Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Maga ül be mint Isten az...

Tamás321 kérdése:

Maga ül be mint Isten az Isten templomába, Isten gyanánt mutogatván magát. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
Nem ellentmondásos, hogy ha ez a mai időkre értendő, akkor hogy ülhet be Isten templomába az antikrisztus? Hiszen Istennek nincs kézzel épített temploma az újszövetségben. A harmadik templom építési szándéka ellenére nem lehet már Istennek templomot építeni. Mégis azt mondják, abba ül be az antikrisztus. De ha egyátalán elkészül, az nem lesz Isten temploma. Hoppá!
2011. nov. 29. 23:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Te normális vagy?
2011. nov. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hol írja ezt amit itt leírtál? Mert kapizsgàlom hogy miről van szó, de jobban tudnák felelni ha leírnàd...
2011. nov. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Én értettem a kérdést, te erre a Bibliai szakaszra gondoltál:

2Thess 2,4 "A ki ellene veti és fölébe emeli magát mindannak, a mi Istennek vagy istentiszteletre méltónak mondatik, annyira, hogy maga ül be mint Isten az Isten templomába, Isten gyanánt mutogatván magát."


Szerintem ez már rég beteljesedett, és a protestantizmus azonosította is, ha érdekel olvasd el Andreas Helwig berlini teológusprofesszor művét a Római antikrisztus címmel elérhető a Neten, keress rá.


Üdv. Péter

2011. nov. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 munyamunya ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ennek a próféciának valóban volt egy olyan, előzetes megvalósulása, amit azonosíthatunk a római pápaság uralmával és viselkedésével. Ugyanakkor ezzel még nem teljesedett be egészen, mivel ez a szöveg a végidőkre mutat, ami még előttünk áll (hiszen a "törvénytaposót Krisztus fogja megsemmisíteni eljövetelekor), amikor majd az Isten templomának nevezett egyházba, az igazak, a szentek gyülekezetébe férkőzik be a "bűn embere", aki még a választottakat is el akarja hitetni.

2011. nov. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

Isten a katolikus templomokban valóságosan jelen van. És azt hiszem az ortodox templomokban is. Az Oltáriszentség színe alatt. Az antikrisztus az Oltáriszentséget ki fogja dobni és maga ül majd a helyére.

Egyébként az Jelenések könyvében leírt események idejét éljünk (ezt Benedek pápa kijelentette nemrég) és ez hamarosan meg is fog történni.

2011. nov. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az eddigi válaszokat! Péter, tudom, mire gondolsz. Csak a többiek miatt nem akarom kifejteni, nehogy sértődés legyen.
2011. nov. 30. 11:55
 7/15 A kérdező kommentje:
Tehát egyfajta kettős próféciának is vehetjük, ami szól egyszer a már előttünk bekövetkezettekre és az ezek után bekövetkezőkre is egyaránt.
2011. nov. 30. 12:02
 8/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk én általában úgy tekintek a Jelenésekre, hogy nem egyféle, hanem többféle jelentése van, mert így értelmét látom a nem túl egyértelmű leírásnak (a többértelműségnek akkor van értelme, ha az író azt kívánja elérni, hogy az emberek elgondolkozzanak a jelentésen, ezáltal minél több értelmezés megforduljon a fejükben. Így nagyobb az információtartalma). Ha egyértelműen dekódolható lenne, akkor már inkább egyértelműen fogalmazna, mert a rejtjel csak meggátol az igazság megismerésében, ami szerintem ellentmondásos (a Biblia esetén).


Vagyis igaza lehet Péternek, valóban értelmezhető egy világias egyházfő, de miért pont csak az? Szerintem bármilyen, számításból egyházi hivatást választó pap/lelkész/prédikátor azonosítható ebben a néhány sorban. Sőt, bármelyik ókori despotára is igaz. Vagy mondjuk a római császárra. Vagy a kínai császárra.


Másrészt nem tudok ellenérvet hozni a kérdező állítására, miszerint némileg ellentmondásos állítás. Ha mondjuk tegyük fel a római pápára vonatkozik, akkor mi Isten temploma? Mert ha a pápa egy antikrisztus, akkor a Katolikus egyház nem Isten temploma. Szóval valami elvont jelentése lehet itt Isten temploma.


Például lehet, hogy Isten temploma elvontan az emberi szív/lélek is. És ki az, aki magát Istennel próbálja egyenlővé tenni, és beül az emberek szívébe, annak természetes részének adva ki magát? Ki a nagy "Plagizátor", "Isten Majma"?


Persze ez most csak így eszembe jutott, ezelőtt nem is ismertem ezt a verset, szóval nem mondom, hogy vitathatatlan, nem is akarom megvédeni, amit fentebb írtam.

2011. dec. 1. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocs a sok elírásért, ma még nem aludtam :)
2011. dec. 1. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A templom szerintem ebben az értelmezése a keresztények közössége lehet, akik együttesen alkotják a templomot, mármint az igazak. Erről beszélhetett Jézus, mikor azt mondta 3 nap alatt felépítem azt. Tehát ő létrehozta a kereszténységet, ami az ószövetség után már egy lelki templom, nem kézzel épített. A pápa megteheti, hogy beül oda, nem a szent péter bazilikát tekintve Isten templomának, hanem a keresztények egységét. Római császárok is kihirdették magukról, hogy ők az Isten. De ekkor még nem ülhettek be a keresztények közé, hiszen üldözték azokat. A pápaság intézménye már ügyesebb volt e tekintetben, mert kereszténynek mondta magát és az üldözött kereszténység templomába beülhetett így. Sőt még Isten földi helytartójának is mondja magát. Viszont a biblia többesszámot is használ az antikrisztusra, tehát sok antikrisztus van. Így a világtörténelem lezárulása előtt is megnyilvánulhat egy ilyen esemény, főleg, hogy az új világrendet akarja létrehozni az illumináti, ahol csak a fenevad bélyegével megjelöltek adhatnak és vehetnek. De ide is kell egy vallásos tekintély a pénzimpérium magánhatalma mellett. A pápák pl. a süvegükön illumináti szimbólumokat hordanak, legfőképp a hatágú csillagot, amiről tudjuk, hogy már ősi birodalmakban is okkult jelkép volt. Remfa csillagának nevezték és emberi égőáldozatokat mutattak be a szimbólum isteneinek. Innen a holocaust elnevezés. A cionisták zászlaján is azért szerepel ez a csillag, mert a valódi zsidóságot ennek szellemiségében áldozzák be és a kereszténységet is.
2011. dec. 1. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!