Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az oroszlánok pokolra jutnak,...

Az oroszlánok pokolra jutnak, ha nem hisznek Jézusban?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha nem vagyok elég jártas a témában, de épp azon tűnődtem, hogy vajon az állatoknak van-e lelkük, mert ha igen, akkor az oroszlánok például akik húsevők, megölik a felebarátaikat, és nem hisznek a megváltóban, ezért pokolra kerülnek a hitetlenségük miatt!

Létezik olyan keresztény irányzat, ami az állatok megmentéséért munkálkodik?


Olvastam a Bibliát, de nekem ebből egyértelműen nem jött ki hogy most az állatoknak van-e lelkük. Ha nem lenne akkor nem mentette volna meg a bárkán Isten az állatokat ugye?


2011. szept. 11. 18:40
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
58%

Kedves 39%, ha az emberi lélek és az állati lélek azonos lenne, nem lenne az egyiknek képessége arra, hogy bűnt kövessen el.

Isten az embert a saját képére és hasonlatosságára teremtette, Isten és ember között a kapcsolat ezen halhatatlan Isteni szikra által működik. Persze hogy nem érted a lélek és a szellem különbségét, ezért nem érted azt amit Jézus és az Atya egységéről mondunk, azaz nagyjából az egészet. Nem baj, csak ne menjünk itt bele felesleges vitákba, mert a kérdezőt gyanítom csak az oroszlánok érdeklik.....

2011. szept. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
20%

Kedves kérdező!

"Ha nincs alanyi jogon örök élet, miért büntetés a halál kiűzetéskor?"


Volt alanyi jogon örök élet, de ezt az ember a lázadással elvesztette. Ádáméknak nem kellett volna meghalnia, ha hűségesek maradnak. De ezért a bűnért a büntetés a halál lett. Csak a későbbi filozófiák miatt lett a halál egyértelmű bibliai természete annyira homályos, hogy erről annyiféle elképzelés és mítosz él manapság.


Pedig a Biblia egyszerű ebben a kérdésben, Ádám a halálával ugyanoda tért vissza, ahol azelőtt is volt, mielőtt Isten megteremtette, a nemlétbe. Lehet ezzel vitatkozni, de a Biblia erről világosan beszél és azt kell alapul venni.


Halhatatlanságot csak Isten és Jézus esetében említ a Biblia, valamint később azon hűségesek kapnak halhatatlanságot, akik az égben lesznek Jézussal, mint "társuralkodók".


-----


"Ézsaiás könyve:31:3 Hiszen Égyiptom ember és nem Isten, és lovai hús és nem lélek

Tehát itt az állatot, érzelmei ellenére lelketlenként tartja számon."


Nos, ez jó példa arra a félreértelmezésen alapuló következtetésre, melyről beszéltem.


Nagy hiba, mikor bizonyos fordítások a lélek és szellem szavakat felcserélgetik az eredeti szövegektől teljesen eltérően. Az eredeti szövegben az említett vers így hangzik:


"Egyiptom is csak földi ember, és nem Isten; lovaik hús, és nem szellem. Jehova kinyújtja a kezét, és elbotlik, aki segítséget ajánl, és elesik, akit segítenek; egyszerre éri el a vég mindnyájukat." (Ézsaiás 31:3)


Ez arról szól, hogy a segítő (Egyiptom), és a megsegített (Izrael) is megtántorodik, elesik és elveszik majd akkor, amikor Jehova kinyújtja a kezét, hogy Asszíria által végrehajtsa az ítéletét. Ebben a versben nem a lélek, hanem a szellem (ruah) szó szerepel, vagyis az anyagi (hús) világ van szembeállítva az isteni (szellemi) világgal. Ennek a versnek a lélek fogalmához semmi köze.

2011. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
83%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:56


"Egész pontosan MINDEN kérdésben, de olyan szinten, hogy simán lehetne ŐRTORONY a nickje!"


Köszönöm a kiegészítést. :)

Igen, én tudom, de konkrétan erre a témakörre gondoltam most; de lehet, hogy pontatlanul fogalmaztam.

Elnézést kérek.

