Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szekírozzák és kínozzák,...

Miért szekírozzák és kínozzák, Jehova tanúi az embereket?

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 09:37
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Tévedsz!!!

"Az Én felettesem az Jézus és első sorban teremtőm Jehova Isten.

Az, hogy a vezető testület végzi a munka oroszlán részét ezért csak hálásak lehetünk, mert sok terhet vesznek le a testvérek válláról."


Itt van a kérdésemre a válasz. Miért is kínozzák az embereket, mert ezt a küldetést vették magukra.


Jelenések 9 fejezete amelyet magukra vettek. Arra utal a sáskák, és az azt követő lovas sereg. A sáskák a vezető testület, a lovassereg pedig a tanúk. Félelmetes szerepet töltenek be. Nagyon bátrak, mert tudják, hogy hatalmat kaptak a pusztításra. Szellemi vezetőjük az a csillag amely le esett az égből, akinél a mélység kútjának kulcsa.

Ő a mélység angyala, egyébként inkább királyuknak nevezném. A 9:11 Jelenések k.


Királyukul pedig a mélység angyala van felettük: a neve zsidóul Abaddon, görögül pedig Apollion, azaz Vesztő a neve. Vagy nevezhetjük pusztítónak is.


Miért azonosítják be Jézust az ő királyukként?

2012. okt. 13. 09:42
 32/43 anonim ***** válasza:
0%

„És megfújta trombitáját az ötödik angyal. És láttam egy csillagot, mely az égből a földre hullott, és neki adták a mélység vermének kulcsát” (Jelenések 9:1). Ez a ’csillag’ különbözik a Jelenések 8:10-ben szereplő csillagtól, melyet János látott lehullani. János lát „egy csillagot, mely az égből . . . hullott”, és amelynek ezúttal a földre vonatkozó megbízatása van. Vajon egy szellemszemélyről vagy egy hús-vér lényről van itt szó? A Jelenések könyve később úgy írja le azt, akinél ’a mélység vermének kulcsa’ van, mint aki Sátánt „a mélységbe” veti (Jelenések 20:1–3). Tehát hatalmas szellemszemélynek kell lennie.


. A Jelenések 9:11-ben János elmondja nekünk a sáskákról, hogy „egy király van felettük, a mélység angyala”. Mindkét versnek ugyanarra a személyre kell vonatkoznia, mivel logikus, hogy a mélység kulcsát tartó angyal azonos a mélység angyalával. És a csillagnak Jehova kinevezett Királyát kell jelképeznie, mivel a felkent keresztények csak egyetlen angyali Királyt ismernek el: Jézus Krisztust (Kolosszé 1:13; 1Korintusz 15:25).



„Egy király van felettük, a mélység angyala. A neve héberül Abaddon [jelentése: ’pusztulás’], görögül pedig az Apollüón [jelentése: ’pusztító’] nevet viseli” (Jelenések 9:11). Jézus mint „a mélység angyala” és mint „Pusztító” valóban csapásszerű jajt bocsátott a kereszténységre. De még más is következik!


Sátán nem fog a hamis vallásokra csapást mérni, hiszen azok az Ő érdekeit szolgálják.

A kereszténység papságának fájnak a csípős üzenetek, de a farizeusoknak is fájt amikor Jézus rávilágított hogy a gyehennára méltók, mivel nem tartják be Jehova törvényeit, és az embereket is a sötétségben tartják, nem beszélve a könyörtelenségükkel amit az emberekre vetett terheket jelenti.


A magukat keresztényeknek nevezők tisztelet a kivételnek engedményeket tesznek bizonyos elvárásokat illetően, hogy emberek kedvében járjanak, és nem tilos a házasság előtti nemi élet, megszegve ezzel a Házasság intézményének létrehozójának a teremtő Istennek törvényét.

Persze ez csak az egyik a sok közül, ami nem Jézus előírásai szerint van bizonyos vallásokban.

A vallások nagy része belefojt a világ politikai ügyeibe, nemzeti öntudatra, nevelte a tagjait, amivel támogatták a háborúban való részvételt a "haza" nevében.

E világ istene Sátán nagyon jó rángatja az embereket a politika a kereskedelem, és sok általa kreált vallás nevében

A hívek szabados erkölcsi mértékek szerint élnek, olyan valláshoz igazodnak ami a szájuk szerint valók

Többször olvastam it a gyiken,azt a mondatot, hogy:

"VÁLASZD AZT VALLÁST AMELYIK SZIMPATIKUS NEKED AMELYIK HOZZÁD ÁLL KÖZELEBB.


hát ez is sok mindent elárul. Legyél vallásos ahogy neked tetszik nem az szerint amit a teremtő elvár így is szeretnie kell.

ez egy nagy nagy tévedés.hatalmas csapda az elvárásokat nem a magunk malmára hajtva kell tiltani vagy engedni, ami tilos az tilos. Aki mást tanít, az nem lehet keresztény.

