Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az egyház=Isten?

Pupusz kérdése:

Szerintetek az egyház=Isten?

Figyelt kérdés
Sokan úgy vélik, hogy az egyház Isten. A pápa Isten földi helytartója. Ezek szerint, ahogy mentek és mennek ma is a világ dolgai, ez Isten akarata. Pedig 25 év bibliaolvasás után határozottan állíthatom, hogy nem. Az embernek szabad akarata van. Szabadon választhat jó és rossz között. Az ember mindig a rosszat választja. Az elnyomást, az igazságtalanságot, a kapzsiságot, az önimádatot, egoista vezetőket. Az egyház mindenzt úgy állítja be, hogy ez Isten akarata. Ez az egész, ami a világunkban van. Isteneknek állítják be magukat. Csak náluk lehet imádni Istent, csak ők tudják, hogy kell. Nektek mi a véleményetek erről? Lehet hinni Istenben egyházak nélkül? Az egyházaknak mennyi közük van Istenhez?

febr. 28. 16:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/101 anonim válasza:
28%

Minden benne van a hitről, az egyházról, ...

"Isten országa bennetek van s körülöttetek. Nem fából és kőből épült házakban. Hasítsd szét a fát és ott leszek, emeld fel követ és megtalálsz"

febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/101 anonim ***** válasza:

2.Hsz,kérdező.


Én református lelkészként találkozom rendszeresen ezzal a problémával,amit feszegetsz!


Mivel én a Bibliát tanítottam szemben a református vallással,majdnem elbocsájtottak.


Amikor feltettem a kérdést,hogy "Miben hiszünk?,a Sola kálvinizmusban,vagy a Sola Scripturában",majdnem megköveztek.

febr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/101 A kérdező kommentje:
12-es. Köszönöm őszinte hozzászólásodat! Nagyon tisztellek ezért. Ismertem egy lányt, aki evangélikus lelkész volt, művész és gyógyító. Megtérített egy falut, amit rábíztak. Kilépett, mert a módszereit nem fogadták el. Ráadásul szerette a zsidókat, nagyon érdeklődött a kultúrájuk iránt. Kiutálták, ellehetetlenítették. Szóval nagyon megértelek. Én egyedül szolgálom Jézust, ingyenesen a youtubeon szóban, a zenecsatornámon zenében, neki zenélek, a facebook blogomon pedig írásban. Ezt az elhívást kaptam. Többen megtértek Isten kegyelméből, mert rávilágítottam, hogy az egyház nem Isten, a vallás nem hit. Addig nem kértek Istenből, mert azt hitték az egyházakkal azonos, amiből érthetően nem kértek. De rávilágítottam nekik, hogy ismerjék meg személyesen Jézust, a Bibliát és járjanak utána maguk a dolgoknak, hogy ne tudják őket egyházak, papok becsapni. Érdemes, mert Jézus hatalmas és csodálatos, kegyelmes és igazságos, bölcs és rengeteget lehet Tőle tanulni az életről, az élet értelméről, a világról, a hitbéli látásról. Én is Tőle tanultam mindent 26 év alatt, amióta elhívott. Működik. Pár száz embernél csak ugyan egyelőre, de működik. Ingyenesen, mert én is ingyen kaptam. Szóval legyen erős a hited és tarts ki mellette minden körülmények között! Nagy szükség van ilyen emberekre, mint te, még ha nagyon nehéz is. Nekem is nehéz. Tartsunk össze Jézusban! Na, ez a hit. Mi Jézus láthatatlan egyházához tartozunk, mint papok, nem pedig láthatókhoz. Ebben a szellemben szükséges zsolgálnunk Királyunkat. Ezek szerint te is ezt teszed, szemben az árral. Imádkozom érted. Köszönöm a szolgálatod minden igaz hívő nevében!
febr. 28. 19:13
 14/101 anonim ***** válasza:

Kedves 12.!

Megkérdezhetem, hogy érted? Kifejtenéd bővebben a hozzászólásod?

