részigazságokat jelentesz ki, vagy kiragadsz igazságokat a kontextusukból (van is ennek neve: [link] és vagy ide-oda módosítod a kijelentéseket, vagy a hamisságokat kihagyod a közlésekből.


Nehéz a témát korrektül tárgyalni, megpróbálom.


Először megpróbálok valami struktúrát vinni a dologba.


Különbséget kell tenni (minősítés szempontjából) a gyógyszerek, a gyógyhatású készítmények, a táplálékkiegészítők és az élelmiszerek között. A gyógyszer komoly dolog, nem játék. Szinte MINDEN gyógyszernek VAN mellékhatása, de ezt soha senki nem is titkolja senki előtt. Olvasni tudsz, kifejezetten felhívják a figyelmedet a dobozon, hogy olvasd el a tájékoztatót. Gyakran jön az érv az "alternatív" világból, hogy "nem kötelező szedni, mindenki azt szed, amit akar". Na, a gyógyszerre is igaz. Általában senki nem kötelez arra, hogy gyógyszert szedj, vagy műttesd magad. (A védőoltás egy kissé bonyolultabb téma.) A gyógyszerek igen szigorú vizsgálatokon keresztül mennek át (ami irdatlan sok pénzbe kerül). A gyógyhatású készítmények és a többi nem. Ezért felemás egy konkrét gyógyszert egy táplálékkiegészítővel összevetned. A táplálékkiegészítőtől egyszerűen amúgy is mást várunk el. Azt minimum, hogy NE ÁRTSON. De a gyógyszertől ez nem várható el, pontosabban a definiált kár (= mellékhatás) az a rendszer része, nem valami titkolt dolog. A hatékonyságnak ára van. De általánosságban nagyjából kijelenthető: minél nagyobb és erősebb valaminek a hatása, annál több és nagyobb a mellékhatása. Nincs műtét szövődmény kockázata nélkül. Nincs CT sugárterhelés nélkül. Nincs amputáció végtag megmaradásával. Az emberi élettan és biokémia bonyolult dolog. Mint ahogy minden háborúnak van civil áldozata, úgy van melléhatása minden komoly szernek is. Persze lehet karddal is menni háborúba, de a tankok ellen hatástalan lesz. A szőnyegbombázás megteszi, de akkor civilek is halnak. Egyszerűen nem reális azt elvárni, hogy egy szer nagyon hatásos legyen, de mellékhatás nélkül. Ilyen nincs. Olyan ez, mint a motoros fűrész: veszélyes eszköz és tudni kell használni és igen, van olyan fa, amit nem tudsz vele kivágni. De hát ki mondta, hogy más van?


A gyógyhatású készítmények egy sajátos átmenet, általában itt is csak azt vizsgálják be, hogy a szer bizonyítottan ne ártson. Ha én kamilla kivonatot csomagolok csicsás üvegbe, hozzáadok némi citromfű kivonatot és azt írom rá, hogy népi tapasztalatok bizonyítják a hatékonyságot, akkor nincs semmi. Bevizsgálják, igen, nincs benne káros, vagy veszélyes anyag, aztán kész. Lehet enni-inni. De ennek semmi tudományos relevanciája nincs. Mivel nem is állítottam, hogy valamely konkrét betegségnek gyógyszere lenne. Eddig is tudtuk, hogy a kamilla gyulladáscsökkentő. De egy hasi szepszisre igen kevés lenne. Be is adják az antibiotikumot. A mellékhatásokkal meg fizetsz az életedért, mert a középkorban már halott lennél. De ez nem jelenti azt, hogy megfázásra azonnal antibiotikumot kell szedni.


