Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az egyház=Isten?

Pupusz kérdése:

Szerintetek az egyház=Isten?

Figyelt kérdés
Sokan úgy vélik, hogy az egyház Isten. A pápa Isten földi helytartója. Ezek szerint, ahogy mentek és mennek ma is a világ dolgai, ez Isten akarata. Pedig 25 év bibliaolvasás után határozottan állíthatom, hogy nem. Az embernek szabad akarata van. Szabadon választhat jó és rossz között. Az ember mindig a rosszat választja. Az elnyomást, az igazságtalanságot, a kapzsiságot, az önimádatot, egoista vezetőket. Az egyház mindenzt úgy állítja be, hogy ez Isten akarata. Ez az egész, ami a világunkban van. Isteneknek állítják be magukat. Csak náluk lehet imádni Istent, csak ők tudják, hogy kell. Nektek mi a véleményetek erről? Lehet hinni Istenben egyházak nélkül? Az egyházaknak mennyi közük van Istenhez?

febr. 28. 16:51
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/101 A kérdező kommentje:
89. Belőled árad a hamisság. Még annyi alázat seincs benned, hogy elfogadd Megváltód nevét. Te okosabbnak hiszed magad ennél. Azt hiszed, ami a fejedben van, az az igaz Isten Igéjével szemben. Sem alázat, sem bölcsesség nincs benned, mert alázat nélkül bölcsesség sincs. Hiába a szépen megfogalmazott álszelíd, hosszas monológjaid az egészből a lényeg, hogy tagadod Jézus nevét. Nem hajolsz meg e név előtt. El sem fogadod. Le sem írod. És így akarsz oktatni másokat. Te magadnak hiszel, nem pedig Istennek. És ezt szajkózod. De senki sem kíváncsi rád.
márc. 2. 10:46
 92/101 anonim ***** válasza:

Legyen meg a hited szerint! De láthatod te is, ha végigolvasod a hozzászólásadat, hogy mit vált ki az emberből, amikor szembesül, beleütközik az Igazságba. Ilyen vehemens és tiszteletlen stílussal alázatról és bölcsességről szólsz. Elveszted a türelmed és indulatossá válsz te is. Ez a fa gyümölcse valójában. Azért van, aki kíváncsi, csak nagyon, nagyon kevesen vannak, mert még nem élhetik, és ennek így is szükséges lennie. Talán 100-ból egy ember, ami elkeserítő, de ilyenné vált a ma embere. És ne rám legyen bárki is kíváncsi, hanem Arra, aki Által szólok. A dicsőség a Léleké mindörökké, nem emberé! Aki fogadja, fogadja gyermekként és lakjon jól vele, aki nem, azért imádkozni szükséges. A legtöbben ilyenkor buknak el amikor szembesülnek, és ilyenkor mutatják meg azt is nyíltan, hogy semmi közük Istenhez. Ameddig csak a sértést és a kioktatást látod meg a megtört kenyérben, addig semmit sem fogsz élni lélekből.


Legyen meg a hited szerint, és a Szent Lélek szabadítson meg a Babilonból! Köszönöm Nekik a kenyér megtörését, ismételten tanulságos volt.


Üdv.

márc. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/101 A kérdező kommentje:
Te azt hiszed, a Lélek által szólsz, az Ige ellenében. Fontosabbnak hiszed a sajátmeglátásaidat Isten Igéjénél. Ez veszélyes tévút. Csak erre akartam rávilágítani. De csinálj, amit akarsz! Látom nem lehet jobb belátásra bírni. A saját elméd fanatikusa vagy és mindezt Istennek állítod be. Azaz magadat állítod be Istennek. Ez egy betegség. Írtam már. De falra hányt borsó, amiket neked írok. Mindenen megsértődsz és valami égbekiáltó szenvedéseknek titulálod a veled egyet nem értést és a kritikát. Nem bírod a kritikát. Az EGO-d miatt. Emiatt nincs benned alázat. Magadat meg nagyon sokra tartod. Én nem, én csak Jézus bűnös szolgája vagyok. Elfogadom az Ő nevét, Igéjét, tekintélyét, királyságát magam felett, sőt, gyönyörködöm benne és imádom Őt. Személyes tapasztalatból. Nem vagyok okos, sem tanult, csak az alapokat ismerem és azokkal foglalkozom. Nálad azok hiányoznak.
márc. 2. 11:10
 94/101 anonim ***** válasza:

93#

Mindenesetre mi szóltunk Neki, csak imádkozni tudunk Érte.

Remélhetőleg utoléri Őt is Jézus Krisztus megmentő kegyelme.


Itt írtam már a JW tanúinak is, ha nem egy forrásból iszunk nem tudunk egyet érteni.