Én úgy gondolom, és úgy tanultam, hogy azért fontos istentiszteletre járni, mert itt kapjuk az igehirdetést, ami Isten szava, a lelkész mindössze eszköz ennek tolmácsolásában.

Természetesen Jézus Krisztus nem volt sem református, sem katolikus, etc. Reformátusok pusztán azért vagyunk, meg meggyőződésünk szerint a református hitelvek állnak legközelebb az igazsághoz vezető úthoz. Természetesen Kálvin is ember volt és mint olyan, tökéletlen.

A véleményem ez, és szerintem Jézus egyháza sem református vagy katolikus. Az számít, ami a szívben van, hiszen az Isten a sziveknek vizsgálója.

Előre is köszönöm, ha kifejted az gondolatmeneted.

febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/101 anonim ***** válasza:

8

"Azaz először Isten országát szükséges keresnünk magunkban, belül."


Isten szava alapján Isten országa, vagy királysága nem egy érzés, hanem egy létező valós kormányzat. Jézus nem véletlen tanította azt, hogy az imáinkban mondjuk el, hogy mennyire várjuk, hogy eljöjjön az az időszak, amikor a Földön is Isten hatalma fogja irányítani, vezetni az emberi gyermekeit, ahogy kezdetben is tervezte.

Ennek a kormányzatnak, mint ahogy a Bibliában olvashatjuk, van királya, igazgatási rendszere, törvényei, és "alattvalói", (ha szabad ilyen kifejezést használni)

Ezért is van fordítva helyesen az a vers, hogy ez a királyság nem bennünk van, hanem közöttünk. Ez azért is helyes, mert a leendő királya ott volt köztük, és nem bennük.

Ennek fényében lett úgy lefordítva, hogy nem csak a szövegkörnyezetnek feleljen meg, hanem annak is amit eredetileg kívánt közölni velünk Krisztusunk.

Ha ez a királyság élő, és elfogadjuk annak uralkodóját, akkor nyilván az következik ebből, hogy a törvényeit, és a vezetését is az életünk részévé tesszük, elsőbbséget biztosítva annak.

A Biblia teljes egészében azt olvassuk, hogy Isten királyi hatalmat ad felkentjének, ezer évre. amit majd visszaad az Atyjának, hogy vissza álljon az eredeti állapot, amiben Ádámék voltak.

A megváltó személye sokáig ismeretlen volt, homály fedte, ezért nem imádott háromságot senki.


Jézus tanításáról is úgy beszéltek, mint tévedésről, sőt úgy vélték, hogy új tanítás, mivel megszoktak egy olyan imádatot, ami nagyon eltért az eredeti judaizmustól.

(Márk 1:27) 27 Az emberek pedig mindnyájan annyira meg voltak döbbenve, hogy tanakodni kezdtek maguk között: „Mi ez? Új tanítás! . . .

Bizonyos értelemben volt új, ahogy a prófécia is szólt, hogy "új szövetséget köt" Isten az emberekkel, aminek Jézus adja az alapját.

De az eredeti erkölcsi értékek, alapelvek, nem lettek megváltoztatva.

Sajnos Ők is beleestek abba a hibába, hogy nem ismerték fel a próféciák megvalósulását. Mert a megszokott hagyományos tanítást részesítették előnyben, amin Isten épen változtatni akart.

febr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/101 anonim ***** válasza:
100%

14.Hsz!


Szószékről visszatérően hirdetem,hogy senki se kövessen egyetlen felekezetet se,mert mindet emberek alapították és fogalmazták meg dogmáit,ráadásul üdvösséget egyetlen egy sem képes adni!...Azt egyedül Krisztus képes, hitünkre válaszként.


Egyedül Krisztust kövessük,aki az út,az igazság és az örök élet!


