Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az oroszlánok pokolra jutnak,...

Az oroszlánok pokolra jutnak, ha nem hisznek Jézusban?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha nem vagyok elég jártas a témában, de épp azon tűnődtem, hogy vajon az állatoknak van-e lelkük, mert ha igen, akkor az oroszlánok például akik húsevők, megölik a felebarátaikat, és nem hisznek a megváltóban, ezért pokolra kerülnek a hitetlenségük miatt!

Létezik olyan keresztény irányzat, ami az állatok megmentéséért munkálkodik?


Olvastam a Bibliát, de nekem ebből egyértelműen nem jött ki hogy most az állatoknak van-e lelkük. Ha nem lenne akkor nem mentette volna meg a bárkán Isten az állatokat ugye?


2011. szept. 11. 18:40
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
13%

Így van ahogy idézted, pontosan: Isten az embert a föld porából formálta és az orrába lehelte az élet leheletét, és ezzel lett az emberből "élő lélek"!


De ugye nem azt olvasod, hogy "lelket kapott"? Nem, erről szó sincs sehol! "Élő lélek" lett belőle, vagyis maga az ember lett a lélek, mivel az "élet leheletét" az orrába lehelte Isten.


Mi ez az "élet lehelete"? Az egy másik szó, a "szellem" (héber ruah, görög pneuma). Tehát Isten a "szellemet" - ebben a jelentésében az "életerőt" - lehelte bele az első emberbe és ők, valamint az utódai ezt adták tovább minden későbbi leszármazottjuknak, így nekünk is. Mi is ezt a kezdeti "szellemet" (életerőt) adjuk tovább az utódoknak.


Ennek a szellem szónak még van több jelentése is, de ebbe itt nem mennék bele.


Tehát az 1Mózes 2:7 kiváló leírása annak, hogy miből áll az ember. Ez persze tökéletesen összhangban van a teljes Írással. Nem "lelkünk van", hanem mi magunk vagyunk a lelkek.


A halhatatlanság ígérete az emberrel kapcsolatban csak feltételes dolog, tehát a hűséges égi reménységűeknek az ajándéka. Biblia nem beszél sehol sem arról, hogy minden embernek alanyi jogon és elidegeníthetetlenül járna valamiféle "halhatatlanság".

2011. szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
15%
Ja, még annyit, hogy a halhatatlanságot ne keverjük össze az örök élettel. Lehet valaki örök életű, tehát nem kell meghalnia, ilyenek az angyalok is pl., de a halhatatlanságban benne van a jelentése is. Kezdetben Jézus is "csak" örök életű volt, ami nem zárta ki azt, hogy meghaljon valóságosan. Mivel tehát meghalt, akkor még nem volt halhatatlan, ezt csak a feltámadása után olvashatjuk róla.
2011. szept. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
90%

Az állatok nem tudnak hinni Jézusban, mert az ő lelkük nem azonos az emberi lélekkel, az intelligenciájuk sincs meg hozzá és nem is ez a feladatuk.

A tíz parancsolat meg az embernek adatott. A ne ölj értelme az, hogy ne gyilkolj. Az oroszlán nem gyilkol, amikor táplálkozik.

2011. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező!


A választ már megkaptad, ehhez nem tudok újat hozzátenni.

Tehát az állatoknak nincs szellemük, ezért nem is tudnak Jézusban hinni. Ez nem számít hitetlenségnek, amiért a pokolra kerülhetnének; az ítélet csak az emberekre vonatkozik.

Nem is tudok olyan keresztény irányzatot, amely az állatok megmentésén munkálkodna; valószínűleg a leírtak miatt nincs ilyen.

Hogy a lelkükkel mi lesz, azt nem tudom, nem olvastam ezzel kapcsolatban semmit a Bibliában; ha igaz, amit itt írt valaki, akkor a Mennyországban jócskán túlzsúfoltak lesznek az állatkertek... Bár nem hiszem, hogy ott bezárva lennének. :)


Off:


Kedves 93 %-os válaszoló!


Ha esetleg nem tudnád, mert nem jártál még túl sokat ezen az oldalon, akkor tájékoztatlak, hogy a 39 %-os válaszoló a Jehova Tanúi álláspontját képviseli ebben a kérdésben.


Kérlek, ne nyissatok új vitát ebben a témakörben, már annyiszor körbe lett járva más kérdéseknél. Úgysem tudja meggyőzni egyik fél sem a másikat, teljesen felesleges időpocsékolás.


Kedves JT!


