Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem válaszolnak a...

Miért nem válaszolnak a jehova tanúi?

Figyelt kérdés

Minden közegben előfordult már, hogy elkezdenek nem válaszolni.


Mikor kamasz voltam, és frissen magas szinten spirituálisan, szerettem tesztelni az önmagukat ostenszolgának nevező testvéreimet, hogy miként is segítenek annak, aki rá szorul. Nos bár csalódás volt, de a lényeg itt, hogy akkor is elkezdtek csak nem válaszolni, és valami mást mondani, vagy annyit mondtak, "olvassa el a bibliát, ott van", és mikor mondtam, hogy és ha az ember erre azt mondaná, hogy elolvasta de nem látta meg belőle, akkor mi legyen, arra meg csak a semmi, vagy hogy legyen figyelmesebb, de arra, hogy hogyan megint semmi.


Ez még a legaktívabb, mert itt nem tudnak eltűnni, mint mindenhol máshol. Gyakorin is többször előfordult, hogy önmagát jehova tanújának valló egyén egyszer csak a semmiből nem válaszolt többé. Volt akivel két beszélgetés is alakult, a lettő között hónapok teltek el, és megint eljátszotta ezt.

A gyakorin híresebb zita is, nem tudom most a felhasznó nevét, de valami zita szerű, ő is megcsinálta, pedig írtam neki többször is, hogy örülnék, ha válaszolna az utolsó levelemre, és várom a választ.


A legutolsónál telt be a pohár, és már izzok, hogy megértsem, hogy magukat a teremtő szolgálatában állónak vallók, hogy merik ezt megtenni az egy végtelen teremtővel, hogy ilyen mocskos orcával fordulnak felé, és hazudják maguknak továbbra, hiogy minden oké.

Felkerestem az egyesületet. Sőt szeretek megállni és dicsőíteni az urat, és még myáron egy nagyon aranyos tag segített nekem jelentkezni, hogy felkeressenek.

Nos én már telefonban is mondtam, de aztán kettőjüknek élőben is, hogy engem nem a tanulás érdekel, csupán én mindenhol istent látom, és vágyom kibeszélni a csodát. Mondták, hogy erre nincs lehetőség, én pedig, hogy így nem venném el a lehetőséget mástól, akinek segítyégre van szüksége. De azzal zártuk, hogy ha lenne kérdésem, akkor írjam meg nekik, hogy ők is gondolkozhassanak rajta, és megpróbáljanak válaszolni.

Teltek a hetek, hónapok, és végre lett egy kérdésem. Írtam sms-t, elkoüldte azemail címét rá 2 napra. Megírtam az e-mailt. Ennek megint 2 hete, vagy több, és nincs válasz.


Kérdésem tehát, MIÉRT NINCS SOSE VÁLASZ EGY IDŐ UTÁN? MIÉRT TŰNNEK EL???



jan. 5. 21:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/126 A kérdező kommentje:

18# Nálam ilyenek nincsenek. Várom még a lehetőségeket, mert ezek lehetnek, de nem az én kérdésemre reagálnak, hogy számomra miért nincs reakció.


16# válaszoltam

jan. 6. 13:10
 22/126 IstenGyermeke1 ***** válasza:
47%

#18

Áruld már el nekem; az, hogy a Katolikus Egyháznak voltak hatalmas ballépései, miért változtatná meg azt a tényt, hogy Krisztus alapította? Teljesen nonszensz.

#20

Megkérhetlek arra, hogy nézd meg, hogy MOST mit tanít a Katolikus Anyaszentegyház? Nem az 500 évvel ezelőtt. Mert az inkvizíció, a keresztesháborúk, boszorkányégetések összes eszközét mind elvetjük. Lehet nem az előítéleteket, hanem a tanításokat kéne nézni.

A Szentírásban nincs sehol szó a "sötét korszakról", a Katolikus Egyház, bár az idők folyamán sokszor eltántorodott, majd visszatért Krisztushoz; az Ő szent képviselete.

jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/126 anonim ***** válasza:
21%
Sajnálom,de nem találom, a kérdést. Megismételnéd Kérlek?
jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/126 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Gyermek.