Aki pedig nem akar Isten szerint leírt törvények alapelvek szerint élni, az miért akar keresztény lenni?

Nem kötelező.

Kereszténynek lenni azt jelenti Jézust utánozva élni, vagy követni tenni amit Jézus tett ahogyŐ élt.

2012. okt. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
47%

"Legyél vallásos ahogy neked tetszik nem az szerint amit a teremtő elvár így is szeretnie kell."


Nem kell neki szeretnie, de szeret akkor is. Én azt szoktam javasolni, hogy kérd Istent (azt, aki a leghatalmasabb, mindig volt és mindig lesz), hogy tereljen a jó útra. Szoktam ilyenkor hivatkozni Máté 7:7-11-re.

[link]


Ez ha nem világos beszéd, akkor nincs világos beszéd.

2012. okt. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

Kedves tanú!


Jézus nem lehet angyal. Te szerinted azt írja az író, hogy a mélység angyala? vagy a mélység királya?

Jézus mindennek a királya, még az uraknak is.

Nem a mélységbe leesett csillag.

2012. okt. 13. 16:02
 35/43 anonim ***** válasza:
18%

Nnna, lássuk akkor, mi a helyzet. :)


1. Részlet az előző válaszomból:

< Tudnád pontosan idézni a Bibliából, hogy hol és mikor parancsolta azt Jézus, hogy területkártyákkal felszerelkezve, kettesével járkáljanak házról házra a tanítványok? 

És azt, hogy beszámoltatta őket, azaz havonta le kellett adni a kitöltött "Szántóföldi jelentés" című nyomtatványt a prédikálással töltött óraszámokról? >


2. Erre a tisztelt JT-válaszoló a Márk 6:30-ra hivatkozott. ("Az apostolok pedig egybegyűltek Jézus elé, és beszámoltak neki mindarról, amit tettek és tanítottak.")


--> Itt szó sincs páros sétáról, területkártyákról, szántóföldi jelentés c. nyomtatvány havi leadásáról, óraszámokról.

A beszámoló a TETTEKről és a TANÍTÁSOKról szólt.

Plusz: nem olvassuk, hogy ez rendszeresen történt volna; tehát valószínűleg egy alkalmi vagy ritka esemény lehetett.


Nézzük, mit is tartalmaz pontosan a Szántóföldi jelentés, vajon egyezik-e a tartalma a hivatkozott igeverssel ("tettek és tanítottak"). Idézem (nem pontosan szó szerint), amit egy Google-kereséssel találtam ma:


Jehova Tanúi aprólékos feljegyzést vezetnek az ajtóról ajtóra végzett tevékenységükről. "Munkajelentést" tölt ki minden hónapban minden aktív Tanú. Ezek a jelentések tartalmazzák a szántóföldi szolgálatban abban a hónapban eltöltött órákat, az elhelyezett könyvek és folyóiratok számát, a vezetett "Bibliatanulmányozások" számát.


--> NEM egyezik a kettő.


Még egy kis érdekesség: Ezeket a beszámolókat a gyülekezet vénei áttekintik, és ráírják a "hírnökkártyára" ( = afféle maradandó jelentési kártyára), amit "hírnökönként", vagyis Tanúnként vezetnek. A körzetfelvigyázó megvizsgálja ezeket a hírnökkártyákat és más gyülekezeti feljegyzéseket az évente háromszor megtett látogatásakor. A hírnökkártya követi a Tanút, akárhova megy (költözések). 


--> Húha... Ilyet sem látok a Bibliában.


3. Idézet: "... statisztikai jelentéseket állítottak össze..."


--> A hivatkozott igehelyekben nem tudok statisztikai jelentésekről. Gyorsabb lett volna azokat bemásolni, hogy világosan látható legyen mindenki számára.


4. Idézet: "... Az ilyen jelentések valós képet adnak arról, hogy miként halad a munka a világ minden táján."


Hmmm... Én közel nem vagyok biztos abban, hogy ez a kép valós; ugyanis sokan elismerik / állítják, hogy az óraszámokat apró trükkökkel növelik, ill. valótlan adatokat írnak be a jelentésbe. Igény esetén mutathatom a részleteket...


Plusz egy megjegyzés: Ritka kivételektől eltekintve nem jellemző rám, hogy bárkivel is ellenséges lennék; vele pedig - tudomásom szerint - pláne nem voltam az soha. Az egy másik kérdés, hogy az Őrtorony-teológiát hm... nem kedvelem, hamisnak tartom; ezt viszont soha nem is titkoltam. Tehát nem értem, mióta létezik és mi az a bizonyos probléma.

[Örülnék, ha válaszolnál a 6 nappal ezelőtt írt privát üzenetemre, kedves felhasználó. :) ]


Üdv. :)

2012. okt. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

Sosem értettem, hogy miért kell leadni jelentést amikor az Isten minden ember szívét ismeri, tudja az emberek cselekedeteit.


