Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok es reformatusok...

Katolikusok es reformatusok segitenetek donteni?

Figyelt kérdés

Reformatuskent vagyok megkeresztelkedve de meg nem konfirmaltam.Gondolkozom mely vallas all kozelebb hozzam.

En ugy latom hogy a szentsegek kozul az alabiak elfogadhatok

1. keresztseg

2. bermalas vagy konfirmalas

3. hazassag (ez alatt ertem hogy elvalni semmi esetre max kulonelni, de a hazzasag elott viszont elfogadhatonak tartom a nemi eletet is)

4.A gyonas- de nem ugy mint a katolikusoknal hogy csak a pap elott gyonhatsz mert Isten-nek es Jezus-nak is van hatalma bunt megbocsajtani tehat immaval lehet kozvetlenul megbanast tanusitani es bunbocsanatot nyerni

5.Oltariszentseg - nem az elfogatott katolikus tanitas szerint hanem inkabb a reformacio szerint mikor is elismerik Jezus lathatatlan jelenletet de a kenyer es bor nem vatozik at Jezus testeve es vereve

6.Betegek kenete -errol nem tudok nyilatkozni

7.papsag (ez inkabb az ortodox valashoz all kozel mert szerintem nem ves eltorolhetetlne jelet a papra Isten mivel ha a pap vetkezik es sulyosan valamint nem erdemel valamiert bocsanatot az elvetetik es igy nem lehetseges az eltorolhetetlen jegy)


Valamint Maria szeplotelen fogantatasat is elvetem mert szerintem Isten kiemelte ot a bunosok kozul es utolag lett buntetlen de amugy o is bunben szuletett.

De nem hiszem a predestinatiot sem inkabb amit a katolikus tanitas most hogy az igaz hogy Isten ismeri a kimetelet eletunknek de iteletet eletunk vegen hoz es nem megszuletesunk elott.


Szoval akkor melyik vallas is van kozelebb hozzam?????


2011. okt. 21. 11:17
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
81% te kolostorban elsz ha nem haragszol meg leveleznek veled mert erdekelne egy ket dolog a kolostori eletrol es annak kialakulasarol.Kuldj e-malt a dlevi27 kukac freemail pont hu cimre.Igy irom mert maskep a email cimet kereso robotok megtalaljak es keretlen leveleket kuldenek.
2011. nov. 16. 11:25
 32/42 anonim ***** válasza:

A bor azért marad bor és a kenyér pedig kenyér az esetek nagytöbbségében, mert Krisztus FELTÁMADOTT teste és vére. Szokták így magyarázni. Miután Jézus feltámadt, átment a csukott ajtón, mégis látható és tapintható volt, sőt, a tanítványokkal étkezett. Tehát olyan is volt, amilyen annakelőtte, meg nem is. Nem foghatjuk fel rendesen...


Látok Rajtad valamit, ami velem is így volt: a reformátusság nagyon keményen racionális. Ami sok téren segít, sok téren viszont kőkeménnyé tesz. Vannak dolgok, amiket akárhogyan csűrjük-csavarjuk, nem fogunk tudni megválaszolni. Ne tudd meg, hány álmatlan éjszakám volt református koromban, ami azzal telt, hogy megpróbáljam megérteni, mi a csudát is jelent a Szentháromság. Mondanám, hogy nem sikerült... (A Katolikus Egyházban jóval több tanítás van pl. erről is, és egyik sem tudja megmondani, mi az, hisz csak hasonló álmatlan éjszakák és sok ima eredményei, de közelebb visznek Istenhez.)

Katolikusként értettem meg, hogy van olyan dolog, ami igenis titok, vagy nevezzük misztériumnak. Minek a hit, ha mindent tudunk. Mire mondjuk, hogy református hit? Akkor legyen inkább református tudás, ha mindent meg lehet magyarázni. (Jelzem, nem tudnak ők sem, és a zsákutcákban értetlenül ácsorognak, ahelyett, hogy fölnéznének.)


De papolhatok akármit, Te Te vagy, más úttal, más gondolkodásmóddal, más hittel, más előzménnyel.


Csak annyit tudok, hogy nem tudhatok mindent, de hiszem, hogy van, aki tud: Isten. Az Ő kezében minden titok biztonságban van, és én bízom Benne.

2011. nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
Még nem élek ott, de nemsokára költözöm. Pénteken tűzünk ki pontos dátumot. Ott nem lesz netem, de szívesen írok Neked addig. Hisz már éltem bent egy ideig, hogy megnézzem, mi is az. Egyébként a szerzetesrendek honlapján sok infót találsz életmódról, küldetésről, történelemről is: [link]
2011. nov. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

Nos koszom a valaszokat de meg tanulmagyozom a kerdest.

A Szentharomsagot en sem ertettem es engem is ketkedove tett a Szorakoztato Biblia.No de a matematika megoldota a kerdest.

Ha modulo osztaloykban gondokozol (maradekos osztas) konyen bizonyithato a Szentharomsag.

Modulo 12-ben a 7 a 19 es a 31 egyazon ertek megpedig 7.

Ime harom szam egyazon ertekkel.