" a tanításokat kéne nézni."


Az tény, hogy az egyházak már nem alkalmaznak inkvizíciót, azonban a pogányok meghatározott idejének a végén, nagyban benne voltak a két világháborúban. Sőt az egyik püspök, szövetséget kötött a Hitler kormánnyal is. Áldásukat adták a háborura.

Mind a két oldalon azt mondták a katonáknak, hogy az "ő nemzetüket" támogatja Isten".

Jó nagy hazugság. Isten egyik felet sem támogatta a háborúban, ahol katolikus katolikust, református reformátusokat öltek meg, A saját "testvéreiket" a világ uralkodói nevében és Krisztusra hivatkoztak. Krisztus határozottan tiltotta a keresztényeknek ezt.

Ennek fényében, nem lehettek ők a választottak pont ezért, mert Isten nem a már meglévő vallásokból választott, akik még mindig a világ részeiként éltek.

Az Izraeliták esetében sem a "meglévő" vallást választotta, hanem belőlük választott ki embereket, hogy helyre állítsa a tiszta imádatot, amit a valamikori népe elhagyott, megszegett.


A tanításról pedig annyit, hogy az egyházakon belül sincs egységes tanítás, sőt maradtak a görög filózófus, Platon misztikus tanításával keveredett hittételek. Mint a "lélek halhatatlansága, pokol, purgatórium,stb/

Nem tisztitotta meg őket senki a Biblia ellenes tanításoktól, mivel Isten nem foglalkozik velük, csak még megengedi a létezésüket.

Az Izraeliták által tanítottak sem maradtak meg teljesen, Krisztus törölt belőle jócskán. De a Farizeusok féltve a hatalmukat, 10 körömmel ragszkodtak a régi törvényhez, és nem akartak új szövetséget kötni, ahogy Isten tervezte. /féltették a hatalmukat/

Nem Istenben bíztak, és nem is hallgattak Rá. Pedig az írás ott volt a kezükben....

jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/126 A kérdező kommentje:

23# Természetesen.

"5#, Nem emlékszem pontosan. Olyasmi, hogy mikor túlfejlődünk a fizikai tér szükségességén, milyen lesz a közeg, amiben leszünk. De szebben."

jan. 6. 14:55
 26/126 KZitus ***** válasza:
16%

Szia

A kérdésed alatti írásodból engem személyesen ez érint (úgy érzem): "... de valami zita szerű, ő is megcsinálta, pedig írtam neki többször is, hogy örülnék, ha válaszolna az utolsó levelemre, és várom a választ."


Nem emlékezem arra, hogy a számomra feltett kérdésre nem válaszoltam volna. Ha előfordult, akkor elnézésedet kérem.

Ha válaszolok, vagy hozzászólok egy kérdéshez, akkor azt a kérdést a figyelt közé jelölöm, mint most ezt is. Legalább hetente egyszer átnézem, van e kérdés felém, Ha nincsen, leveszem a "figyelt kérdések" listáról. Ha valaki, lehet te is, ez után ír az adott kérdéssel kapcsolatosan, azt én már nem látom, mivel nincs a "figyelt kérdések" listáján. Tehát ilyenkor előfordulhat, hogy nem válaszolok arra, amit nem látok.

De most várom a kérdésed?!

jan. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/126 anonim ***** válasza:
12%

"...a Katolikus Egyháznak voltak hatalmas ballépései, miért változtatná meg azt a tényt, hogy Krisztus alapította?" Ezt honnan vetted? Mikor alapította?


„A világ püspökei testületében az apostolok testülete él tovább, amelyben az első szolgálatot RÓMA PÜSPÖKE, PÉTER apostol utóda, a pápa látja el.” (Hitünk és életünk, Szent István Társulat, 1978. 154-155.old.)