Jézus Krisztus az örök élet forrása. Vele kell felvenni a kapcsolatot.


Ha valaki hamis Krisztusnak hisz azzal mi lesz ? Mi hogyan tudunk segíteni Neki ?

Ha az Úr is úgy akarja meg tudjuk.

márc. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/101 anonim ***** válasza:

94. Bocsáss meg, te értem ne imádkozz kérlek. És ezt a felemelkedettséget is mellőzd kérlek, hogy TI szóltatok. Ha Istent valljátok, akkor azt lelki fedezettel és alázattal tegyétek, mert Isten az első, Övé a dicsőség, így nem TI szóltok, hanem Ő szól abból, akit elhív és el is küld.


Már korábban is írtam, miért nem vállalod fel a neved? Tudom jól, ki vagy és te is tudod ezt. Igen, Krisztus kegyelme elért, de nem azé a Megváltóé, akit belőle a vallás kreált. Ti azt imádjátok szüntelen. És ezen kettőt nem tudjátok különválasztani.


Persze, hogy írtál annak a szektának, hiszen te is annak a tagja vagy. Ezt tudtam kezdettől fogva, amikor olvastam a hozzászólásidat. Árad belőle a hamisság. Az a forrásvíz, amiből ti isztok, bocsásd meg nekem, az nem tiszta, éltető víz, hanem zavaros és mérgező, és ezzel itatjátok egymást.


Azt pontosan magadról állítottad ki, ne haragudj meg érte. Igen, mi lesz veletek, akik tékozoltok még? Mit tud kezdeni veletek Isten, ha ennyire sötétében botladoztok, és magabiztosan a hazugságot hiszitek igaznak? És ez a baj a vallással, a szektás lelkülettel, ezért írtam, hogy az vagy valójában te is, mert megint TE akarsz segíteni. Ez az erőszakosság jellemző a teljes vallásra, ez az akarnok térítés. Amikor az ember akar segíteni, az a pokol. Kérlek, te ne akarj segíteni, hanem hagyd, hogy először Isten Krisztuson keresztül megmutassa a gyarlóságaidat, hogy milyen hamisságba tetszelegsz, és majd utána megtörheted a kenyeret lelki fedezettel. Addig, amit te átadsz, az csak lom és hiábavalóság, ami megkeseríti a szívet. Bocsásd meg, de ezt már nem lehet szépen körülírni. Dühítő a beképzeltségetek, a merszetek.


Legyen meg a hited szerint neked is, és a Szent Lélek szabadítson meg téged is a szektákból, a hazugságokból!


Üdv.

márc. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/101 anonim ***** válasza:

95

Mi is tudjuk, hogy Te ki vagy !


Ha az Úr velem ki a csoda ellenem !? Te !? Akit meg akarunk menteni ? No, ácsi nyugodj már meg. Senki nem akar rosszat Neked. Keressük a megoldást, hogy egyet igyunk és egyet értsünk.

Semmi értelme, hogy mindig hosszan írjál. Értettem eddig is, hogy a Te főnököd kinyírna engem....nála nincs kegyelem.


A mi vezérünk Jézus Krisztus, Ő kegyelemmel teljes... hosszan tűr Miattad is, hogy megtérésre jussál. Mi is ezt várjuk a kérdezővel. Áldás, békesség.

márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/101 A kérdező kommentje:
94. Nem vagyok vallásos, egyik vallásnak sem vagyok tagja. Hívő vagyok. Jézusé vagyok. Jézus Krisztusé. Örökre. Neked is ezt ajánlom. Mert Jézus az út, az igazság és az élet. Csakis rajta keresztül lehet az Atyához menni és Szentlelket kapni. Ami nem Ő, az az antikrisztus. Te kritizálod mindenki hitét, azt hirdeted, hogy csak te tudod egyedül az igazságot, de a kritikákra látványosan megsértődsz és szenvedsz. Krisztus mikor sértődött meg? Még a kereszten sem tette. Imádkozott az Őt megfeszítőkért. A sértődöttséged az egod miatt van, mint már írtam. AZ ego pedig a sátán. Akármilyen mézesmázosan írogatsz is. Gyümölcseiről ismerszik mega fa. A te gyümölcsöd a sértődöttség, a kritika el nem viselése, Jézus nevének tagadása, edo, ego, ego, hogy csak te tudod a tutit, és ha nem hallgatnak rád, megsértődsz és látványosan szenvedsz, amit a kereszthalálhoz hasonlítasz. Egy 3 éves kislány vagányabb nálad és erősebb lelkileg.
márc. 2. 13:42
 98/101 A kérdező kommentje:
94. Úgy, hogy az igazi Jézust hirdetjük. Aki maga a szeretet, az igazság, a bölcsesség és neki való egyedül minden hatalom és dicsőség. Ennyit tehetünk és hogy imádkozunk értük. Én ezzel szolgálom Jézust régóta írásban, szóban, zenében. Ennyit tehetek. Arra tanítok, hogy mindenki forduljon Jézushoz személyesen és az Igéhez. A személyes kapcsolat a lényeg. Akkor gyümölcsök is lesznek.
márc. 2. 13:46
 99/101 A kérdező kommentje:
Bocsi, a korábbi a 95-ösnek szól, az utána való a 94-esnek.
márc. 2. 13:50
 100/101 anonim ***** válasza:

