Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az egyház=Isten?

Pupusz kérdése:

Szerintetek az egyház=Isten?

Figyelt kérdés
Sokan úgy vélik, hogy az egyház Isten. A pápa Isten földi helytartója. Ezek szerint, ahogy mentek és mennek ma is a világ dolgai, ez Isten akarata. Pedig 25 év bibliaolvasás után határozottan állíthatom, hogy nem. Az embernek szabad akarata van. Szabadon választhat jó és rossz között. Az ember mindig a rosszat választja. Az elnyomást, az igazságtalanságot, a kapzsiságot, az önimádatot, egoista vezetőket. Az egyház mindenzt úgy állítja be, hogy ez Isten akarata. Ez az egész, ami a világunkban van. Isteneknek állítják be magukat. Csak náluk lehet imádni Istent, csak ők tudják, hogy kell. Nektek mi a véleményetek erről? Lehet hinni Istenben egyházak nélkül? Az egyházaknak mennyi közük van Istenhez?

febr. 28. 16:51
 61/101 anonim ***** válasza:
0%

Megint ennyi meg lett törve, és mindössze ennyit sikerült belőle lélekből érteni? Nem hiába van ennyire kiforgatva az Igazság. Mert könnyű ám online, anonim módon így beszélni a másikkal, de vajon menne ez úgy is, ha a másik szemébe néztek, 55-ös? Ahhoz szükséges a lelki egyenesség, erő. De mindig elárulja magát a haragos ember és a saját farkába harap. Ismételten bizonyságot tettél róla, ki is vagy valójában és kit szolgálsz te is. Lejáratjátok magatokat Isten előtt. És még szégyenérzet sincs bennetek. Nem hiába lett írva, hogy te voltál az tegnapról.


Felesleges bármit is írni, mert nem értitek, nem akarjátok érteni, csak azt ami a fületeket simogatja. A legtöbben olyan mélyen vagytok beleragadva a hazugságokba, hogy nem is tudom, miként menekültök ti meg. Szinte menthetetlenek vagytok, és tényleg nem tudom, miként képes titeket a Lélek megszabadítani, mert a legtöbben ne érdemlitek meg, hogy halljátok az Igazságot, mert azt ne kisdedként fogadjátok és meggyalázzátok! De jogom sem titeket, sem mást nincs elítélni, hiszen ember vagyok magam is, gyarló, és nem azért töröm meg a kenyeret, hogy ítélkezzek bárkin is, hanem hogy a lelketek éljen.


Az Igaz Isten és Krisztus legyen hozzátok irgalmas, ne pedig a vallás nevei és babonái! Még van lehetőségetek ezekből kijönni, amíg még élhettek. Mert kezdetben fogadjátok hálával az Igét, aztán megbotránkoztok, és a magotok kisül. Gyümölcstermők legyetek, ne meddők! Annyira áthatja a szavaitokat, gondolataitokat a vallás, hogy az félelmetes. Egyszerűen nem tudtok tőle elvonatkoztatni, és csak ismétlitek, mint a papagáj annak sémáit ima a kivételekért. Úgy el vagytok tévedve, hogy el sem hinnétek.


Legyen meg a hitetek szerint! Szabadítson meg titeket is fokozatosan a Szent Lélek a Babilonotokból! Köszönöm Nekik a kenyér megtörését, ismét tanulságos volt.


"Ne adjátok azt, a mi szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket."


Ímé kiméne a magvető vetni. És a mikor ő vet vala, némely mag az útfélre esék; és eljövén a madarak, elkapdosák azt. Némely pedig a köves helyre esék, a hol nem sok földje vala; és hamar kikele, mivelhogy nem vala mélyen a földben. De mikor a nap felkelt, elsüle; és mivelhogy gyökere nem vala, elszáradott. Némely pedig a tövisek közé esék, és a tövisek felnevekedvén, megfojták azt."


Üdv.

febr. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/101 anonim ***** válasza:

Mindenesetre egész jól megtalálod a betűket, hogy megismerhessük a gyümölcseidet.