„Eközben szent PÉTER PÜSPÖKI SZÉKÉT ANTIÓKHIÁBÓL RÓMÁBA TETTE ÁT, majd szent Pál is visszatért oda és Péter apostolnak segítőtársa volt a római egyház alapításában.” (Katholikus Egyháztörténelem, Szent István Társulat, 1927, 6.old.” (mindkét kiadvány nihil obstat, tehát cenzúrázva van, vagyis hivatalos katolikus kiadvány)


"Hitvallások és az Egyház tanítóhivatalának megnyilatkozásai" c. könyv, ismertebb név a "Denzinger", amely az évszázadok során keletkezett zsinati határozatokból és pápai állásfoglalásokból készült szöveggyűjtemény.

A Denzinger 1298-99. oldalán van egy összefoglalás

arról a témáról, hogy "az egyház apostoli". Itt Péterrel kb. egy fél oldal foglalkozik, de a "Róma" szó elő sem fordul.


Pál apostol 58-ban írta meg a rómaiakhoz címzett levelét, amelyben összesen huszonkilenc, név szerint említett személyt köszöntött (Rómabeliekhez írt levél 16,3-16), Péternek azonban nem küldött üdvözletet, ami elég súlyos mulasztás lett volna részéről, ha Péter valóban Róma püspöke lett volna ebben az időben. Kérdés: Miért nem küldött üdvözletet Pál Péternek, ha valóban Péter volt Róma püspöke?


Linusz pápa - Wikipedia

[link] › wiki › Linusz_pápa

Szent Linusz (latinul: Linus ), (10 – 76) Róma püspöke, a katolikus hagyomány szerint az egyház második pápája 67/68-tól 76-ig, Szent Péter közvetlen utóda.

-


Mivel a kieső apostol (Júdás) helyébe apostolt választott Isten (nem pedig ember – vö. Csel. 2:24) és nem csupán egy állítólagos utódot (aki ezáltal nem lett apostollá választva), hogy előzhetett meg egy ilyen személy (Linus -2Tim. 4,21, aki eredetileg nem volt apostol és utólagosan sem lett azzá) egy élő apostolt (emberi választás alapján), amikor az apostolok képezik az alapot Krisztus gyülekezetében?! (vö. Jel. 21,14; Eféz 2,20) Vagyis hogy lehet emberi választás alapján betenni egy Krisztus egyházának alapjához nem tartozó nem apostolt egy isteni választás szerinti, Krisztus egyházának alapját képező, élő (János) apostol elé (egy halott apostol) Péter mögé?


Más szóval:


Miért nem János apostol örökölte Péter apostol tisztét, hiszen ő ugyanolyan apostol volt mint Péter?! Linusznak nem volt apostoli kinevezése Istentől, ebből kifolyólag nem léphetett volna Péter örökébe amíg János él, mivelhogy az apostolok másodlagos alapkövek (vö. Ef 2:20; Jel 21:14), minden más kereszténynél magasabb az állásuk, így Linusznál is. Tehát Jánost egyszerűen levegőnek nézték, amikor Linuszt kinevezték. Miért nézték levegőnek János apostolt, amikor Linuszt kinevezték Péter örökébe, ha egyáltalán kinevezték, és ez az öröklés nem egy utólagos katolikus kitalálás? Ha viszont tényleg létrehoztak egy ilyen oldalhajtást, akkor hogy merték mellőzni a még kb. 30 évet élő Jánost?


Ha Péter nem volt Róma püspöke, Lunisz hogy lehetett Róma püspöke és a római pápák hogyan lehetnek annak a két embernek az utódai, akik közül egyik sem volt Róma püspöke?!


A római pápa - Magyar Katolikus Egyház

[link] › cikk › stronga-romai-papastrong

2017. júl. 11. — Ennek a hierarchiának az élén Róma város püspöke, a pápa áll (a szó jelentése: 'atya'). Róma közösségének első vezetője Péter apostol volt.


Ismételem: a Denzinger 1298-99. oldalán van egy összefoglalás arról a témáról, hogy "az egyház apostoli". Itt Péterrel kb. egy fél oldal foglalkozik, de a "Róma" szó elő sem fordul.


Akkor melyik nem mond igazat a Péter római püspöksége kapcsán, a Magyar Katolikus Egyház vagy a Denzinger?


