Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok es reformatusok...

Katolikusok es reformatusok segitenetek donteni?

Figyelt kérdés

Reformatuskent vagyok megkeresztelkedve de meg nem konfirmaltam.Gondolkozom mely vallas all kozelebb hozzam.

En ugy latom hogy a szentsegek kozul az alabiak elfogadhatok

1. keresztseg

2. bermalas vagy konfirmalas

3. hazassag (ez alatt ertem hogy elvalni semmi esetre max kulonelni, de a hazzasag elott viszont elfogadhatonak tartom a nemi eletet is)

4.A gyonas- de nem ugy mint a katolikusoknal hogy csak a pap elott gyonhatsz mert Isten-nek es Jezus-nak is van hatalma bunt megbocsajtani tehat immaval lehet kozvetlenul megbanast tanusitani es bunbocsanatot nyerni

5.Oltariszentseg - nem az elfogatott katolikus tanitas szerint hanem inkabb a reformacio szerint mikor is elismerik Jezus lathatatlan jelenletet de a kenyer es bor nem vatozik at Jezus testeve es vereve

6.Betegek kenete -errol nem tudok nyilatkozni

7.papsag (ez inkabb az ortodox valashoz all kozel mert szerintem nem ves eltorolhetetlne jelet a papra Isten mivel ha a pap vetkezik es sulyosan valamint nem erdemel valamiert bocsanatot az elvetetik es igy nem lehetseges az eltorolhetetlen jegy)


Valamint Maria szeplotelen fogantatasat is elvetem mert szerintem Isten kiemelte ot a bunosok kozul es utolag lett buntetlen de amugy o is bunben szuletett.

De nem hiszem a predestinatiot sem inkabb amit a katolikus tanitas most hogy az igaz hogy Isten ismeri a kimetelet eletunknek de iteletet eletunk vegen hoz es nem megszuletesunk elott.


Szoval akkor melyik vallas is van kozelebb hozzam?????


2011. okt. 21. 11:17
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

A gyónás szentségét is az apostolokra bízta: olvasd el János evangéliumából a 20. fejezetet. A feltámadt Krisztus így szól tanítványaihoz, az apostolokhoz (- későbbi papok!: Jézus erre ismét ezt mondta nekik: "Békesség néktek! Ahogyan engem elküldött az Atya, én is elküldelek titeket." 22Ezt mondván, rájuk lehelt, és így folytatta: "Vegyetek Szentlelket! 23Akiknek megbocsátjátok a bűneit, azok bocsánatot nyernek, akikéit pedig megtartjátok, azoknak a bűnei megmaradnak."

Most akkor ezt csak a semmibe mondta? A gyónás végén elhangzik a pap szájából, hogy az Egyház szolgálata által Jézus nevében oldoz fel. Tehát ő közvetíti Isten szavát



Hmm ezt azetrt nem ertem mert ez ugfy hangzik mintha Isten-nek nem volna ereje megbocsajtani a bunokert csak akkor ha azt a pap is jovahagyja.....hm azaz a pap nagyobb mint Isten mert ha ugy gondolja nem hagyja jova igaz????


Oltari szentsegnel ha Jezus fizikailag jelen van a borban es kenyerben es ha egyenerteku az aldozat a golgotaival akkor ket Jezus volt. Az elsot maga Jezus aldozza fel mikor megaldja a kenyeret es a bort de ...alj ha ez ugyanolyan ertekkel bir mint a keresztaldozat Jezus miert kellet meghaljon a kereszten??? Kepletesen beszelt az apostolokhzo mikor figyelmezteti hogy tartozkodjanak a szaduceusok kovaszatol nyilvan nem a kenyere gondolt.. valamint azt is modja hogy fel kell aldozza magat mert igy van megirva hogy EGYSZER meg kell halnia nem tobbszor.....Valamint a vizet mikor atvaltoztatta borra viz maradt a viz vagy bor lett Lazar feltamasztasanal halott test jart kellt vagy megelevenedett??? Ha meg a kenyer es bor kenyer es bor izu akkor atvaltozott e vajon nem kepletesen beszelt Jezus?