Igen, a gyümölcs árulkodó. Ahogyan egyre többet írsz, 96-os, úgy lesz egyre nyilvánvalóbb az Igazság. És nem írom ki a nevedet, ki vagy valójában. Istenről beszélsz te is, Igazságról, egyenességről, de álarcot hordón beszélsz, úgy, hogy elrejted, ki is vagy. Ilyen gyűlölködő megbocsájtani nem képes lelkülettel miként lehetne neked is közöd a Lélekhez?


Szerintetek nektek milyen a gyümölcsötök? Az ilyen indulat, hév, a nyugalom elvesztése az krisztusi lelket takar, hozzá méltót? Mindig eláruljátok, hogy nincsen közötök hozzá. És az, hogy ilyen vehemensen körbejárod azt, hogy állítólag magam sértődős vagyok, azt pontosan magadból szólod magadnak. Felkiáltójelek mindenhol, kiabálsz. Mert ami az ember szívében, azt szólja a szája. És aki megalázóan szól, az amit a másiknak ilyenkor mond, azt magáról mondja. Amit nekem fentebb írtál, azok után alázat lenne bennem és hallgatnék inkább. Mindezek után még írtam neked egy emberi levelet privátban, de a hálátlanságod felháborító neked is. Szerinted más mit tett volna ezek után? Hogy beszélt volna veled is? Tudod te is, miket tudnék nektek írni? Milyen sértéseket? De nem teszem, ahogyan ti teszitek, mert ez a könnyedebb út. Amikor elragad a testi akarat és indulat, és pusztít, mint a földből feltörő fenevad, és ez az igazi negédesség és szirupos álca, amikor így hirdetitek az Igazságot! Lelki felelősségvállalás, alázat és fedezet nélkül. Ezek a szavak mind titeket tükröznek vissza. Mindig igazoljátok ezt, főleg azzal, amilyen dühössé és minden alázatot mellőzővé váltok, hogy lelki szelídség bennetek nincsen, csak testi indulat. Egymás próbái vagyunk, ti ebben a próbában hogyan vizsgáztatok le a Lélek előtt ismételten? Lehet, hogy 100-ból 99 emberrel tisztelettel beszéltek, de érkezik nektek próbaként egy olyan, mint magam is. Itt viszont elbuktok, de hiszitek, hogy ez semmi, hiszen 99 alkalommal szelídek voltatok. Tévedtek.


És végezetül az, ami a leginkább dühítő és Lelket káromló, hogy azt mered írni, hogy TE tanítasz. Elképesztő. Krisztus az egyetlen tanító, mester, nem ember. Milyen jogod írod ezt le akkor? Te kaptad meg ezt a jogot, vagy Krisztus? Tudod te, mire tanítod az embereket? Az Isten Lelke legyen hozzánk könyörületes. Mindig példázza a gyümölcsötök, hogy kik is vagytok valójában és kit szolgáltok.


"Kígyók, mérges kígyóknak fajzatai, miképen kerülitek ki a gyehennának büntetését? Annakokáért ímé prófétákat, bölcseket és írástudókat küldök én hozzátok: és azok közül némelyeket megöltök, és megfeszítetek, másokat azok közül a ti zsinagógáitokban megostoroztok és városról-városra üldöztök. Hogy reátok szálljon minden igaz vér, a mely kiömlött a földön, az igaz Ábelnek vérétől Zakariásnak, a Barakiás fiának véréig, a kit a templom és az oltár között megöltetek."


Legyen meg a hitetek szerint, de ezt már szükséges elengedni, mert fáj a lelkem és ez csak rombol. Borzasztó. Bocsássatok meg, ha bármi bántót írtam volna. Amit át tudtam adni, átadtam Isten kegyelméből, azt kezdtek vele, amit tudtok. De már nem mondhatjátok majd, hogy ezt nem tudtátok. Hallottátok, de fületek csukva maradt, és a szívetek megkövült rá. Emlékezzetek erre.


Üdv.

márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!