A Linust betette pápának, a János apostolt meg nem tette be. Érdekes, a János rögtön hitte a Jézus feltámadását, Péter meg csak meresztette a szemét és annyi.


Ján 20:3 Kiméne azért Péter és a másik tanítvány, és menének a sírhoz.

Ján 20:4 Együtt futnak vala pedig mindketten: de ama másik tanítvány hamar megelőzé Pétert, és előbb juta a sírhoz;

Ján 20:5 És lehajolván, látá, hogy ott vannak a lepedők; mindazáltal nem megy vala be.

Ján 20:6 Megjöve azután Simon Péter [is] nyomban utána, és beméne a sírba: és látá, hogy a lepedők ott vannak.

Ján 20:7 És a keszkenő, amely az ő fején volt, nem együtt van a lepedőkkel, hanem külön összegöngyölítve egy helyen.

Ján 20:8 Akkor aztán beméne a másik tanítvány is, aki először jutott a sírhoz, és lát és hisz vala.


A hívő Jánosból nem csináltak róma püspököt, de Péterből meg Linuszból igen.


Isten Judás helyébe Mátyást választotta, a katolikus egyház meg Péter mögé Linuszt, holott még akkor János apostol élt. Ő volt a legutolsó apostol. A pápaság miért nem őt követi? Ő legalább annyira nem volt Róma püspöke mint Péter.


És ezt az összevissza beszélő egyházat alapította Krisztus, aki végigbűnözte a történelmi évszázadokat és világ életében nyakig volt a politikában?!


Jézus az ő követőire azt mondta:


Ján 17:15 Nem azt kérem, hogy vedd ki őket e világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.

Ján 17:16 Nem e világból valók, amint hogy én sem e világból vagyok.

Ján 17:17 Szenteld meg őket a te igazságoddal: A te igéd igazság.


Ők vannak megszentelve Isten igazságával? Ettől nevezik magukat szentszajhának?


Mit mond a Biblia?


Ézs 5:20 (H Katolikus (SztI)) Jaj azoknak, akik a rosszat jónak mondják, és a jót rossznak. Akik a sötétséget világosságnak teszik meg, s a világosságot sötétségnek, ami keserű, azt édesnek, az édeset meg keserűnek.


Máté 7:15 Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, akik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok.

Máté 7:16 Gyümölcseikről ismeritek meg őket. Vajjon a tövisről szednek-é szőlőt, vagy a bojtorjánról fügét?

Máté 7:17 Eképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem.

Máté 7:18 Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt; romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt.

Máté 7:19 Minden fa, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik.

Máté 7:20 Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket.

jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/126 anonim ***** válasza:
28%

"túlfejlődünk a fizikai tér szükségességén"


Más szóval, visszakapjuk a tökéletességet, amivel Ádám rendelkezett mielőtt fel lázadt volna.

Milyen lesz a közeg?

Itt a Földön az ezer év alatt jutunk el az Adámi tökéletességre, Krisztus királyi uralma alatt.

A földet ezalatt az időszak alatt, az ott élőknek olyan állapotba kell hoznia, mint amilyen az Édenkert volt. Nem lesznek olyan tényezők, amik szennyezik a levegőt, és az életet.

Tiszta oxigén dús levegő, csodálatos kert, park szerű környezetben, ahol az állatok újra békében élnek majd az ember uralma alatt.


A betegség és a halál, többé nem fenyegetik az életünket.

jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/126 IstenGyermeke1 ***** válasza:
47%

#24

Miért változtatná ez meg azt, hogy az Egyházat Krisztus alapította?

Azt meg lennél kedves elárulni, hol van benne a Szentírásban, hogy amit az Ördögtoronyban írnak, az az Isten szava lenne? És hogy változna az igazság?


Igen, a zarándokló egyház emberekből áll, hibázunk, vannak gyengeségeink. De a Katolikus Egyház Krisztus és a Szentlélek által egy Egyházat alkot a megdicsőült (= szentek közössége) és a szenvedő (= Purgatóriumban tisztuló) egyházzal. Ezáltal marad mindig is egy, szent, katolikus és apostoli.

jan. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/126 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Gyermek.

