Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnél a halál után "élni"?

Szeretnél a halál után "élni"?

Figyelt kérdés
Mennybe jutni? Esetleg újjászületni? Lehet, hogy kivétel vagyok, de én halál után nem akarok menni sehova. Én nyugalmat akarok, álom nélkül aludni örökre. Se feltámadni, semmit!
2011. szept. 4. 00:13
1 2 3 4
 21/34 Sághegyi Csaba ***** válasza:
80%

"Akik a mennyországban hisznek, miért nem a reinkarnációban? Ezek szerint mégis TE döntöd el, hogy neked mi a szimpatikus hit. Honnan tudod, hogy nem születsz újjá más testben? Miért pont a mennyország léte a hiteles?"


Én abban hiszek, amit Jézus mondott, mégpedig azért, mert abban is hiszek, hogy egyedül ő győzte le a halált, ebben pedig azért hiszek, mert ez vagy igaz, vagy kitaláció. De mivel az apostolok, és sokan mások rengeteget szenvedtek kollektíve ezért az állításért, ezért nem lehet kitaláció, mert az ember csak akkor adja fel az életét, ha van az oka mögött valós tapasztalat. És mivel kitaláció nem lehet valós tapasztalat, ezért arra utalnak a dolgok, hogy bizony a feltámadt Jézus alaposan felforgatta a világot néhány tanúja által.

Szóval én neki hiszek, és ő azt mondta, hogy a halál után ítélet következik.

2011. szept. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Keresztény vagyok,de a mennyország gondolata sohasem izgatott túlságosan. Én úgy vagyok vele, vagy feltámaszt az Úr örök életre, vagy nem. Vagy hozzá kerül rögtön a lelkem vagy nem.


Engem a halál előtti élet érdekel, mert most ez adatott nekünk, és itt kell megtanulnunk mindent az életről, itt szerezhetünk bölcsességet és hozhatunk döntéseket, mert itt létezik az idő, míg az örökkévalóságban nem.


Most itt vagyok és ennek örülök,holnap talán már máshol leszek és annak is fogok ürülni, ha tudatában leszek. Minek a jövőre várni, ha az örökkévalóság itt és most van?


Hogy én is Woody Allentől idézzek:sokan vágyakoznak az örökkévalóságra, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal egy esős vasárnap délután.


Freya

2011. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
66%

Itt a gixer barátaim.Jézus előtt már sokan legyőzték a halált a korábbi vallások szerint.


A Kérdezőnek:


"Én nyugalmat akarok, álom nélkül aludni örökre. "


Nos erre a legnagyobb az esély...:)

2011. szept. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
49%

[link]

Nem, köszi:)

2011. szept. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
47%

Igen én szeretnék tovább élni, szerintem nagyon jó lesz. Már most a földi élet is egyre jobban tetszik és remélem nagyon sok rokont és ismerőst is magammal tudok vinni.

Korábban sokáig egyébként én is úgy gondolkodtam mint te, vártam hogy mikor lesz végre vége az életemnek, de aztán Isten visszahívott magához.

Azt hiszem meghallgatta azt az imát amit még kiskoromban mondtam gyakran, amiben azt kértem hogy bármi történik is, ne hagyjon elveszni.

2011. szept. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

"Korábban sokáig egyébként én is úgy gondolkodtam mint te, vártam hogy mikor lesz végre vége az életemnek, de aztán Isten visszahívott magához."


Akkor eléggé félreértettél. Nem várom a halált. Imádok élni! :)

2011. szept. 5. 11:12
 27/34 anonim ***** válasza:
69%
Bocs, mindenki magából indul ki :)
2011. szept. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
69%

Hány éves vagy? Úgy sejtem fiatal. Mert ha idős lennél, és igazán megérintett volna már a halál szele, akkor biztos nem vágynál a teljes elmúlásra. Nem biztos, hogy igazam van, de úgy érzem, nem nagyon fogod még fel, hogy az mit is jelent.

Az oké, hogy lelki békére-örök békességre vágysz. Ezzel teljes mértékben osztozok veled. De a teljes elmúlás azt jelentené, hogy nem marad belőled még egy tudat sem, amely érzékelhetné, hogy békessége van. Nem lennél semmi. Se test, se lélek, se tudat, se semmi. Talán egy darabig emlék néhány ember életében, de az se sokáig. Minden, ami most vagy, vagy voltál, teljesen és 100%-osan elvesztené jelentőségét, értelmét, célját. Mintha sose lettél volna. Az egyenlet vége=0.

Szerintem ha egyszer megéreznéd ezt, nem vágynál többé rá. A végtelen vonz mindnyájunkat.

2011. szept. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok. Volt már halálközeli élményem. Vagyis kórházban voltam, és nem tudták, hogy leáll-e a légzésem vagy sem... Szóval lehet, hogy nem vagyok öreg, de akkor sem szeretnék halál után élni. Tudom mit jelent a teljes elmúlás. Ha szomorú, ha nem, akkor is bekövetkezik egyszer. Hiszem hogy amit a leendő gyerekeimnek átadok az bennük fog élni és a következő generációkban is ott lesz a "lenyomatom". Ha más nem a génjeikben.

Én már régen kijelentettem a családomnak, ha egyszer meghalok hamvasszák el a testem. Így még a maradványom sem marad meg. A legfőbb ok, hogy undorodom a gondolattól, hogy kukacok eledele legyek. :) Arra sem vágyom, hogy régészek ássanak ki pár ezer év múlva.

2011. szept. 5. 16:50
 30/34 A kérdező kommentje:
Berta Woosternek köszönöm a jókívánságot. Meghallgattam a számokat és valóban szépek. Nagyon tetszettek. Köszi
2011. szept. 5. 16:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!