Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok es reformatusok...

Katolikusok es reformatusok segitenetek donteni?

Figyelt kérdés

Reformatuskent vagyok megkeresztelkedve de meg nem konfirmaltam.Gondolkozom mely vallas all kozelebb hozzam.

En ugy latom hogy a szentsegek kozul az alabiak elfogadhatok

1. keresztseg

2. bermalas vagy konfirmalas

3. hazassag (ez alatt ertem hogy elvalni semmi esetre max kulonelni, de a hazzasag elott viszont elfogadhatonak tartom a nemi eletet is)

4.A gyonas- de nem ugy mint a katolikusoknal hogy csak a pap elott gyonhatsz mert Isten-nek es Jezus-nak is van hatalma bunt megbocsajtani tehat immaval lehet kozvetlenul megbanast tanusitani es bunbocsanatot nyerni

5.Oltariszentseg - nem az elfogatott katolikus tanitas szerint hanem inkabb a reformacio szerint mikor is elismerik Jezus lathatatlan jelenletet de a kenyer es bor nem vatozik at Jezus testeve es vereve

6.Betegek kenete -errol nem tudok nyilatkozni

7.papsag (ez inkabb az ortodox valashoz all kozel mert szerintem nem ves eltorolhetetlne jelet a papra Isten mivel ha a pap vetkezik es sulyosan valamint nem erdemel valamiert bocsanatot az elvetetik es igy nem lehetseges az eltorolhetetlen jegy)


Valamint Maria szeplotelen fogantatasat is elvetem mert szerintem Isten kiemelte ot a bunosok kozul es utolag lett buntetlen de amugy o is bunben szuletett.

De nem hiszem a predestinatiot sem inkabb amit a katolikus tanitas most hogy az igaz hogy Isten ismeri a kimetelet eletunknek de iteletet eletunk vegen hoz es nem megszuletesunk elott.


Szoval akkor melyik vallas is van kozelebb hozzam?????


2011. okt. 21. 11:17
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

Ez érdekes amit az Úrvacsoráról írtál, sok minden új volt nekem, köszi.


Ezt a blogot szerettem volna ajánlani, amit egy katolikus pap írt:

[link]


Egyes bejegyzéseiben olyan csodákról ír ez a pap hogy az egyszerűen elképesztő. Ha csak a fele igaz már az is nagyon dúrva.


Ez például egy nagyon érdekes cikk:

[link] 2011/10/kaplan-koromban-egy-aktiv-satanista.html

2011. nov. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 A kérdező kommentje:

Az Úrvacsorában nem ember cselekszik, hanem Jézus Krisztus. Ő az, aki nekünk szolgál, önmaga teljes odaadásával. Az Úrvacsora a reménység sákramentuma, mert nemcsak emlékeztet az Úr halálára, hanem a jövendő ígéretét is adja, a Bárány menyegzőjének előképeként (Jel 19,7). Ismeretes, hogy az egyház története során nagy viták voltak arról, hogy miként lehet értelmezni Jézus jelenlétét az Úrvacsora jegyeiben? A magyar református értelmezés túllépett a római katolikus transzszubsztancia, a lutheránus konszubsztancia fokozatain, a mi meggyőződésünk, hogy az Úrvacsora jegyei nem változnak át Jézus testévé és vérévé. Ugyanakkor valljuk, hogy az élő, megdicsőült Krisztus az Úrvacsorában valóságosan jelen van, és velünk teljes valójával közösségre lép. Ez a valóságos jelenlét azonban - miként az igehirdetésben is - a Szentlélek által történik. Ezt a református tanítást Kálvin nyomán reális presentia-nak nevezzük. Jézus Krisztusnak a Szentlélek által való valóságos jelenléte teremti meg azt a vele való titokzatos egyesülést (unio mystica cum Christo), amiről a Heidelbergi Káté így beszél: "Mi a Szentlélek munkája által olyan bizonyosan részeseivé válunk az Ő valóságos testének és vérének, amilyen bizonyos az, hogy a szent jegyeket az Ő emlékezetére testi szánkba vesszük"


Oszibnten egy kicsit elkavarodtam akkor ha benne van az urvacsoraban benne van a jegyekben is tehat ez Luther tanitasa, hapedig incs benne csak midon szimbolukusan elfogadjuk testet es veret a bor es kenyer altal mely nem fizitaki test es ver ugy bizonyosan reszesulunk a kereszthalal altal megtoretett test es ver megvaltasabol valamint mivel megujultunk igy a Szent Lelek egyesit is Jezus lathatatlan de jelen levo testevel mely lenyegeben nem a botrban es kenyerben van hanem O lathatatlan jelen van az urvacsoran es nem urvacsoraba igy a Szent Lelek egyesithet vele....Na de ez igy teljesen mas de sebaj talatam ket reformatus lelkigondozot hetvegen megtargyalom ezt a kerdest veluk. 81% pontatlan e-mal imet adtam a pontos cim dlevi27 kukac yahoo pont com.

2011. nov. 17. 10:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!