Nem irigylem Jézus Krisztust, amikor ott állsz majd az ítélőszéke előtt ama napon.

febr. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/101 anonim ***** válasza:
100%

#61 felmerül a paranoid skizofrénia gyanúja nálad, agyadra mehetett a lelkigyakorlatozás, vagy drogoztál. Nincs logika abban, hogy a Bibliából idézel de közben tagadod Jézust. A hang ami súg neked sajnos nem Istentől van.

"Ki a hazug, hacsak az nem, aki tagadja, hogy Jézus a Krisztus? Az az antikrisztus, aki tagadja az Atyát és a Fiút."

febr. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/101 A kérdező kommentje:
60-as átestél a ló túlsó oldalára. A vallás valóban nem hit, ebben igazad van, a Biblia, az Ige, Jézus azonban hit és nem vallás. Ha értenéd, itt hitről van szó. Jézus neve hit és nem vallás. Egyébként mindkét idézeted attól a bizonyos "J" betűs illetőtől van. Igaza van a kommentelőnek, akivel összekevertelek, az írást nem mindig betű szerint kell értelmezni, hanem érteni szükséges a lényegét. Hit Szentlélek által van. De a fejünkben nem minden szentlélek által van. Nekem sem. Ott van a Sátán, aki folyamatosan meg akar téveszteni. Ilyenkor Jézushoz fordulhatunk és az Igéhez. Az Igében pedig le van írva Pál apostol Korinthusiaknak írt levelében a Szeretet himnuszában, hogy mi a szeretet. A lényeg pedig a szeretet. Te most itt olyanon sértődtél meg, amit nem is értek. Ezek szerint nem nagyon állsz kapcsolatban emberekkel. Ez baj. Mert emberek adhatnának neked visszajelzést az állapotodról, a nézeteidről. Aki az embereket nem szereti, Istent sem szeretheti. Te pedig egy ellenvéleménytől is megsértődsz. Semmi sértő nem volt a kommentben amúgy, amin megsértődtél, én sokkal durvábbakat kapok és nem sértődöm meg. Magas az egod. Az ellenség nagyon megtéveszted. Tagadod Jézus nevét. Ezt a gyönyörű, csodálatos, szabadító nevet. Még a hangzása is csodálatos, gyönyörű, lélekemelő, szeretetet, melegséget sugárzó. Nem érzed? Egyedül Jézus szabadíthat meg ebből, amiben vagy.
márc. 1. 09:37
 65/101 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelők! Nem lehetne, hogy a kommentje elejére mindenki odaírja, hogy hányas volt előtte? Úgy könnyebb lenne a beazonosítás. Köszönöm!
márc. 1. 09:38
 66/101 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 61-esnek címeztem a hosszabbat!
márc. 1. 09:40
 67/101 anonim ***** válasza:

Szia !

Én a pipák alapján is próbálom azonosítani a válaszolokat.

Akinek szüksége van szabadulásra elég, ha olvasod a hozzászólását.


Azt viszont most nézem, hogy törölték azt a hozzászólásodat, amikor megosztottad a YouTube csatornádat. És vajon miért törölték, amit ebből kifolyólag válaszoltam Neked?

Na, aki keresi az Igazságot úgyis tudja...

Áldjon az Úr és világosítsa meg orczáját rajtunk !

márc. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/101 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy szóltál! Tilos youtube csatornát megosztani? Akkor megosztok egy videót a témáról: https://www.youtube.com/watch?v=GlcByOW_97k
márc. 1. 10:26
 69/101 A kérdező kommentje:
67-es, ha nem túl nagy kérés, leírnád még egyszer a véleményedet?
márc. 1. 10:48
 70/101 anonim ***** válasza:

64. Nem tudod te sem, miket írsz és mondasz. Ha élnéd lélekből, mik vannak megtörve, ha mögé látnál, akkor élnéd azt is, Ki által szólok. Így, hogy megalázol engem a szavaiddal, megalázod azt is, Aki által szólok, és ez a veszélyes. Ezt majd beszéld meg Vele, de vállald is a következményét. Folytonosan vádaskodsz és ítélkezel, elítélsz, sőt, személyeskedsz, és ezt teszitek a legtöbben. Mindig könnyedebb azt mondani, hogy valaki átesett a ló túloldalára, mintsem magunkban felfedezni a gerendát, vagy akár meghallani azt, amit mond.


