Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szekírozzák és kínozzák,...

Miért szekírozzák és kínozzák, Jehova tanúi az embereket?

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 09:37
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
39%
Nem vagyok jehovás,minden vallást elítélek,vallásosnak lenni szerintem súlyos lelki és szellemi deformáltság.Elsö voltam,lehet lepontozni.
2012. okt. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagy lepontozva, ez a te véleményed. Vallás- és gondolatszabadság van.
2012. okt. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
18%

"Nem vagyok jehovás,minden vallást elítélek,vallásosnak lenni szerintem súlyos lelki és szellemi deformáltság.Elsö voltam,lehet lepontozni."


Én annyira deformált vagyok hogy felpontoztalak :)

2012. okt. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
20%
Jehova Tanúi Jézus parancsának engedelmeskednek, amikor felkeresik az embereket, és felhívják a figyelmüket arra, hogy Isten Királysága az egyedüli megoldás az emberiség összes problémájára. Jézus az Úr imájában is arra tanította imádkozni követőit, hogy jöjjön el Isten Királysága, és legyen meg az Ő akarata mint az égben, úgy a földön is. Sőt azt is megparancsolta, hogy képezzenek tanítványokat és tanítsák meg őket arra, amit parancsolt. Lásd: Máté 24:14; 28:19,20. Természetesen Jehova Tanúi nem erőszakolják rá az emberekre a hitnézeteiket, de felkínálják nekik, hogy segítenek megismerni Jehova akaratát, és helyesen szolgálni őt. Téves nézet az, hogy meg van szabva, hogy havonta valaki mennyi időt tölt azzal, hogy felkeresse az embereket a Királyság jó hírével. Mindenki arra van buzdítva, hogy a lehetőségei, körülményei, és egészségi állapotát figyelembe véve tegye meg a tőle telhető legtöbbet. Ez lehet havi akár 1 óra is. Amennyiben nem szeretné, hogy Jehova Tanúi a későbbiekben felkeressék Önt, jelezze ezt nekik amikor felkeresik. Erről feljegyzést készítenek és nem látogatják meg többé. Ha többet megszeretne tudni Jehova Tanúi tevékenységéről, és hitnézeteikről, kérem keresse fel a www.jw.org/hu oldalt.
2012. okt. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 Golan Trevize ***** válasza:
61%

Igen, engem is naponta kétszer megkínoznak.

Szombatonként háromszor is.

2012. okt. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
65%
Kedves 14-es, Jézus már kb. 2000 éve készülődik a Nagy Visszatérésre ezek szerint, gondolom, ilyen Nagy Visszatérés ritkábban van, mint X-faktor vagy Megasztár, mert ott többen és hamarabb térnek vissza. De ha ismered az Urat, üzenjük, hogy reméljük, hogy befejezte már lábadozását, eleget szanatóriumozott már, begyógyultak sebei a tenyerén, lábfején, jobb mellkasán és homlokán, remélem, már edzésbe állt és jön is vissza nemsokára a pályára! Nem azért fizetjük, hogy a felhők fölött sütkérezzen! Ha meg üzenni akar valamit, ne pállott öregasszonyokkal akarjon üzengetni amerikai képregényekkel, inkább írjon e-mait, csináljon óriásplakátot az égre, küldjön füstjeleket fentről, vagy próbáljon meg valami praktikusabb dolgot csinálni, mert különben nem választjuk meg királlya a következő választáson!
2012. okt. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lehet végleg elküldeni őket, ha amikor legközelebb becsöngetnek a következőt mondod:


"NYOMATÉKOSAN MEGKÉREM ÖNÖKET, HOGY MOST JEGYEZZÉK FEL A TERÜLETKÁRTYÁJUKRA, HOGY EZT A HÁZAT JEHOVA TANÚI NE KERESSÉK FEL!"


Ha így teszel, a belső szabályzatuk szerint évente csak 1x csöngethetnek be hozzád. Továbbá, ha ezek után becsöngetnek, akkor zaklatásért a törvény értelmében fel lehet jelenteni őket, erre a belső utasításuk is figyelmezteti őket.