Emigrációs közösségemben most 7 különböző felekezeti háttérből érkeztek. Ha mindenki követi eredeti felekezetét,7 különböző irányba tartunk és sosem leszünk egységesek. Ha mindnyájan Krisztust követjük, van üdvösségünk és közösségünk egymással ebben is.

febr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/101 A kérdező kommentje:
15-ös. A Bibliafordítás nem olyan egyszerű, hogy ez a szó ezt, vagy azt jelenti magyarul egy szóban. Ugyanis sok görög és héber szónak a magyar jelentését csak több szóval, vagy egész magyarázattal kellene illetni, hogy pontos legyen a fordítás. Te az egyszerű fordítást veszed alapul, ami a legolvasmányosabb, a legkönnyebb olvasni, de a legpontatlanabb is. Minél pontosabb ugyanis a fordítás, annál nehezebben érthető, nehezebben emészthető. Emiatt készült az egyszerű fordítás, ami könnyen olvasható, de egyben a legpontatlanabb is. A pontosabb fordítások alapján "Az isten országa bennetek, közöttetek van". Bibliaismerettel tudjuk, hogy Isten országa ott van, ahol Jézus Krisztus van. Ahova Ő Szent lelkét küldi. Ez a hely bárhol lehet. Bennünk, rajtunk, körülöttünk, más emberekben, akárhol. Istennek nem szabhatunk mi emberek határt, hogy hova terjesztheti ki az Ő országát és hova nem. Mi semmit sem szabunk meg Istennek. Ő szab meg nekünk mindent. Az Isten országának határait sem mi húzzuk meg, mi imádkozunk érte, hogy eljöjjön, bennünk, rajtunk, körülöttünk legyen és az egész világon. Azt akarjuk hitben, hogy Isten országa legyen az egész mindenség. Ezért tehát hibásan javítottad ki a 8-as hozzászólót. Egyébként pedig olvashattad, hogy itt nagyon komoly, mély témákról van szó, nem Jehova tanúinak való. Ti még az alapokkal sem vagytok tisztában. Emiatt használtok egyszerű fordítást. Mert nincs meg bennetek a képesség, a szellem, a lélek, hogy megértsetek komplexebb összefüggéseket. Itt komlexebb összefüggésekről van szó. Nem egyszerű fordításról, nem egyszerű dolgokról. Ha érdekel olvass csendben és tanulj! Nem kell mindig mindenhol papagájként a propagandáitokat hirdetni. Tanulj meg csendben maradni! Akkor szól hozzád Isten ugyanis.
febr. 28. 20:12
 18/101 anonim ***** válasza:

13

Kicsit kíváncsivá tettél, hogy hol lehet bekövetni YT-n ?

Én is Jézust követem, segítőnek hívott el az Úr.... Őrállóként várom, figyelem az Úr mit tanít az Ő országáról.

Mostanában a hamis és igaz egyházat ismétlem További szép estét, napot Úr drága jelenlétében.

febr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/101 A kérdező kommentje:
16-os. Nagyon igazad van. A vallás eltávolítja egymástól az embereket, a hit pedig összekovácsolja. Hitben találjuk meg a legerősebb közös pontot: Krisztust. És hitben érthetjük meg egyedül Isten szavát. Az egyházak sokszor felhasználták Isten szavát saját emberi elgondolásaik alátámasztására. Emiatt csalódtak az emberek a vallásban. Amiről azt hiszik, hogy egyenlő a hittel. Ezen kellene változtatni. Én ezt teszem a neten szóban, írásban, zenében. Ennyit tudok tenni. Ha mindenki megtenné őszinte hitvallását, előrébb lennénk. Ha levetnék az emberek a vallási álarcot és végre őszinték lennének egymással. Eleinte szokatlan lenne, de nagyon megérné hosszútávon.
febr. 28. 20:21
 20/101 anonim ***** válasza:
43%

Senki se véli úgy, hogy az Egyház Isten lenni, hogy röppenhet ki valaki agyából ekkora ökörség?

A Biblia Krisztus jegyesének nevezi az Egyházat, illetve egyszerre Krisztus titokzatos testének is.


Az pedig irreleváns, hogy valaki hány évig olvas valamit, ha sokszor elolvasva is képtelen a legcsekélyebb értelemben felfogni.

febr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!