A ló túloldalára bizony ti estetek át annyian. És a legveszélyesebb, hogy mindezt nem látjátok. Azt hiszitek naivan és borzasztó elkeserítően, infantilis módon, hogy majd a pipák száma és minősége jelzi azt, ki mond igazat és ki nem az Igazság tekintetében. De annyiszor el lett mondva, hogy minél több ilyen esetben a lepontozás, annál inkább igaz, amit valaki megtör bizonyságot. És minél inkább fel van pontozva, annál inkább tékozol még és képmutatással teli. Ti ezt csináljátok szüntelen, hízelegtek egymásnak státuszért és mosolyért. Közben álarcot hordtok és meg vagytok tévesztve. Nem gondolkoztál még el te sem azon, hogy miért lehet az, hogy ilyen indulat jön ki belőled, amikor találkozol egy ilyen típusú emberrel, mint akár magam is? Mi lehet ennek az oka? Mert a sértettség nem bennem van, hanem bennetek! Hol látsz te a szavakban sértettséget? Olvasd kérlek vissza. Ti sértődtök meg folyamatosan, mert valaki mást mer mondani, amiben hisztek, és azonnal támadtok. Ezt sem veszitek észre? Az egész életemben szinte ilyen emberekkel találkoztam főleg, mert az ember ilyen, sértődős és gonosz. Haragot tartó és nem megbocsájtó, csak a sérelmeit növesztő. Ima a kivételekért, de sok emberrel voltam már kapcsolatban ilyen-olyan téren, de alig van közöttük kivétel. Ha csak a negyedét megkaptad te volna annak, amit magam kaptam az emberektől, ha csak negyed annyi fájdalmat és megaláztatást kaptál volna te is, amit magam eddig megkaptam és átéltem, nem élnél! Nem tudjátok sokan, miket beszéltek, és a baj, hogy megbánás sincs a szívetekben. De ti mondhatjátok, az nem baj, de ha más ezt zokon veszi, az már gond. Nézzétek meg, hogy ha megdobnak titeket kővel, egy sziklával válaszoltok. És Isten nevét ki meritek ejteni!


Azért, mert erőteljesebben fogalmazok, az szükséges, ha valaki az Igazságot kimondja, de soha senkivel sem vagyok megalázó és tiszteletlen. Még szoktam is írni kommentelőre, aki meg sem érdemli azok után, ahogyan beszélt velem, hogy ne legyen köztünk veszekedés. Erre miként reagál? Haraggal teli a szíve. Sosem voltam sértődős, és mindig képes voltam bárkivel leülni, ha valaki megbántott, de elnézést kért érte. De ha nem tette meg, akkor sem gyűlölködöm vagy bántom. Fájdalom van bennem, és szomorúság, de nem harag és gyűlölet, mint a legtöbbekben. Az a gond, hogy sértettségetek okán nem vagytok hajlandóak meglátni, ami írva van, meg van törve. Arra sem vagytok képesek, hogy akkor privátban írjatok, hogy megbeszéljük. Inkább haragot tartotok és gyűlölködtök. És te beszélsz nekem az egóról?


Ha ismernél, ha meglátnád, Ki által szólok, akkor nem írnál nekem ilyen megalázót, hogy érteném ezt meg azt. Hogyne érteném, sőt: élném. Mert élem. Kiforgatjátok a legtöbben a szót, és fogást igyekeztek találni mindenen, de a szemetekben lévő gerendát nem veszitek észre. Ismerem már azért Krisztust valamennyire, személyes kötelékben vagyok vele, és ő nekem a legjobb barátom, testvérem. Te képes vagy rá így hivatkozni? Az Istenem pedig az Atyám. Nekem Ők a családom elsődlegesen, nem a vér, így lelki fedezettel szólok. Nem beképzeltség az, ha kijelentem Isten előtt, hogy igenis el lettem hívva, és el is lettem küldve, Általuk! És nem egy érzésben, hanem látásban! Ezt te el tudom magadról mondani? Ha majd igen, akkor lesz lelki jogod engem megfedni. Ezt teszem, amit kapok, azokat megosztom, mindegy, hogy te vagy más ezt nem hiszi el, a ti lelketek rajta. De nem akarjátok meghallani az Igazságot, és meggyalázzátok azt. Ugyan azt teszitek, mint akkoriban a farizeusok is tették. Az emberi rendszereket majmoljátok, ismételgettek, mint a papagáj. Kik vagytok ti? Honnan veszitek ti a bátorságot sokan? Hamisságban fürdőztök, és még így ítéltek el? Istent és Krisztust szóljátok a szátokkal?