2011. nov. 15. 10:27
 22/42 A kérdező kommentje:
Ja es valaki el tudna magyarazni hogy ezen ige biztos igy volt e smegtortent e mert a Biblia nem nagyon tamasztja ala.Teszem azt ha megkaptak a szentlelket az apostolok akkor miert is vartak punkosdig???? Ha nem volna igaz a punkosdi varakozas akkor az Apostolok cselekedete hamis.... Ha igaz akkor meg nem adott koto es oldo hatalmat Jezus es Szentlelket sem csak megaldotta oket ami teljesen mas teszta es olvashato az evangeliumokban....
2011. nov. 15. 11:46
 23/42 anonim ***** válasza:

"Hmm ezt azetrt nem ertem mert ez ugfy hangzik mintha Isten-nek nem volna ereje megbocsajtani a bunokert csak akkor ha azt a pap is jovahagyja.....hm azaz a pap nagyobb mint Isten mert ha ugy gondolja nem hagyja jova igaz????"


Isten felhatalmazta a papokat hogy megbocsássák a bűnöket, de ettől még Istennek is megmaradt ugyanez a joga. Ahhoz is joguk van hogy valakitől megtagadják a gyónást, de ez csak akkor szokott előfordulni ha valaki nem veszi komolyan a gyónást és valójában nem bánta meg a bűneit, vagy valami akadályozza abban hogy a bűnöktől megszabaduljon. (pl. élettársi kapcsolat házasság nélkül)

Olyanról is hallottam hogy a kommunista felkelés során Oroszországban egy pap feloldozta azt a felkelőt aki korábban a pap családját legyilkolta. Szóval nem szoktak visszaélni ezzel a hatalmukkal.


"Az elsot maga Jezus aldozza fel mikor megaldja a kenyeret es a bort de ...alj ha ez ugyanolyan ertekkel bir mint a keresztaldozat Jezus miert kellet meghaljon a kereszten???"


Az utolsó vacsora során az Atya megelőlegezte Jézusnak az áldozatot, ezért mutathatta be az utolsó vacsora során a legelső szentmisét.


"Kepletesen beszelt az apostolokhzo mikor figyelmezteti hogy tartozkodjanak a szaduceusok kovaszatol nyilvan nem a kenyere gondolt."


A szadduceusok kovásza a hiúság, a képmutatás. Ez olyan mint a kovász, ha egy kevés hiúság van valakiben akkor az "megkel" és egyre nagyobb lesz és mindenféle más egyéb bűnökhöz vezet. Ezért fontos annyira az alázat.


"Ha meg a kenyer es bor kenyer es bor izu akkor atvaltozott e vajon nem kepletesen beszelt Jezus?"


Nem képletesen beszélt, ezt azóta sok csoda is alátámasztja.


[link]


"Teszem azt ha megkaptak a szentlelket az apostolok akkor miert is vartak punkosdig????"


Azért kellett várniuk mert 9 napig imádkozniuk kellett. Ezzel példát kellett mutatniuk nekünk hogy hogyan kell a Szentlélek eljövetelét várni. A 9 nap alatt sokat imádkoztak, böjtöltek és virrasztottak. Ezzel szellemileg felkészültek és így alkalmassá váltak arra hogy a Szentlélek minél jobban be tudja őket tölteni.


"Ha nem volna igaz a punkosdi varakozas akkor az Apostolok cselekedete hamis.... Ha igaz akkor meg nem adott koto es oldo hatalmat Jezus es Szentlelket sem csak megaldotta oket ami teljesen mas teszta es olvashato az evangeliumokban..."


A Szentlélek többször is leszállt az apostolokra, egyszer megadta nekik az oldás/kötés hatalmát, pünkösdkor pedig a prófétálás, a nyelvi ima adományát és még ki tudja mit. Ez ma is így működik, a Szentlélek néha ezt ad néha meg mást ahogy Neki tetszik. Sokszor kell kérni hogy szálljon le ránk.

2011. nov. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Ertem ervelesed sot koszonom de sajnalom nem tartom logikusnak mert vagy adtak a Szent Lelket vagy Nem vagy benne van az emberben vagy nincs nem lehet hogy tobszor szaljon ala.Azt viszont elfogadom hogy egyszer nyelket ad ,maskor mast mikor mire van szukseg de O akkor is bennunk lakozik es egyszer johet el.

