Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az egyház=Isten?

Pupusz kérdése:

Szerintetek az egyház=Isten?

Figyelt kérdés
Sokan úgy vélik, hogy az egyház Isten. A pápa Isten földi helytartója. Ezek szerint, ahogy mentek és mennek ma is a világ dolgai, ez Isten akarata. Pedig 25 év bibliaolvasás után határozottan állíthatom, hogy nem. Az embernek szabad akarata van. Szabadon választhat jó és rossz között. Az ember mindig a rosszat választja. Az elnyomást, az igazságtalanságot, a kapzsiságot, az önimádatot, egoista vezetőket. Az egyház mindenzt úgy állítja be, hogy ez Isten akarata. Ez az egész, ami a világunkban van. Isteneknek állítják be magukat. Csak náluk lehet imádni Istent, csak ők tudják, hogy kell. Nektek mi a véleményetek erről? Lehet hinni Istenben egyházak nélkül? Az egyházaknak mennyi közük van Istenhez?

febr. 28. 16:51
 71/101 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt írtam, hogy már néztem a Jehova tanúiról szóló videódat és jók a meglátásaid.

De most megnézem a 2 és 3 részt is.

Azt megírom, hogy nekem mit mutatott mostanában Róluk az Úr. Mi a fő probléma.

Na, mert lehet most is törlik a hozzászólásainkat.

Áldás.

márc. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/101 anonim ***** válasza:
100%

70

Ha alázatban tartanád magadat, akkor nem alázhatna meg senki.


Már jó párszor félreértettél és soha nem sértődtem meg.

Én megszabadítanálak inkább.

márc. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/101 anonim ***** válasza:

72. Ezt pontosan magadról szóltad most is. Engem senki sem aláz meg, mert nem tud, maximum testben. Aki a másikat megalázza, az magával teszi. Ne legyetek felemelkedettek, hogy ti megaláztok. Dehogy aláztok meg. A saját lelketeket alázzátok meg Isten előtt, csak nem úgy, ahogyan kellene.


Semmi alázat és szelídség nincs a legtöbbetekben. Dehogynem megsértődtél, szüntelen azt teszed, hiába, hogy a szád mond valamit, de a szíved mást érez. Ez a képmutatás. Megint a TE, és Istent ki mered ejteni. Te megszabadítanál engem. Ez az Antikrisztus. Amikor az ember akar megszabadítani. Nagyon messze vagy még te is Istentől. Ne alázzátok meg magatokat kérlek titeket így, hanem kisdedei lelkülettel legyetek alázatosak inkább. Azt szereti az Isten.


Legyen meg a hited szerint, és a Szent Lélek adjon neked alázatot, szelídséget!


Üdv.

márc. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/101 anonim ***** válasza:
Ha nem jársz alázatban, akkor nem értheted...
márc. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/101 anonim ***** válasza:

Légy alázatos!

„…a küldött nem nagyobb annál, aki elküldte.” (János 13:16)

Egyik oka annak, hogy Isten Bemerítő Jánost választotta Jézus útkészítőjéül az volt, hogy ő alázatos volt. Egyszerűen úgy mutatkozott be: „kiáltó hangja a pusztában” (Márk 1:3 NKJV), nincs fellengzős bevezetés, nincsenek hangzatos címek. Sok figyelemreméltó szent élt már János előtt is, Jézus mégis ezt mondta: „… asszonytól születettek között nem támadt nagyobb Jánosnál…” (Máté 11:11 RSV). Jánosnak nem volt titkos terve vagy felfuvalkodott énje; üzenete ez volt: „Neki növekednie kell, nekem pedig kisebbé lennem” (János 3:30). John Barnett mondja: „A büszkeség az Istennel való versengés bűne ez önhitté, önteltté, önámítóvá, magabízóvá, elfogulttá, beképzeltté, önelégültté, énközpontúvá, önmagad körül forgóvá és öncélúvá tesz. Emiatt nem lehet rád számítani, mivel senki sem mondhatja meg neked, mit tegyél szeretetlen leszel, hiszen nem fogsz áldozatot hozni másokért taníthatatlan leszel, mert téged senki sem javíthat ki versengő leszel, mert mindig megpróbálsz túltenni másokon. Az alázat azt jelenti, hogy nem mindig téged kell, hogy megkérdezzenek, nem mindig rád kell emlékeznie mindenkinek, és nem mindig fontos, hogy észrevegyenek… hanem te keresed, hogyan tudnál másoknak szolgálni.” Valaki megkérdezte Hudson Taylort: „Tudatában van annak, hogy Isten milyen nagyban támogatta önt a kínai misszióban? Nem hiszem, hogy lenne más ember, akit nagyobb megtiszteltetés ért.” Taylor így válaszolt: „Én nem így látom. Azt hiszem, Isten olyan valakit keresett, aki elég kicsi és elég gyenge ahhoz, hogy ha őt használja, akkor a dicsőség egyedül az Övé legyen és engem talált.” A lényeg: „Isten a gőgösöknek ellenáll, az alázatosaknak pedig kegyelmet ad” (1Péter 5:5). Tehát légy alázatos!

márc. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/101 anonim ***** válasza:
79%

25 év Biblia olvasás után szerintem nagyon jól kellene látnod az olvasottakból mi Isten akarata.