Igen, ez a gond, hogy szinte semmit sem éltek, nem értetek. Csak a vallás meg a vallás, meg amit a Biblia mond. Istent szóljátok, de megalázó módon egyszer sem írjátok azt, hogy nektek személyesen mit mond Krisztus. Egyszer sem! Nincsenek bizonyságaitok a legtöbbeteknek, nem osztjátok meg a kenyeret. Tudod milyen dühítő ez már? Ne feledd, hogy Krisztus is kiűzte ostorral a latrokat, és bizony dühös volt, mert őt is bántotta az, amit ti is csináltok. Mert ti ugyan azt teszitek! Közszemlére lett dobva egy ing, és ti magatokra veszitek. De kényszerített erre valaki? Akkor miért hárítjátok másra a felelősségeteket?


Ha majd eljön az idő, csak sajnos sokatoknak már késő lesz, mert a dacosságotok miatt nem akartok szembesülni, akkor összeomlotok majd, ha megtudjátok az Igazságot, hogy egész életetekben mit hittetek igaznak, és ezt propagáltátok is. No, az lesz a pokol. Hogy fogtok onnan felállni, ha nem lesz veletek Isten megtartó kegyelme? A hazugság fog talán segíteni? Magam maradok Krisztusnál, ti meg maradjatok annál, akinél akartok. Emeljétek fel a nevet, amik csak egy név, és nézzetek arra, aki egy kereszten lóg. Ő majd megszabadít benneteket biztosan. Minthogy személyesen kérdeznétek Istent, és elvonatkoztatnátok mindentől. Igen, valóban igaz, egy embertárs tükre is sokat tud mutatni. Igen, és te, ti meglátjátok ezt? Valaki írta fentebb, hogy magam jöttem közétek, de mi van, ha valóban nekem volt szükséges ide jönnöm, de nem azért, amit ti hisztek? Ne feledjétek el, a betegnek van szüksége az orvosra. Amíg valaki nem látja meg azt, hogy ő beteg, mert magam is az vagyok lélekben, addig esélye sincs a gyógyulásra.


Köszönöm Nekik a kenyér megtörését és a lehetőséget, tanulságos volt, de egyben nagyon fáj is már a lelkem. Csináljatok, amit akartok, úgyis azt teszitek, ima a kivételekért. Mert vannak, de kevesen, nagyon. Tudjátok még , mi az, ami nagyon bántó? Persze erre nincsen szükséges, Isten véd engem, de ilyenkor egy kommentelő nincs, aki lélekben segítene. Mert vannak ilyenek, de félnek, és inkább hallgatnak! Eddig azt hiszem egy ember volt, aki elfogadta az Igazságot és merte is vállalni, szólt, egy ember. Akik hallgatnak, azok nem fognak világolni. Ezért szükségesek az ilyen hozzám hasonló marhák is, akiket jól meg lehet gyalázni. Ezért használja Isten a szerencsétleneket, és ne feledjétek el ami meg lett írva, hogy az Isten a senkiket használja, hogy a valakik senkikké legyenek!


Legyen meg a hitünk szerint! Bocsásson meg az, akinek bántót írtam volna, de legfőképpen bocsásson meg Isten. A Szent Lélek adjon a szemetekre gyógyírt, barátilag kérem! Senkire sem haragszom, sőt: gyógyuljatok meg, ettől lenne boldog a lelkem!


Üdv.

márc. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!