Remélem segítettem, osszátok meg minél több emberrel ezt az infót!

2012. okt. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
93%

@ 14:


"Jehova Tanúi Jézus parancsának engedelmeskednek, amikor felkeresik az embereket" - írtad.


Tudnád pontosan idézni a Bibliából, hogy hol és mikor parancsolta azt Jézus, hogy területkártyákkal felszerelkezve, kettesével járkáljanak házról házra a tanítványok?

És azt, hogy beszámoltatta őket, azaz havonta le kellett adni a kitöltött "Szántóföldi jelentés" című nyomtatványt a prédikálással töltött óraszámokról?


Előre is köszönöm. :)

2012. okt. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Én beszéltem sokkal. Egyszer neki is álltam a leckéiknek. A srác, aki tanított (ingyenes, önkéntes magántanár, nem kispálya), szerette a kihívásokat, nógatott szinte mindig, hogy bármi nem stimmel, nem tetszik, legyek szkeptikus, mert sokkal jobb az, mint annyiban hagyni azt, ami nem tiszta. Ő teljesen korrekt volt, ezt már tanítani kéne (okj-s JT szak, hm?:)


Aztán nem éreztem magamat kompatibilisnek, el is mondtam neki, és pápá lett. Mai fejemmel úgy foglalnám össze "a hibát", hogy talán ők azok, akik nem bíznak eléggé Istenben, és saját szerveződéseket alapítva nekiállnak tenni valamit, amire Isten bizonyára nem lenne képes nélkülük... Orruk előtt a válasz: Istenben bízhatsz... És inkább egy szervezetben bíznak, amire emberek azt mondják, Isten szervezete, majd aranyos marketinggel el is sorolják, mitől olyan biztosak ebben. Sajnos sok ember megelégszik más emberek szavával. Nincsenek tudatában, hogy hozzájuk sincs semmi közelebb Istennél. Nem kell nekem se hinni, ki lehet próbálni. Ingyen van...

2012. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
7%

Kedves Kérdező, mert gondolod, hogy nekik nem lenne jobb dolguk?

A szabad idejüket amit mással is tölthetnék rád szánják, hogy elvigyék az üzenetet neked arról amiről most kell az embereknek dönteni.

Nem kötelező, de azon a napon ne hivatkozz arra, hogy neked nem lett szólva.


A másik, pedig a szervezettség azt jelenti, hogy nincsenek elhajlások, mindenki egységesen tesz az élet körülményeiktől függően Isten asztalára a szolgálatból.

aki azt írta, hogy mindeninek havi 60. órát kell leadni az tévedésbe van.

Én általános úttörő vagyok és nekem adottak az élet körülményeim, hogy évente több száz órát szolgálhassak,

azok akiknek ezt nem teszi lehetővé, család és munka stb azok annyit szolgálnak amennyit tudnak, van aki csak havonta 2.órát de van aki akár 90. órát ad le.


ez csak arra jó, hogy piszkáljanak bennünket.

Bertának nem válaszolok, mert Ő különösen ellenséges velem ./bocsánat ez van/ és a tanúkkal.


Egyébként amikor a tanítványok vissza mentek Jézushoz, hogy elmondják az eredményét a szolgálatuknak, beszámolót tartottak Jézusnak, vagy is elszámoltak az idejükkel.

egyébként, hogy a teokratikus szervezetünk miért teszi egységesen 236 országban ezeket, azt nem vagyunk kötelesek megindokolni, mert az indok benne van a bibliában. akár tetszik akár nem ez van.vagy elfogadja az egyén vagy elutasítja, mindenki magáért felel. Nem embernek tartozom számadással hanem Istennek. És ha a teremtő azt mondja, hogy zöld akkor zöld és nem piros.


S ez csak azoknak kínzás akik nem szeretnének Isten magas törvényei szerint élni.Szabadon Isten törvényei nélkül azt csinálok amit akarok elv szerint lehet élni most még de nem sokáig, és ezt tudnod kell hogy döntsél.

ezért.

2012. okt. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!