2011. szept. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
20%

"Kedves 39%, ha az emberi lélek és az állati lélek azonos lenne, nem lenne az egyiknek képessége arra, hogy bűnt kövessen el."


Nincs "emberi lélek" és "állati lélek", csak az ember, mint "lélek" és az állat, mint "lélek" van, ami - mint tudjuk - halandó!

Ami különbséget tesz az ember és az állat között a bűn tekintetében, az nem a "lélek", hanem a "szellem", az ember szelleme, szellemisége. A bibliai "lélek" jelentéstartalma jóval kötöttebb, mint a "szellemé", de ez az, amibe tegnap sem akartam itt belefogni, hiszen kissé hosszabb téma, bár az biztos, hogy elkerülhetetlen annak, aki pontosan érteni akarja az oroszlánok lelkét. :))


"Isten az embert a saját képére és hasonlatosságára teremtette, Isten és ember között a kapcsolat ezen halhatatlan Isteni szikra által működik."


Mi az, hogy "ezen halhatatlan isteni szikra"? Miről is van szó? Hol is írja azt a Biblia, amit bele akarsz magyarázni? Sehol!

Az, hogy Isten képére vagyunk teremtve, ez azt jelenti, hogy "halhatatlanoknak" is kell lennünk? Ez lenne az érv? Isten Mindenható is, akkor ezek szerint minket is ilyennek tervezett, csak mert Magához hasonlónak teremtett minket?! Ez a vers a bibliában nem a külsőleges isteni természetben való hasonlóságról szól, hanem a belső, szellemi tulajdonságokról.

Ne adjunk már elő következetlen érveket kérem szépen.


Pedig ha hiszed, ha nem, jól értem a lélek és szellem közti különbséget, ellenben azok, akik a fenti Ézsaiás verséről egy hibás következtetést gyúrtak össze, nem valószínű. A két fogalom a bibliában nem szinonimája egymásnak.

2011. szept. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
57%
Nem is állítottam hogy az. Az ember test, lélek, szellem egysége és a szellem az, amire "halhatatlan lélekként" szoktak utalni, ez az amit isteni szikrának nevezek, nem a halandó lelkedet (ego) Jézus példázataiból azonban és abból a beszámolóból, hogy alászállt a túlvilágra és ott az eltávozott lelkeknek hirdette Isten szabadítását, nyilván az derül ki, hogy van halhatatlan lélek. (ez nem azonos a halandó lélekkel, a nefessel, ami az állatoknak is van, ez igaz.)
2011. szept. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
20%

"Nem is állítottam hogy az. Az ember test, lélek, szellem egysége és a szellem az, amire "halhatatlan lélekként" szoktak utalni, ez az amit isteni szikrának nevezek, nem a halandó lelkedet (ego) Jézus példázataiból azonban és abból a beszámolóból, hogy alászállt a túlvilágra és ott az eltávozott lelkeknek hirdette Isten szabadítását, nyilván az derül ki, hogy van halhatatlan lélek. (ez nem azonos a halandó lélekkel, a nefessel, ami az állatoknak is van, ez igaz.)"


Igazad van, azt nem írtad, hogy megegyezik a jelentésük, én is csak plusz infóként írtam le.

De a népszerű "test - lélek - szellem egységgel" is felborítod az eddig megállapított bibliai igazságot. Mert ugyanis bárki, bármit akar beleképzelni az Írásokba, a Biblia soha, sehol sem választotta el a testet a lélektől abban az értelemben, ahogy a lélek (vagy szellem) halhatatlanság-pártiak állítják.


Van, hogy külön említi a Biblia a testet a lélektől, de akkor is szigorúan csak a "lélek" szó - előzőekben megbeszélt kétféle jelentése közül az egyikben. Erre jó példa a Máté 10:28, ahol természetesen nem a halhatatlan lélekről tanít Jézus, teljesen más a mondanivalója. Erre a Máté 20:28 világít rá, ahol Jézus a "lélek" fogalmát "élet" értelmében használja. Ugyanígy értelmezi Jézus a "lélek" szót a Máté 10:28-ban is!