Ez az amit keptelen vagyok felfogni vagy van vagy nincs nem lehet nincs is meg van is.Az oltari szentsegnel ugyanaz az erteke az aldozatnak mint a kereszt aldozatnak es tobb hely irja am a Biblia hogy Jezus csak egyszer fizetett buneinkert...nem kell ketszer n szer ugyanolyan erteku aldozatot bemutatni es ezt sajnos nem latom cafolva.Valamint ha atvaltozott a bor es kenyer akkor a bor az ver izu a kenyer meg hus ugyanugy ahogy atvaltoztatta Jezus a vizet bora nem viz marat hanem bor lett.. Lazar sem halotkent jart kelt termeszetesen itt rodhat test is kellet volna legyen hanem igenis megelevenult elet volt benne es nem budosodott meg pedig tobb napja a sirban volt.Tehat amikor Jezus valamit atalakit kerem szepen az at van alakitva es nem foritva.De mivel a bor es kenyer nem alaklt at teny hogy kepletesen beszelt Jezus.

2011. nov. 15. 14:51
 25/42 A kérdező kommentje:

Isten felhatalmazta a papokat hogy megbocsássák a bűnöket, de ettől még Istennek is megmaradt ugyanez a joga. Ahhoz is joguk van hogy valakitől megtagadják a gyónást, de ez csak akkor szokott előfordulni ha valaki nem veszi komolyan a gyónást és valójában nem bánta meg a bűneit, vagy valami akadályozza abban hogy a bűnöktől megszabaduljon. (pl. élettársi kapcsolat házasság nélkül)

Olyanról is hallottam hogy a kommunista felkelés során Oroszországban egy pap feloldozta azt a felkelőt aki korábban a pap családját legyilkolta. Szóval nem szoktak visszaélni ezzel a hatalmukkal.


Termeszetesen egyetertunk de az Nem Kotelezo hogy pap elot gyonj mert gyonhatsz imaban Isten elott amit nem fogadnak el a katolikusok mondjvan koteles vagy gyonni pap elott (most mindegy hogy sulyos vagy konyeb bun a hangsuly a kotelezon van)

2011. nov. 15. 14:55
 26/42 anonim ***** válasza:

"Azt viszont elfogadom hogy egyszer nyelket ad ,maskor mast mikor mire van szukseg de O akkor is bennunk lakozik es egyszer johet el."


De van arra is példa hogy valaki mondjuk megkapja a Szentlélek keresztséget, érezhetően leszáll rá a Szentlélek, nyelveken imádkozik tehát jelei is vannak, és ezután pedig mondjuk egy évvel imádkoznak érte és akkor meg a lélekben nyugvás által tölti be a Szentlélek. Ekkor is mind a kétszer eljön a Szentlélek és betölti ugyanazt az embert, de különböző mértékben. És ha valaki pedig szándékosan halálos bűnt követ el akkor pedig elszakad Istentől és a Szentlélek se fog tovább működni benne amig újra meg nem tér.


"De mivel a bor es kenyer nem alaklt at teny hogy kepletesen beszelt Jezus."


A linket az eukarisztikus csodákkal nem nézted meg? Vagy ezeket nem tartod hitelesnek?


"Termeszetesen egyetertunk de az Nem Kotelezo hogy pap elot gyonj mert gyonhatsz imaban Isten elott amit nem fogadnak el a katolikusok mondjvan koteles vagy gyonni pap elott (most mindegy hogy sulyos vagy konyeb bun a hangsuly a kotelezon van)"


Ebben most nem vagyok biztos hogy mi a Katolikus Egyház álláspontja de a magam véleménye szerint úgy gondolom hogy aki őszinte bűnbánatot tart annak Isten megbocsátja a bűneit. A gyónásra én nem úgy gondolok mint valami kötelező és kellemetlen dologra, hanem mint egy ajándékra vagy kedvezményre.

Azért jobb papnál gyónni mert ha valaki mondjuk haragot tart akkor a pap figyelmeztetni fogja hogy így nem gyónhat. Ha viszont egyedül próbál bűnbánatot tartani akkor nem fogja észrevenni hogy Isten nem bocsátott meg neki (hiszen haragot tart, tehát továbbra is bűnt követ el). Azért is jobb papnál gyónni mert a gyónáskor a pap adhat penitenciát is ami segíthet abban hogy a gyónó megszabaduljon a bűntudattól ha valami súlyos vétket követett el. Így később nem fogja saját magát vádolni, ami pedig egyébként esetleg később sok lelki fájdalmat okozhatna neki. A pap tanácsot is szokott adni hogy az adott bűnt ami nehézséget okoz a gyónónak hogy lehet elkerülni.