Most , hogy Berta felhozta, talán azért kell mindenről jelentést tenni mert nincsenek közvetlen kapcsolatban Istennel, csak a bibliából következtetnek, hogy mit kell hirdetni.

Mivel emberi vezetés alatt van a szervezet, mindenről pontos jelentést kell adni.

Azért kell teokratikus iskolába járniuk, mert ott tanulják be az egységes tanítást.

Mivel Jehova szellemét a gyülekezetnek a vezető társulat állítja össze. Ők azok akik számon kérik az engedelmes tanútól minden lépésüket.

Jézusra hivatkozva viszik a tanításukat, hogy az emberek ismerjék el Istenüknek, Jehovát.

Amivel befogják a tanúkat az, hogy minnél több embert fognak be, vagy csak egyet is, reménysége lesz az örök életre, paradicsomi körülmények között.


20, 32%-os JT válaszolónak, annyit ha a paradicsomba akarsz kerülni, ne fenyegess senkit, mert ezt a szervezeted sem engedi.

Ha szolgálatba indulsz , vagy itt írsz, ne gondolj arra , mert nem fogadta el a felebarátod, meg fog dögölni,

mert ez a kettősség te szervezetednek vagyis a te lelki egészségednek sem használ.

Remélem te is tudod mire gondolok.

2012. okt. 20. 10:45
 37/43 gyuszi860123 ***** válasza:
0%
ok csak megakarjak ismertetni mindenkivel az igazsagot ahogy jezus is ezt tette.sot parancsba is adta?:menjetek tegyetek tanitvannya minden nemzetbol valo embereket es ,kereszteljetek meg oket.ennek engedelmeskedni kell hisz jezus mondta.amugy a lenyeg az,hogy mikor egy tanu beszelgetesbe akar veled egyeledni azt igazabol isten akaratabol van mert azt akarja,hogy minden ember megmentesben reszesuljon es az igazsag pontos ismeretere jusson.szoval.ha elutasitod ahogy pl en is tettem kb.1000szer istent utasitjuk el.egyszer akartam megtudni a valaszt TISZTA SZIVBOL,hogy mi az igazsag istenrol(persze nem jehova tanuitol)es kutakodni kezdtem.minden vallast megvizsgaltam es naluk kotottem ki.naluk van az igazsag el kellett fogadnom.buzditok mindenkit keressen allandoan es akkor talalni fok
2012. okt. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

Kedves gyuszi!


Nyilván ha vallásszabadság van minden embernek joga van keresni kutatni. Az ember amúgy is kíváncsi, valahol kiköt, de nem minden arany ami fénylik. Jelenleg a gonosz van túlsúlyban a földön, és mindegyik külön-külön a sajátjából hozza elő a rosszat. Igy arra tudok következtetni, hogy ha valaki Jézus tanítását akarja követni, ne kövessen szervezeteket, egyházakat, hanem keresse Isten országát. Jézus nagy tanító volt, miről tanított? Az Isten országa nincs messze egyikünktől sem.

Az értelmesek értik.

Ne kövess embereket, hanem keresd az igazságot és az életet. Ha letapadsz Jehova tanúinál, nehezen fogsz kijönni onnan, soha nem fogsz onnan kijönni, mert ők nagy hittetők. Kutass tovább míg nem késő.

2012. nov. 1. 07:36
 39/43 gyuszi860123 ***** válasza:
0%
mondhatnam hogy igazad van ha figyelmen kivul hagynam jezus szavait,pal szavait stb...pl.jezus igaz gyulekezetrol beszel akiket utalni es uldozni fognak,pal arrol h nem szabad felhagynunk annak rendszeres latogatasarol meg sorolhatnam.csak ismetelni tudom onmagam:iteletektol mentesen akard megtudni mi az igazsag tiszta szivbol.lehet hinni csak tudod az keves onmagaban, hisz pal azt irja: a satan is hisz sot tudja h van isten es retteg.nem szabad a magunk modjan hinni mert isten elmondja a biblian keresztul es el is varja,hogy mikeppen imadjuk ot.ez van.amugy detto ugyan igy voltam mint te:)
2012. nov. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 gyuszi860123 ***** válasza:
0%
isten orszaga nincs messze egyikonktol sem ez igy van.na de ha leragadunk kifejezetten ennel a szovegnel akkor ugye bar figyelmen kivul hadjuk a tobbit ami nem hellyes.a biblia osszefuggo iromany.isten mindenhol ott van,allandoan tudunk hozza szolni es kell is.ahogy irtad is ez a vilag a gonosz hatalmaban van ezt jezus mondta.megvakitja a nem hivok elmejet hogy at ne ragyoghasson a krisztusrol valo jo hir az emberekre.
2012. nov. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!