Alapvető tévedés, hogy a Biblia azon verse, mely együtt használja a "test-lélek-szellem" fogalmakat, valamiféle "anatómiai leírást" ad arról, hogy miből áll az ember. Eleve egy későbbi, nem bibliai értelmezést kaptak a "lélek-szellem" fogalmak és aszerint akarják ma ezen verset értelmezni, ami nyilvánvalóan félrevezető hiba.


Nem, az ami valódi leírást ad az ember "anatómiai egységéről", az értelemszerűen a Biblia elején van, ott ahol a teremtési beszámoló azt tárgyalja, hogy Isten miképpen teremtette Ádámot. Az 1Mózes 2:7 pont erről szól. De ezt már tárgyaltam.


"... a szellem az, amire "halhatatlan lélekként" szoktak utalni, ez az amit isteni szikrának nevezek..."


A "szellem" egyik, emberrel kapcsolatos jelentése az "életerő". Ebben a jelentésben kaptunk életerőt, vagyis szellemet az imént is említett 1Mózes 2:7-ben. Ez az emberiség KÖZÖS szelleme (apáról fiúra száll, nemzedékről-nemzedékre), azaz életereje kísér minden egyes élő embert végig az útján és ez az, melyről a Biblia azt mondja, hogy "eltávozok" az ember halálakor. Semmiféle "öröklétet" nem társít azonban ehhez sem a Szentírás. Azt is meg kell figyelni, hogy a Prédikátor világosan mondja, hogy "ugyanaz a szellem van az állatokban és az emberben is", ebből a szempontból nem vagyunk különbek nálunk.


Miért? Mert az a bizonyos szellem, az életerő, mely ugyanolyan módon tartja életben az állatokat is, mint minket.


Persze, a szellem fogalmának van az emberrel kapcsolatban egy másik jelentése is a bibliában. De ez sem halhatatlan valamiként szerepel benne, hanem az embert kommunikációra és cselekvésre bíró indítóerőként beszélhetünk róla. Vagyis a "szellemiség".


"... ez az amit isteni szikrának nevezek, nem a halandó lelkedet..."


Nincs se halandó, se halhatatlan "lelkünk", hanem mi magunk vagyunk a lelkek, kik jelenleg halandók vagyunk.


"Jézus (erre vonatkoztatott) példázatai" pedig jól mondod: példázatok, melyek nem a valóságot írják le, nem is lehet szó szerint értelmezni őket.


Jézus pedig nem a halottak "halhatatlan lelkeinek" prédikált, nem erről szól a beszámoló. Az ott szereplő szó megint csak egyes fordítások szerint "lelket" ír, "szellem" helyett!

2011. szept. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 A kérdező kommentje:

18:49

Szóval te lennél a Jehova Tanúja - sajnos kedves többség, azt kell mondanom hogy a vallásosok közül ők követik az igazi kereszténységet, ha annak alapját a Bibliában látjuk.


21:36

Lehet szó egyéb ragadozókról, csak egy példát mondtam, vagy általában az állatokról, mert nekem úgy tűnnek hogy ők is hozzánk hasonló lények tehát lehet hogy van lelkük.


22:10

Akkor meg azt nem értem hogy mi volt az állatok bűne, amiért ők is meghalnak?.

2011. szept. 13. 20:15
 28/58 anonim ***** válasza:
65%
Az állatoknak nincs bűnük, ők eleve nem örök életre lettek teremtve, csak az ember.
2011. szept. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
87%

"Igen, én tudom, de konkrétan erre a témakörre gondoltam most; de lehet, hogy pontatlanul fogalmaztam.

Elnézést kérek."


Bocs, csak azért egészítettem ki, hogy más is képben legyen.

2011. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
83%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:54


Rendben. :)


Úgy látom, azóta egyértelműen képben lehet bárki, mivel az történt, amit előre lehetett tudni; hiába próbáltam megelőzni. :(



@Kérdező: Javaslom, hogy nézz át néhány olyan kérdést, amelyben a Jehova Tanúinak őrtornyos állításairól folyt a vita; így jobban láthatod majd, hogy mennyire távol állnak a Biblia kijelentéseitől némely tanokban (alapon a Jehova névnél kezdődnek a problémák...).


Tessék, 5 oldalnyi kérdésből szemezgethetsz:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=jehova+tan%F..


Üdv.

2011. szept. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!