Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az oroszlánok pokolra jutnak,...

Az oroszlánok pokolra jutnak, ha nem hisznek Jézusban?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha nem vagyok elég jártas a témában, de épp azon tűnődtem, hogy vajon az állatoknak van-e lelkük, mert ha igen, akkor az oroszlánok például akik húsevők, megölik a felebarátaikat, és nem hisznek a megváltóban, ezért pokolra kerülnek a hitetlenségük miatt!

Létezik olyan keresztény irányzat, ami az állatok megmentéséért munkálkodik?


Olvastam a Bibliát, de nekem ebből egyértelműen nem jött ki hogy most az állatoknak van-e lelkük. Ha nem lenne akkor nem mentette volna meg a bárkán Isten az állatokat ugye?


2011. szept. 11. 18:40
1 2 3 4 5 6
 51/58 izidorkata ***** válasza:

nem is tudtam hogy a gőrőgők szerint halhatatlan a lelkük, bár az adósságuk kifizetéséhez tényleg egy örökkévalóság kell.

A katolikus hit szerint is csak a feltámadás ad új életet az embernek.


Különben nem vagyok elragadtatva az úgynevezett történelmi egyházakkal sem: nekik köszönhetjük ezt a suta cenzúrázott, és eléggé bizar biliát, amiben enyi ellentmondás van.

2011. okt. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 izidorkata ***** válasza:
pl. a Paradicsomi Presbiteri Evangelliumi Gyülekezetbe, ahova járok mind a hét evangéliumot tanulmányozzuk, és nem csak Pál apostol igen gyakorlatias leveleit hanem a negyven hiteles levelet, amibe a többi apostol levele is benne van. De Jehova más népekhez is szólt akik tiszta szivvel keresték, és ezekbol is igen fontos iratok szulettek, pl. az Upanisadok.
2011. okt. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:

"Az upanisadok ókori ind. bölcseleti művek. Nem homogén filozófiai tanítást foglalnak magukban, hanem inkább nézetek sokféleségét."


Erre gondolsz? Már ez is nyilvánvalóan ellentétes a Biblia egységességével és kanonikusságával.

2011. okt. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 izidorkata ***** válasza:

A komoly biblia kutatók társasága szerint biblia teljes kánona hét evangéliumot, és negyven levelet tartalmaz. Az apostolok cselekedetét is teljes értékű iratnak tarja, megfelelő komentárokkal ellátva.

Az upanisádokról: bennük keveredik a kinyilatkoztatás bölcsessége, a kor fogyatékosságaival. Akár az ószövetségben. De azért szent iratok mert a kinyilatkoztatás fénye átvilágítja az egészet, utat mutat.

2011. okt. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:

Elmondom, hogy a biblia az csak kitalált mesekönyv. Mert semmi összefüggés az ősember és Ádám-Éva között. Ki hiszi el azt, hogy az embereket sárból gyúrták össze, meg az oldalbordából, Ugyanmár.


Én a biológiai evolúcióban hiszek.

2011. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim válasza:
amíg egy lénynek nincs öntudata, lelke sincs. az állatok ösztönből vadásznak, táplálkoznak stb... de amíg saját akaratuk és öntudatuk nincs, lelkük sem. de szerintem egy kutyának vagy egy okos ragadozónak van lelke mert tervez, ellenszegül az uralkodónak stb... de persze ezt nem tudhatja senki, ha a mennybe jutsz akkor megkérdezheted magát Istent :D
2012. febr. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:

tisztelt kérdezö lehet már picit késönírok! A

oroszlannak van ére.. ezert van lelke is!

az allat pl a zebrat ha megeszi attol meg nem jut a pokolra az ember is levagja pl disznot stb!

benne an a bibliaba h a mennybe a oroszlanok majd bárányokal fognak legelni...

2015. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

Nem Istennel és Jézussal, valamint a Bibliával van a baj, hanem az ilyen türelmetlen és sértő válasszal! Majd éppen rád hallgatok, mert te nagyobb tekintély vagy, mint az ember teremtője.


Az állatok és az emberek is lelkek, de nincs "lelkük" - úgy, ahogy a hitehagyott kereszténység értelmezi. Azt ettől senki sem tagadja, hogy az állatoknak is vannak érzelmeik! De a bibliai szavak jelentését azért fontos tudni pontosan, mert sokan kiforgatják azt.

2018. máj. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!