Az élelmiszerekkel kapcsolatban nagyjából egyetértek egyébként. Persze, a talaj nem olyan, mint a mezőgazdaság zöld forradalma előtt, a műtrágya kora előtt. Ha személyes kontextusban folyik a vita, akkor igen, vegyél olyan zöldséget és gyümölcsöt, ami tiszta helyről származik, vagy te magad termeszted. Általános igazságnak és mintának azonban nem jó. Egyszerűen túl sok ember van már ahhoz, hogy "trükközés" nélkül mindenkinek legyen kajája.


Na, akkor a konkrétumok:


"Soha semmi nem elég. Ha nincs eredmény miért nincs, ha van, miért nincs több? Megvannak a minősítései a cég termékeinek, kijött egy bevizsgálási eredmény, ami most a legújabb. A forrást meg éppen megadtam, olvasd kérlek újra."


Nem, a forrás egy szaklapban megjelenő tudományos cikk lenne. A többi bullshit. Persze a táplálékkiegészítőknél nem kell ilyen, hiszen nem gyógyszerek, nincs bennük különösen új, vagy meglepő hatóanyag. A C vitaminról mindenki tudja, hogy jó. A kamilláról meg azt, hogy gyulladáscsökkentő. De ne áltasd magad: ha már üszkösödik a lábad, semmit nem érsz táplálékkiegészítővel. A középkorban minden bio volt, mégis sokan meghaltak. Pláne gyerekek.


"A gyógyszereknél többnyire nem derül ki, ki fizette és ki kérte az adott bevizsgálásokat."


A generikus gyógyszereknél ott az infó a szaklapokban.


"Hmm... Tudtad, hogy a fájdalomcsillapítók a csontvelő működését visszaszorítják. Ezzel az immunrendszert is visszavetik."


Ld. az egész bevezető. Ez egyszerűen az ár, amit fizetned kell a hatásért. Táplálékkiegészítővel nem fogsz fájdalmat csillapítani.


"Nekem az a véleményem, hogy a gyógyszeriparnak pénz kell, ahhoz beteg emberek kellenek."


A légitársaságoknak meg utas kell, mégsem érzed úgy, hogy belehajszolnak az utazásba. Amit nem magadnak oldasz meg, abból valaki profitot csinál. Ez a világ általános tulajdonsága, ne varrd a gyógyszerek nyakába.


""Az FLP-s termékekről is kiderülhet ugyanez."

Kiderülhet.

Kiderült már?"


A vakbélműtétről kiderült már, hogy rossz? Nem. Orvosi eljárások és anyagok ezrei vannak ezen az oldalon. Megint csak: ha patikában veszem a kamillateát, arról soha nem fog kiderülni, hogy rossz, vagy árt. Ha antidepresszánst veszek, az meg megint csak komoly eszköz, láncfűrész és nem vajkenő kés. Egyszerűen nem fair az összehasonlításod, erősen csúsztat. Almát körtével hasonlítasz.


"Inkább költök arra, hogy jól legyek és fizetek ezért az FLP-nek, vagy bármi más ilyen cégnek,mint a patikában gyógyszerre."


Azt mondjuk itt nem értem, hogy az FLP gyárai mitől különböznek más gyáraktól? Üvegből van a fala és hetente megnézed, milyen a gyártósor?


"Ez jutott hirtelen eszembe, nyilván nem csak egy van, engem gyerekesként ez ütött szíven legutóbb. e sorolhatnám az összes olyan olgot, ami rosszul esett: a tápszerbotrányok, a hamis méz, paprika, stb, a fertőzött sonka, mérgező uborka, aztán Lindaxa, Minimectil és Reductil és a WADA listáján tiltott, de lombikban használt szerek, mint Clostilbegyt, Gonal-F, a Menopur, Ovitrell inj, vagy a nemrég bevont Normaflor."


