Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az egyház=Isten?

Pupusz kérdése:

Szerintetek az egyház=Isten?

Figyelt kérdés
Sokan úgy vélik, hogy az egyház Isten. A pápa Isten földi helytartója. Ezek szerint, ahogy mentek és mennek ma is a világ dolgai, ez Isten akarata. Pedig 25 év bibliaolvasás után határozottan állíthatom, hogy nem. Az embernek szabad akarata van. Szabadon választhat jó és rossz között. Az ember mindig a rosszat választja. Az elnyomást, az igazságtalanságot, a kapzsiságot, az önimádatot, egoista vezetőket. Az egyház mindenzt úgy állítja be, hogy ez Isten akarata. Ez az egész, ami a világunkban van. Isteneknek állítják be magukat. Csak náluk lehet imádni Istent, csak ők tudják, hogy kell. Nektek mi a véleményetek erről? Lehet hinni Istenben egyházak nélkül? Az egyházaknak mennyi közük van Istenhez?

febr. 28. 16:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/101 A kérdező kommentje:
20-as. Szerinted ilyen Jézus Krisztus teste, mint a világi egyházak? Jézus teljesen bűntelen volt. Az egyházak pedig háborúztak, népeket írtottak, máglyán égettek, vagyont gyűjtöttek, pedofilkodtak, hatalmaskodtak, most is a hatalomhoz dörgölőznek, politizálnak, pénzt szednek, ítélkeznek. Szerinted ilyen Krisztus??? Te pont jó példa vagy rá, hogy az emberek Istennek hiszik az egyházakat, mert te is azt hiszed, ezt hitették el veled, hogy ez az ocsmányság Krisztus teste. Szerinted ki akarja ezt elhitetni az emberekkel? Bizony a Sátán.
febr. 28. 20:37
 22/101 anonim ***** válasza:
71%

#22

És mellette sokkal több jót tettek, amit te hamiskásan elhallgatsz. Jézus pedig előre megmondta, hogy a búzával együtt fog nőni a konkoly is, de bízzuk ezt az aratás Urára. Valószínűleg a 25 éves olvasás során ez a rész is kimaradt.

febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/101 anonim ***** válasza:

13.Hsz!


Krisztus parancsát teljesíted és áldásait ezért tapasztalod.:)


Mire jó,a közösség?


A közösségben egymást erősítjük,amikor krízisbe kerülünk.

Könnyű terepen (be)gyakoroljuk az isteni szeretetet,amit Krisztustól tanultunk.


Isten Szentlelke mindnyájunkat befolyásolja a jóra,de mindenkit másként tud-különböző élethelyzeteink miatt-vezetni.Az Ő vezetését megoszthatjuk egymással a közösségben.Tanulunk egymástól.


Együtt emlékezni Megváltónk halálára,feltámadására jó!(Úrvacsora)


Együtt örülhetünk a közösségünkben egymásra talált párok házasságának.


A jelenlévő istenfélőknek Isten élő ígét adhat az abban a pillanatban szükségeset. Ez,sajnos a konzerv üzenetnél elérhetetlen.


Nem tudom eleget hangsúlyozni,hogy milyen különleges szolgálatot végzel,mely a mai lehetőségekkel milyen széles lefedettséget adhat,de szerintem szükséges időnként találkozni egymással és szervezett,vagy szervezetlen módon a fent említett közösségi előnyöket gyakorolni.


Isten további áldásait kívánom szolgálatodra!

febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/101 anonim ***** válasza:
31%

20.Hsz!


Melyik felekezet a"Krisztus teste"?


Szerintem egyik sem,de mindben lehetnek olyanok,akikben Krisztus lakik s így ők Krisztus teste. Az NEM felekezet,hanem keresztének,vagyis akik Őt követik.


Ne ítélj,hogy ne ess ítélet alá!

febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/101 A kérdező kommentje:
Naponta olvasom az igét, többször, mélyen elgondolkodom rajta, Jézussal vagyok egész nap, Őt szolgálom és Ő megadja hozzá a feltételeket. Járok egy online gyülekezetbe, ahol mélyen hívő közösségben vagyok és beszélgetünk a hitről Istenről az Igéről. Köszönöm az aggódást!
febr. 28. 21:22
 26/101 anonim ***** válasza:
43%

"Járok egy online gyülekezetbe"

Azt hogy csinálod? Ha online van, akkor nem kell járni, csak az otthon lagymatag kényelméből nézed.

febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/101 A kérdező kommentje:
A közösség valóban fontos, nekem is megmutatta Jézus, ám az is nagyon fontos, hogy a hívők őszintén beszélgethessenek egymással, kritikusan hallgassák a tanításokat, ismerve az Igét és hogy különböző felekezetekből, vagy felekezeten kívüli hívek legyenek, sok sok különböző ember, akiknek Krisztus ad egységet. Ne legyenek dogmák, amikhez tartaniuk kell magukat. Szabadság legyen! Nagyon jól működik.
febr. 28. 21:27
 28/101 A kérdező kommentje:
Itt igazán hívő testvérekkel lehetek kapcsolatban a világ különböző részeiről, nem vagyunk helyhez kötve. Ez is szabadságot ad. Olyanokkal, akikkel egyébként sosem találkoztam volna. Az Úr rendelte így. Komoly barátságok is szövődtek, rendszeresen beszélgetünk. Nem tudom egyetlen világi egyházhoz sem hasonlítani, mert nem egyház, nem vallás, hanem hívők közössége. Én nagyon szeretem.
febr. 28. 21:31
 29/101 anonim ***** válasza:

Zuum-on is van közösségetek?

Ha igen,add meg az időpontot és a belépési kódot!

febr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/101 Lucifer-666 ***** válasza:
37%
Az egyház Isten szavát közvetíti. Ha szerinted nem, akkor értelmetlen a kérdés.
febr. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!