Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták szerint a DNS-ben...

Ateisták szerint a DNS-ben megtalálható információ miért nem bizonyíték a teremtésre?

Figyelt kérdés
Az emberi géntérkép ismert aminek leírásához 3 milliárd karakter szükséges. Ezt 4 különböző karakter kombinációja alkotja, tehát nyugodtan tekinthetjük egy kódnak ami pedig tudatos tervezésre utal. Ateisták ezt is a véletlennel magyarázzák?
2019. aug. 27. 11:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/149 A kérdező kommentje:

"Azt ugye tudod, hogy ehhez eredetileg kellett egy Föld nagyságú bolygó és 500000 év?"


És? Te biztosan nagy ügyes vagy. Ha véletlenül magától létrejött te biztosan meg tudod ismételni. És neked még az anyagot energiát és teret sem kell ehhez létrehoznod és a természet törvényeit sem, ezek adottak, szóval rajta :)

2019. aug. 27. 15:54
 42/149 A kérdező kommentje:

"Itt az oldalon van egy pár ilyen fanatikus, aki lemaradt a fejlődésben. Pl itt a 32%-os is a kérdésed alatt.

Hogy a te esetedben mi a helyzet, azt nem tudtam, de jellemzően akik ilyen kérdésekkel igyekeznek vitát szítani, azok a 6000 éve készre teremtett univerzum agymenés lelkes hívei."


Akkor ezt nagyon rosszul gondolod mert nem vagyok kreacionista de még keresztény sem. Az evolúcióelmélet pedig odáig elfogadható számomra hogy az élőlények változnak, de a véletlent semmiképen sem mint magyarázat.

2019. aug. 27. 15:57
 43/149 A kérdező kommentje:
Ja és nem célom hogy vitát szítsak csak nem értem az ateisták miért tagadják a nyilvánvalót. Mondom, az hogy a világ tervezett nem vita tárgya. Teljesen egyértelmű.
2019. aug. 27. 16:01
 44/149 anonim ***** válasza:
86%

"Ezt neked kell kiderítened. Ezt hívják tudománynak."

A tudomány az evolúciót derítette ki, amit te nem hiszel el. Ez mondjuk a te korlátod, nem a tudományé.


"Erre a vallások adnak választ."

Ha mesét akarok olvasni, akkor mesekönyvet veszek elő, az sokkal érdekesebb.

Engem a valóság érdekel, a vallások pedig kitalált dolgok. Még akkor is, ha ráhibáznak néha 1-2 dologra.

2019. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/149 anonim ***** válasza:
86%

"Akkor ezt nagyon rosszul gondolod mert nem vagyok kreacionista de még keresztény sem. Az evolúcióelmélet pedig odáig elfogadható számomra hogy az élőlények változnak, de a véletlent semmiképen sem mint magyarázat"


Akkor ezért elnézést kérek, hibásan bocsátkoztam előítèletekbe.


Viszont rosszul gondolkodsz, ami a véletlent illeti. A véletlen nem magyarázat, a véletlen annyit jelent hogy pl a mutációkat senki nem tudatosan sakkozza bele a DNS-be, hanem teljesen véletlen, hogy pont hova fog mondjuk egy rossz bázispár beépülni.

Ezen túlmenően viszont már semmi szerepe a véletlennek, hanem szimpla szükségszerűségekről beszélünk. Hogy a mutáció okán megváltozott fehérje milyen hatással bír, abban semmi véletlen nincs. Hogy egy megváltozott funkciójú szerv milyen előnyt biztosít az egyednek, az sem véletlen. Ezekkel már lehet számolni, következtetni.

A véletlen nem ok, a véletlen nem magyarázat, a véletlen kizárólag a mutációk random bekövetkeztére utal.

2019. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/149 A kérdező kommentje:

"A tudomány az evolúciót derítette ki, amit te nem hiszel el. Ez mondjuk a te korlátod, nem a tudományé."


Akkor az értelmi képességeiddel van gond. Mondtam hogy az evolúció elméletet odáig elfogadom hogy az élőlények fejlődnek alkalmazkodnak, de azt nem hogy véletlenül.



"Ha mesét akarok olvasni, akkor mesekönyvet veszek elő, az sokkal érdekesebb.

Engem a valóság érdekel, a vallások pedig kitalált dolgok. Még akkor is, ha ráhibáznak néha 1-2 dologra."


Igazából te hiszel mesében. Akinek az a válasza a világ és az élet kialakulására hogy véletlen meg hogy magától az nevetséges és vicc kategória. Szóval a hozzád hasonló ateisták hisznek a mesékben nem én.

2019. aug. 27. 16:21
 47/149 anonim ***** válasza:
86%

"Hogy jöttek létre a termesztés folyamatok? "

Mire alapozod hogy létre kellett jönniük?

Minden anyagnak, minden részecskének megvannak a maga tulajdonságai, és ezek a tulajdonságok határozzák meg a működését. Hogy valami természetes folyamat, az szimplán annyit jelent hogy nem történt tudatos módosítás a folyamat során ami megváltoztatta a végkimenetelt, az anyag csak spontán a saját tulajdonságainak megfelelően működött.

2019. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/149 anonim ***** válasza:
0%

A keresztény teológia SEMMIRE nem ad választ, mert kitalált lények stb. szerepelnek benne.


Szabad akarat? Nevetséges!


Szabad akaratából teremtett úgy az isten, hogy mellőzte az eleganciát, ami arra utal, hogy vagy nincs teremtő, vagy ha van, akkor kirúgták az istenképzőből, és illegalitásban teremtett?

2019. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/149 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Miért ne lehetne valami véletlen? Miért HISZED, hogy minden okkal történik?


Simán lehet véletlen egy rakás dolog. Aki megnyeri a lottót, annak is csak szerencséje volt, mert véletlenül azokat a számokat húzták mi.

2019. aug. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/149 anonim ***** válasza:
86%

"elfogadom hogy az élőlények fejlődnek alkalmazkodnak, de azt nem hogy véletlenül."

Mi lenne, ha először megismernéd azt, amire szükséged van?

A fejlődés 𝐧𝐞𝐦 véletlen. Nagyon nem az.

A mutáció véletlen, ami a fejlődést lehetővé teszi, de utána a fejlődés az már szükségszerű.


"A tudatos teremtés egyértelműen bizonyított"

Na, 𝐞𝐳𝐭 a bizonyítékot várjuk tőled már mióta, de nagyon!

Mivel az 𝐧𝐞𝐦 bizonyíték, hogy "én nem hiszem el" - mint ahogy az sem, hogy "én nem tudom elképzelni".

Szóval, lássuk a bizonyítékodat!

2019. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!