2011. nov. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Noas atolvastam a csodakrol szolo irast....Egy tenyt azert megalapithatunk miutan "atvaltozott" az ostya erdekes modon nem ettek meg hanem kitettek kozszemlere mint csodat.....Es mi a biztositek hogy nem volt frissitve az adott hus ugyanolyan formaju es veru hussal....Tudod az eszembe jutat egy alitolagos csodat ami Jeruzsalemben tortent az ortodox egyjhazban azt hiszem evenkent ismetlodik....Szoval arrol volt szo hogy a hiveknek adott ottani gyertya amit gondolom megszentelt a pap hat ugy a liturgia kozepe fel kigyuladt mintegy bizonyitva hogy Isten gyujtja meg.De mivel anno voltak angol vegyeszek is mivel a masodik vilaghaboru utan brit protektoratus volt elmentek hog megnezzek mivel vicelodnek a papok.No kiderult hogy a gyertyaban ken es foszfor volt vizzel keverve majd a meleg templomban a viz elparolgott mig a ken es foszfor talakozvan begyuladt.. mely meggyujtotta a gyutacsot igy egett a gyertya.Szoval nem tudom mt higyek e csokadrol ha igaz akkor el kellet volna fogyasztani a hust es vert de megsem tettek.. valamint barmely szentmisen at kene valtozon a bor es kenyer nem csak egy paran......
2011. nov. 16. 11:05
 28/42 anonim ***** válasza:

Mégegy linket ajánlanék (amúgy is nagyon jó ez a honlap, sok valós csodát alátámaszt, sok állítólagosat pedig megcáfol): [link]

Egy mondatot különösen figyelmedbe ajánlok: "Az 1971-es és az azokat kiegészítő és megerősítő 1981-es szövettani elemzések hivatalos szakvéleményei alapján a lancianói eukarisztia-csoda ereklyéiről teljes tudományos biztonsággal megállapíthatók a következők: Az eredeti ostyadarabokat is tartalmazó hús valódi emberi szívizomzat, a vér pedig ugyanabba a vércsoportba tartozó emberi vér."

Nem hinném, hogy emberi szívizomzattal, amely ostyadarabokat is tartalmaz, túl sűrűn tudnák "frissíteni". Most nem keresem meg, de valahol azt is olvastam ugyanerről az esetről, hogy ahogy az az izomszövet van, úgy nem lehet semmilyen emberi eszközzel elvágni egy szívet. (Ha jól emlékszem, egyetlen réteg teljesen sértetlen szívizom - ami ilyen alakban nem is lelhető fel, mert senkinek nincs ekkora szíve.)

2011. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

Ez kicsit off, a 68%-os válaszolónak szól: nagyon köszönöm, hogy vagy!!! Eddig az egyetlen nagyon bölcs, nagyon tájékozott, hiteles katolikus vagy az oldalon, akinek a nézetei nem térnek el az Egyházétól. Annyiszor adtam már hálát a válaszaidért, főleg, amikor én már belefáradtam... Örülök, hogy valaki marad ezen az oldalon, aki valóban képviseli az Egyházat, ne add fel, látod, szükség van rá. Ha tudsz, buzdíts hasonló embereket, a gyk szükséget szenved. ;) (én ritkábban válaszolok egyrészt, másrészt nemsoká nem lesz módom - net nélküli kolostorból nehéz írni. :))

Isten áldjon bőségesen, és a szolgálócsoportodat is! (Azt hiszem, Te vagy az Elizeusos.)

2011. nov. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Nos ez inkabb azt igazolja hogy sok csoda tortenik hogy megteveszek az embereket.Mert ha igaz a csoda akkor Barmely misen ismetlodnie kell akkor el kellene Fogyasztani ami szinten alatamasztja esetleges hamis voltat....habar nem tudom hogyan tehetek ha hamis es mivel lehetne bizonyitani csak kozvetett bizonyitekok szolnak ellene hogy nem ismetlodik allandoan mintegy bizonyitva hogy VAn es nem Fogyaszak el ahogy irva van a Szent Irasban.De minkenkepp koszonom a linkeket meg tanulmanyozni fogom oket.
2011. nov. 16. 11:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!