A szorakoztato bilbia ott fogott meg hogy mit csinalt az Ur mikor a Napot a feny utan teremtette de meg is letezett a feny.

Az Objektum orientalt programozas valasz a kerdesre.E szerint mindent eloszor osztalyba foglalunk de egy osztaly tobb osztaly is tartalmazhat.Utanna deklaraljuk vagyis generaljuk az objtumot.Tehat a feny a feny osztalybol mig a nap a nap osztalybol szarmazot ami tartalamaza a feny osztalyt.....

A kolostorba nem vihetsz stick-et es ha van valamely mobil szolgaltatonak 3G terereje tudsz netezni laptop vagy asztali gep segitsegevel.

2011. nov. 16. 12:04
 35/42 A kérdező kommentje:
Megismetlem a kerdest az utolso hozzaszolonak: ha lehet a kolostorban sticket vinni es van ott 3G terere tudsz netezni EDGE-vel is lehet de nagyon lassu ,annal ellenere tusz irogatni levelet hozaszolast de ha van 3G terero akkor egy szentmiset is vegignezhetsz neten keresztul.
2011. nov. 16. 12:09
 36/42 A kérdező kommentje:
Valamint vannak a matematikaban is megmagyarazhatatlan dolgok az se teljesen tudomany:) Peldaul vegyuk az irracionalis szamokat -1 = i*i azaz i egy olyan szam aminek a negyzete -1. Es nem gyokalat(-1) mert azt negyzetre emelve 1 az eredmeny.....Megis az arram engedelmeskedik ezen szabalynak torvenynek ahogy nevezzuk de pontos magyarazat nnincs ra......:) Jo ugye?
2011. nov. 16. 12:20
 37/42 anonim ***** válasza:
Ari vagy a kolostoros javaslatoddal, de direkt nincs net. :) Voltam már ott úgy, hogy vittem gépet és netet, mert tanulnom kellett, de most véglegesen megyek, és nem véletlen választottam olyat, ahol mindez nincs.
2011. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Jol van, akkor majd cimet cserelunk e-mailen keresztul ha akaord, aztan levelezni biztosan szabad.Kosz a segitsegetek mindenkepp segitseg mert vagy megerositi a katolikus hitet vagy megerositi a reformatus hitet ezert nem volt hiabavalo amit irtatok.
2011. nov. 16. 12:45
 39/42 A kérdező kommentje:

"A bor azért marad bor és a kenyér pedig kenyér az esetek nagytöbbségében, mert Krisztus FELTÁMADOTT teste és vére. Szokták így magyarázni. Miután Jézus feltámadt, átment a csukott ajtón, mégis látható és tapintható volt, sőt, a tanítványokkal étkezett. Tehát olyan is volt, amilyen annakelőtte, meg nem is. Nem foghatjuk fel rendesen...

"


Koszonom ezt a fogalmazast megerositett, most olvastam a reformatus honlapon hogy a kenyerben es borban a reformatusok is hiszik hogy megjelenik Krisztus de nem aldozatkent mar mint ahogy a golgotai aldozata volt hanem hogy egyesuljon az emberrel de a kenyer es bor nem valtozik at viszont benne megis Jezus teste es vere van.Ez majdnem ugyanaz mint a katolikus hitvalas csak a katolikusok itt egyenertekuve teszik ezt a kereszt aldozattal mondvan a bor es kenyer atvaltozik Jezus testeve es vereve..legalabbis igy ertem mindenesetre azert mas ez amit eddig hittem.En azt hittem hogy ezek csak jelkepek es nincs Benne az Ur hanem jelen van Lathatalanul kozottunk de a reformatus honlap azt allitja hogy benne van a Szentlelek altal de mar nem aldozatkent hanem hogy segitsen egyesulni mint ahogy a bilbia irja egyek leszuk a Krisztusban.

2011. nov. 16. 16:01
 40/42 anonim ***** válasza:

A református tanítás valóban állítja, hogy Jézus jelen van Szentlelke által az Úrvacsorakor, viszont nem mint test és vér a kenyér és a bor, hanem ez csak az Ő emlékezetére van, ÉS különben ott van Szentlelkével. Természetesen a katolikusok is vallják, hogy szentmisén ott van Szentlelkével, hiszen pontosan a Szentlélek az, aki által Jézus teste és vére lesz a 2 szín. Mint ahogy a Szentlélek által támadt fel Krisztus testestül, lelkestül.

A szent színek magunkhoz vételével pedig valóban egy test és egy lélek lesz az Egyház, Krisztusban. Ezt katolikusok sem vallják másképp. És továbbra sem ÚJRA áldozzák fel Jézust... Jézus áldozata SZÜNTELEN. Ezért vehetünk részt a szentmisében benne. Mi pedig azért lehetünk egyek, mert Jézus vállalta a halált értünk.

"Halálodat hirdetjük, Urunk, és hittel valljuk feltámadásodat, amíg el nem jössz." - imádkozza minden hívő a szentmisében.

És úgy lehetünk egyek, hogy Krisztus valóságos teste és vére egyesít, így leszünk mi Benne, az Egyházban, a Testben (ahogy Pál apostol írja) testrészek.

2011. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!