Téged is kérlek, hogy ne menj bele egy újabb vitába, a kérdés nem erről szól. Köszönöm. :)

2011. szept. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
51%
A biblia ezt is írja:még egy veréb sem hullik a földre Isten tudta nélkül,számon tartja őket is.Lehet belőle következtetni.
2011. szept. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 Sághegyi Csaba ***** válasza:
58%

Kedves kérdező! A Biblia ezt mondja:

Ézsaiás könyve:31:3 Hiszen Égyiptom ember és nem Isten, és lovai hús és nem lélek

Tehát itt az állatot, érzelmei ellenére lelketlenként tartja számon.

Mindazonáltal szereti az állatokat, hiszen azokat is megáldotta. Van egy nagyon jó metál dal arról, hogy az állatkínzásokért is számot kell adnunk majd.

http://www.youtube.com/watch?v=-bpoYMloy48

A leírásban ott van a dalszöveg, eléggé megindító. Ha nem beszélsz angolul, írj privátot, elküldöm a fordítást.

2011. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
87%

" Mert hitben járunk nem látásban"



A föld uralma alatt a gonosz működik és úgymint emberre és állatokra is hatással van.Az állatoknak is van lelkük.Az nem a mi feladatunk eldönteni hova kerülnek ,Isten lesz az ő bírájuk is.

2011. szept. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
87%

"Ha esetleg nem tudnád, mert nem jártál még túl sokat ezen az oldalon, akkor tájékoztatlak, hogy a 39 %-os válaszoló a Jehova Tanúi álláspontját képviseli ebben a kérdésben. "


Egész pontosan MINDEN kérdésben, de olyan szinten, hogy simán lehetne ŐRTORONY a nickje!

2011. szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:

20:27

Ez már hozáértői véleménynek látszik, de úgy látszik mások lepontozták. Viszont akkor nem értem miért kel kiemelni a halált mint büntetést a bűnbeesés után.


20:41

Ha ösztönösen tudnánk, nem kérdőjeleznénk meg magunkat. Egyesek szerint valami bűn ami mások szerint nem.

Meg aztán a túlvilági hittől is függhet a földi életünk tevékenysége. Attól hogy valaki nem hisz benne, nem lesz jelentéktelenebb. Sőt, talán kicsit fordítva, abban az időben mikor a túlvilágra készítették fel őket a jelenvilág helyett.


21:11

Ha jól értelmezem, akkor a lélek szó itt tökéletesen egybevág a magyar lélekzet szó etimológiájával és összetételével? Lél=levegő(talán sumér eredetű istennevekből) lélek= a lélek-zet megléte? Tehát aki kileheli a lelkét az nem élő már, ezért a lélek egy jelenség, az élet következménye, és nem fordítva?


Ha nincs alanyi jogon örök élet, miért büntetés a halál kiűzetéskor?


21:18

Ez így már végképp zavaros.


21:26

Ez nem igaz, a 10 parancsolatot a zsidók kapták.


12:50

De hogyan lehet valaminek érzelme, aminek nincs lelke? Akkor mi a lélek?


13:26

Teljesen ellentmondó vélemények. :)

2011. szept. 12. 18:23
 20/58 anonim ***** válasza:
20%

"Az állatok nem tudnak hinni Jézusban, mert az ő lelkük nem azonos az emberi lélekkel"


Ez egy mese, nem bibliai álláspont - vagyis a kijelentés második fele nem igaz. Persze, véleménynek elmegy...


Kedves Berta Wooster!

"Tehát az állatoknak nincs szellemük..."


Arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy a "lélek" szó pontos bibliai jelentése nélkül, esélyünk sincs megérteni a kérdést és arra még kevésbé, hogy jó választ is adjunk rá.

Így ez utóbbi kijelentésed is abból a hamis feltételezésből indult ki, amit a "szellem" fogalmáról, az emberrel kapcsolatban hiszel. De ezt hagyjuk, ez hosszú lenne, mint már mondtam.


"Hogy a lelkükkel mi lesz, azt nem tudom, nem olvastam ezzel kapcsolatban semmit a Bibliában..."


Na, itt szaladtál bele a saját következetlenségedbe!

"Lelkükkel" - mondod te. Tehát szerinted van "lelkük", mint a platóni filozófia szerint az embernek. És miért nem ad semmiféle választ arra a Biblia, hogy az állatok KI SEM MONDOTT, feltételezett halhatatlan lelkével mi lesz? Igaz az emberrel kapcsolatban sem beszél semmiféle "halhatatlan lélekről" a Biblia, de ez azokat, akik hiszékenyen elhisznek mindenféle emberi hagyományokon alapuló tanokat, cseppet sem zavar.


Valójában - ahogy már írtam - mind az ember, mind az állat maga a lélek, vagy azok élete. Vajon miért is szerepel az a fogalom a bibliában az emberrel kapcsolatban, hogy "élő lélek" és annak az ellentéte: "holt lélek", ha a "lélek" amúgy szerintetek "halhatatlan"?!

2011. szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!