Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az oroszlánok pokolra jutnak,...

Az oroszlánok pokolra jutnak, ha nem hisznek Jézusban?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha nem vagyok elég jártas a témában, de épp azon tűnődtem, hogy vajon az állatoknak van-e lelkük, mert ha igen, akkor az oroszlánok például akik húsevők, megölik a felebarátaikat, és nem hisznek a megváltóban, ezért pokolra kerülnek a hitetlenségük miatt!

Létezik olyan keresztény irányzat, ami az állatok megmentéséért munkálkodik?


Olvastam a Bibliát, de nekem ebből egyértelműen nem jött ki hogy most az állatoknak van-e lelkük. Ha nem lenne akkor nem mentette volna meg a bárkán Isten az állatokat ugye?


2011. szept. 11. 18:40
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
20%

(Cselekedetek 20:10) Pál azonban lement, ráborult, átölelte, és így szólt: "Ne lármázzatok, hiszen benne van a lelke."


(1Királyok 17:21) "Akkor egész testével ráborult a gyermekre háromszor, Jehovához kiáltott, és ezt mondta: 'Ó, Jehova Istenem! Kérlek, add, hogy térjen vissza e gyermekbe a lelke!'"


Megismételtem a két - általad példázott verset, melyet ha összevetsz egymással, remekül kiegészíti egyik a másikat!

Te a Csel 20.10-re ezt írtad: "Ahogyan Pál is mondta a csel20,10 ben a lánykáról, a lelke(pszüché) benne van (en auto)."


De azt mondja-e Pál ott, hogy BENNE IS VOLT A LELKE, vagyis az "élete"? Nem, nem mondja, mert csak Pál, Isten segítségével történő feltámasztásának köszönhetően állapítja meg, hogy "benne van a lelke". Előtte nyilvánvalóan nem volt benne, mint ahogy az 1 Királyokban is azért imádkozott Illés, hogy "térjen vissza e gyermekbe a lelke!" Nem a "halhatatlan lelke", erről szó sincs sehol!!! Az élete.


Miért akarsz olyant belehamisítani a bibliába, aminek nyoma sincs?


De megint nem figyelsz, mert ezt írod:

"Ha Isten a maga képére teremtett minket, van halhatatlan lelkünk."


Én erre azt válaszoltam, hogy Isten mindenható is. Akkor ez azt jelenti, hogy a "maga képére teremtettség" azt jelenti, hogy mi is mindenhatók vagyunk? Ezek hamis érvek.

Jehovára is alkalmazza a "lélek" szót a Biblia, hasonló értelemben, mint az emberre. Pl. "Újholdjaitokat és ünnepi időszakaitokat gyűlöli a lelkem" (vagyis "gyűlölöm"). - mondja Jehova, de mint szellem (személy) halhatatlan.


Nagyon jó lenne ennél a kérdésnél maradni és nem belekeverni semmi mást, mert ez is bőséges infót és elmélyedésre alkalmas tanítást tartalmaz.

2011. szept. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
87%
Őrtoronyra megint rájött a szófosás!
2011. szept. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem rekesszük is be, mert úgysem fogunk egyet érteni. Alapvetően hibás kiindulásból értelmezi az egészet.
2011. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 izidorkata ***** válasza:

okos kérdés és a válasz nyilvánvaló: a biblia nem ad választ minden kérdésre nem annak akinek nem magyarázzák el hitelesen a biblia tanítását.

Ajánlom figyelmedbe a huszadik század nagy teológusait, pl, Karl Rhanert, Telhard de Chardint, náluk sok értékes gondolatot találsz, amelyek választ adnak a kérdésedre. Ezek az emberek egész életük arra szentelték hogy Jehova bőlcsességére tanítják az embereket, és Jehova királyságáért munkálkodtak.

2011. okt. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
0%

Én pedig a "nagy teológusok" helyett elsősorban a bibliát ajánlanám tanulmányozásra, mert ugyanis abban benne van a pontos válasz!

Én belőle érveltem és nem tudta megcáfolni senki. Az nem cáfolat, ha valaki arra hivatkozik, hogy "nem érdemes tovább vitázni, mert a kiinduló alapunk sem egyezik". Ettől még az igazság egy ebben a témában is és egy őszinte embernek el kéne ismernie azt.


Tapasztalat, hogy sok hívőt az előítéletei és a hagyományok vak tisztelete vakít meg az igazságot illetően. Nincs igazi becsülete a vallásos igazságoknak, ez szomorú!

2011. okt. 15. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 izidorkata ***** válasza:
eléggé farizeusmódon vagdalkozol a bibliai igékkel. kicsit úgy mint a jehova tanúi.
2011. okt. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 izidorkata ***** válasza:
ne legyünk már anyira beképzeltek.
2011. okt. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 izidorkata ***** válasza:
apszolút semmire sem becsülöd azokat akik egész életükben Jehova titkait kutatták, és életművük segitett ahhoz hogy a modern ember is megértse a szentiras titkait?
2011. okt. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 izidorkata ***** válasza:

éncsak azt mondom hogy a kérdező igen jó kérdésére választ találhatunk a szentirasban.

A szentirast viszont nem szabad olyan bugrissan magyarazni mint némely diktatorikus fundamentalista vallasi szervezet ideologusai.

Jehova végtelen türelmét az bizonyitja leginkább hogy eltűri milyen sokan félremagyarázzák. De valami oka ennek is van.

2011. okt. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
0%

Mi köze ennek a farizeusokhoz és a beképzeltséghez? Nem a saját igazamat és dicsőségemet hirdetem - mint ahogy más Jehova Tanúja sem -, hanem a bibliai igazságot. Sajnos sok magát kereszténynek valló liberális gondolkozású hívő a tapasztalatok alapján, egyáltalán nem becsüli a Biblia igazságát, azokat a tanításokat, alapigazságokat, melyeket maga a Mindenható Isten határozott meg (hiszen ehhez csak neki van joga!!!), senki másnak.


Mi az önhittség, ha nem az, amikor valaki azt vallja, hogy mindegy milyen tanításokba hiszel, válaszd ki a "saját" utadat, stb.-stb...

Isten egyedüli jogát, hogy meghatározza a helyes imádatot, pedig félresöprik az útból és saját utakat keresnek.


Ha mindenáron professzorok, emberi szaktekintélyekre nézel, akkor tudok olyant én is, aki világosan rájött, hogy a halhatatlan lélek NEM BIBLIA tanítás és ezt hirdette, erről könyvet is írt - ő Oscar Cullmann francia protestáns teológus professzor. Ezt írja:


"Alapvető különbség van a halottak feltámadásának keresztény reménysége és a lélek halhatatlanságának görög hiedelme között... Bár a kereszténység később összekapcsolta egymással ezt a két hitnézetet, és ma az átlagkeresztény teljesen összekeveri ezeket, nem látok okot arra, hogy elrejtsem, amit magam is, és a kutatók többsége is az igazságnak tartunk... Az Újszövetség élete és gondolkozása teljesen át van itatva a feltámadásba vetett hittel... A teljes ember, aki valóban halott, úgy tér vissza az életbe, hogy Isten újrateremti" (Immortalité de l'âme ou Résurrection des morts?).

2011. okt. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!