Az élelmiszert ne keverd a gyógyászatba. Azt az élelmiszeripari cégeknél dolgozó bűnöző mentalitású emberek csinálták. De hát a bioutcán is leüthet valaki. Ez az ember gyarló természete, semmi más. Vagy hát vannak emberi hibák. De hibák mindenhol előfordulhatnak, ahol emberek dolgoznak. Az említett szerekkel kapcsolatban meg nehéz a helyes értelmezés. Amikor már lombikra hivatkozol, már bónusz pálya van. Lombik nélkül még minimális esély sem lenne a gyerekre. Ez unfair. A hibákat föl kell deríteni, de a hibák a rendszer részei. Nem isten itt senki.


"Génkezelt kínait vagy olyan magyar földben termesztettet, amiben hatóanyag a 40 évvel ezelőtti mennyiséghez képest csak töredék mennyiségben van jelen. Amúgy megeszel 50 kg fokhagymát a téli hónapokban?"


Miért? Az FLP honnan veszi a fokhagymát? Termeszti az összes termékét? Neki milyen földje van? De megint csak kellene egy peer review-n átesett cikk, ami az állításodat alátámasztja. Bemondásra azért a "töredéket" nem is szabad elhinni. Bioévszázezredeken keresztül annyi fokhagymát ettek az emberek, amennyit és mégis itt vagyunk. Nem ették ám két pofára.


"Aztán a betegeskedés is csak a táplálkozási szokásainkra vezethetők vissza"


Ez tipikus csúsztatás. Igen, sok betegség visszavezethető, de nem mind. Rákja lehet a legegészségesebb életmódú embernek is. (Ha már itt tartunk, akkor a rák tulajdonképpen a saját, normál sejt szintű folyamatainkból is keletkezhet. Ez utóbbi mélyén a DNS replikáció hibája és az oxigén alapú élet áll. Ezeket nem tudod kizárni, mert a "konstrukcióban" benne van, mint a csúszócsapágyban a kopás.) Az viszont igaz, hogy az esélyeket nagyban befolyásolja az, hogy mit eszel és hogyan élsz. De ha érvelsz, akkor ebből kell kiindulni és nem ferdített abszolutizmusokban kell beszélni.


"És ha anyuka nem táplálkozik megfelelően, jönnek a hiányállapotok, amikből jönnek a betegségek."


De betegségek jönnek máshonnan is, ezt is hozzá kell tenni, különben csúsztatás.


Utolsó: Az pedig konkrét tudományos tény, hogy két azonos felépítésű molekula, azonos energiaszinten teljesen felcserélhető. Mondhatnám úgy is, hogy két normál állapotú vízmolekula tökéletesen megkülönbözhetetlen. Ezért mindegy az, hogy a C vitamin honnan jön, ha magában van. Társvegyületekkel valóban könnyebben szívódik föl, de a porított cuccra ld., amit fönt írtam (üvegfalú gyárak).


Összefoglalva: Az FLP tudtommal NEM gyógyszereket forgalmaz. Ezért ne hasonlíts gyógyszereket az FLP termékeihez. Azt fölvetheted, hogy az egész orvostudomány valamiért bűnös és összeesküvés szerűen ellene van az embereknek, mert gyógyszer helyett természetes vitamin is elég lenne, csak hát a demográfiai mutatók messzemenően nem támasztják alá az utóbbi kijelentést, valamint a gyakorlat sem. Sem a genetikai eredetű, sem egy sor, spontán kialakuló betegséget nem lehet vitaminnal és biokajával kezelni, vagy 100% biztonsággal megelőzni (a rák is ilyen). A középkorban meg nem ennyi volt az átlagéletkor és a gyermekhalandóság, holott ipar és kémia nem lévén 100%-ig bio volt minden.

2010. nov. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:

Mivel az FLP-sek azt állítják, hogy gyógyhatásúak a készítményeik, és komoly betegségekre is ajánlanak termékeket, ezért az új törvényi szabályozás alapján megvalósítják a kuruzslást, ami büntetendő.


Mindemellett senkit ne zavarjon, hogy az aloe vera egy teljesen hatástalan növény belsőleg, külsőleg is csak puhítja a bőrt, más hatása nincs.

2020. dec. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!