Az egyház megtette feladatát és zsinatokon keresztül éles viták közepette kialakította véleményét arról hogy Istennek mi az akarata, hogyan közeledjünk hozzá.


Tehát megtette azt, amit már nem kell minden egyes embernek utánajárni és újra vitatkozni és kialakítani egy külön más véleményt.


Persze, lehet otthon imádni Istent és a közélet közepette. De te is tudod elvihető minket a Vali világ kisebb nagyobb ügyei elterelhetik a figyelmünket, és már azon vesszük észre magunkat, hogy nincs Isten a fejünkbe egyáltalán nem gondolunk rá, nem emlékezünk meg róla, nem adunk köszönetet adományaiért. Emiatt fontos az egyház szerepe.

márc. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/101 anonim ***** válasza:
40%

76


Az egyház a Szent Szellem nélkül halott.

márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/101 A kérdező kommentje:
70-es elnézésedet kérem, ha bármivel megbántottalak, távol áll tőlem, hogy ilyesmit akartam volna. Ment az ima érted Jézushoz. Ha pedig nem értenek veled egyet, az még nem gyalázakodás. Nem a megfelelő dologra használod ezt a kifejezést. Az viszont, hogy nem írod le Jézus nevét és így vallod magad Krisztus hívőnek és emlegeted a szentlelket, érthetően többekben ellenérzést vált ki. Mert ezek szerint gyűlölöd azt a nevet, hogy Jézus, még leírni sem vagy hajlandó. Magam is mentális beteg vagyok, Jézus és orvosok, gyógyszerek azonban elviselhetővé tették az állapotomat. Tapasztalt mentális betegként azt tanácsolom, keress egy pszichiátert, nekem is van és nagyon sokat tud segíteni az állapotodon. Ne haragudj meg érte, nem gyalázkodás, de mentálisan nagyon beteg vagy. Produkálod a tüneteket. Orvosi segítségre, gyógyszerekre van szükséged. Magam is gyógyszert szedek és járok pszichiáterhez, nem szégyen, ha az ember segítséghez folyamodik olyan dolgokban, amiket nem képes egyedül megoldani. Ha a vakbeled begyullad, akkor is orvoshoz fordulsz, különben perforálódik és meghalsz. Jószándékból, segítségképpen tanácsolom ezt. Nagyon veszélyes betegség ez. De van rá gyógymód. Keress fel egy pszichiátert! És kérlek, ne vedd ezt sértésnek, gyalázkodásnak, mint írtam, magam is pszichiáterhez járok és gyógyszert szedek. Én is voltam régen a tiédnél sokkal súlyosabb állapotban. Emiatt felismerem ezt. Kérlek hallgass rám ebben az egyben! Jézus takarjon be kegyelmével!
márc. 1. 12:42
 79/101 A kérdező kommentje:
76-os! Minden emberi dolgot szükséges megkérdőjeleznünk, ami ellentmond a krisztusi tanításoknak. Constantin császár álma ellentmond Krisztusnak, ugyanis a feltámadott Jézus, ahogy az ember Krisztus sem buzdított arra soha senkit, hogy háborút indítson a hatalomért és ezreket mészároljon le. Tehát ez eleve egy sátáni álom volt. A katolikus egyház népeket írtott ki, adókat szedett, világi hatalmat gyakorolt. Jézus nem fogadta el a világ feletti hatalmat a Sátántól, nem borult le előtte. Az egyház leborult. Máglyán égettek, inkvizíciót hirdettek, népeket írtottak ki, hatalmaskodtak, kegyetlenkedtek, háborúkat indítottak. Mindezt Krisztus nevében. Pedig mindez antikrisztusi erőteljesen. A katolikus egyházból lett a protestáns egyház, ők találták ki a protestáns etikát, ami a pénz istenítéséről szól, ebből lett a kapitalizmus. Hivatássá tették a pénzkeresetet, az élet céljának, ebben élünk ma is. Ebből pedig következik mai igazságtalan, gonosz világunk. Mindezt Isten akaratának beállítani pedig istenkáromlás. Sátánit beállítani isteninek. ANtikrisztusit beállítani krisztusinak. Ezen érdemes elgondolkodnunk.
márc. 1. 12:51
 80/101 anonim ***** válasza:
48%

Néztem a legújabb videódat is.

Teljesen jó.

Jézus Krisztus szabadságra hívott el minket.

A Szeretet vezérelje továbbra is az utadat!


Privátban küldöm a Jehova tanúiról kapott világosságot.

márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!