A katolikus egyházat nem Krisztus alapította. DE ha tette volna is, nem jelent semmit.

Az eklézsia gyülekezetet, vagy "egyházat" jelent, Jézus a feje a gyülekezetnek, hiszen Ő alapította. Keresztény gyülekezetként hívták, nem katolikus, vagy református vallás irányzatokként.


Ahogy Jehova az izraelitákat is kiválasztotta, még is elvetette már őket, nem szent nemzete Istennek. Ahogy Jézus mondta, elveszik Isten királyságát tőlük, és másoknak adja.


19. századi katolikus érsek, John Henry Newman Ezt írja:

A legnagyobb része annak, amit keresztényi igazságnak ismerünk, csökevényes formában vagy részletekben megtalálható a pogány filozófiai rendszerekben és vallásokban. Például a szentháromság doktrináját megtaláljuk mind Keleten, mind Nyugaton; ugyanúgy a mosdások szertartását; az áldozati rítust. Az isteni Ige tanítása platóni; a lélekvándorlás tanítása indiai eredetű. Eredetűket tekintve azonban babiloni és görög tanítások, amelyek már évszázadokkal a római katolicizmus megjelenése előtt ismeretesek voltak. Sőt meg sem találhatók Isten Szavában, a Bibliában.


"AZ ISTENI IGE PLATONI". És nem Bibliai.

Newman érsek a The Development of Christian Doctrine című könyvében is megerősíti azt, hogy a nagy hitehagyáskor pogány vallásos tanítások és ceremóniák átvételére került sor

„Konstantin, hogy az új [római katolikus] vallást ajánlani tudja a pogányoknak, mindazokat a külsőségeket átvette, amelyekhez azok a saját vallásukban hozzászoktak.”

„Ezek mind pogány eredetűek, de azáltal, hogy az egyház átvette őket, megszenteltekké lettek.”

„Az egyik legkorábbi oka a keresztényiség meghamisításának az a szándék volt, hogy Isten keresztényi Királyságát látható monarchiává változtassák, ahol a szentek betű szerint öröklik a földet.” Nem csoda, hogy az őszinte személyek tiltakoztak a ’keresztényiség [ilyen] meghamisítása’ ellen! A borzalmas inkvizíció azonban, amely csupán máglyán 30 000 lelket égetett meg, hosszú ideig jó szolgálatot tett az úgynevezett eretnekek sakkban tartására.


De vajon Isten ellen mondott volna a saját szavának?

(5Mózes 18:9) . . ., ne tanuljátok el azoknak a nemzeteknek az utálatos szokásait.

(5Mózes 12:30) . . .. Ne tudakozódjatok az isteneik felől, ezt mondva: »Hogyan szolgálták ezek a nemzetek az isteneiket? Én is ugyanezt fogom tenni.«

Az Izraelitáknak sem engedte, és senkinek nem ad jóváhagyást erre a gyalázatra. Megbüntette őket.

Ezért írja a jelenésekkönyve azt, hogy megszűnnek ezek a vallások.

Napjainkban is látható, hogy kitűzik az ország zászlaját a templomokra.

Emberi, politikai tisztségeket töltenek be, részei a világnak.


A protestanizmus sem változott meg.

Ahelyett, hogy visszatért volna a tiszta keresztényi tanításokhoz, és az Isten számára végzett szent szolgálathoz, a reformáció elsősorban politikai célokat szolgált. A vallásháborúk − például Európában az 1618–1648-ig tartó harmincéves háború − során elsősorban területszerzésre törekedtek. Milliók vesztették életüket. Sok ország saját állami egyházat alapított és az állami egyházak továbbra is a katolicizmus kulcstanításait tanították, egyebek között a lélek halhatatlanságát, a pokolkínokat, a szentháromságot és a csecsemőkeresztelést. Ezek az egyházak a nagy hitehagyás alkalmával felszínre bukkant tévtanítások rabszolgaságában maradtak mind a mai napig.


Jézus soha nem "államosította" volna emberi uralkodókkal a vezetését.

Nem is adja át, az Istentől kapott hatalmat, egyetlen embernek sem

jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!