Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szekírozzák és kínozzák,...

Miért szekírozzák és kínozzák, Jehova tanúi az embereket?

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 09:37
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
78%
Golan: de te fizetsz érte, az egész más:)
2012. okt. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 Golan Trevize ***** válasza:
78%
most lebuktam...
2012. okt. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
93%
20-as hozzászóló, az utolsó bekezdésed súlyos fenyegetést tartalmaz! Jön és megszűnik a demokrácia?? Totális parancsuralom, diktatúra alatt kell majd élnünk? Na, azt hiszem, akkor leváltjuk a cimborádat hamar és megy vissza a felhőre! És ha akarod, veletek együtt!
2012. okt. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
85%

@ 20:


"Bertának nem válaszolok, mert Ő különösen ellenséges velem ./bocsánat ez van/ és a tanúkkal."


Szerintem meg ez egyszerűen csak a JT-kre jellemző "üldözési mánia", illetve kimenekülés a válaszadás alól...

Ha egy kicsit körülnéznél az oldalon, láthatnád, hogy sokan milyen ellenségesek veletek, és hogyan gyaláznak, mocskolnak titeket. Ha gondolod, segítek: tudok mutatni néhány ilyen kérdést...

Tőlem ilyet soha, sehol nem láthattál és nem tapasztalhattál sem magadra, sem a társaidra vonatkozóan.


Különben is: akkor ne nekem válaszolj, hanem az olvasóknak; bizonyára másokat is érdekelnek a válaszok, nem csak engem.

Amit pedig ezután írtál, azt már "csak" alá kellene támasztani a Bibliából, mert ez így elég gyenge, írni bármit lehet. Tehát hol van leírva az a "beszámoló" pontosan? És az az indok?

2012. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
49%
Mifele tanuk? Tanu csak egy van, nev szerint Pelikan Jozsef. A tobbi humbug.
2012. okt. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
19%

(Márk 6:30) 30 Az apostolok pedig egybegyűltek Jézus elé, és beszámoltak neki mindarról, amit tettek és tanítottak.


Jézus Krisztus első követőit is érdekelték a prédikálómunka előrehaladásáról szóló jelentések


A Biblia a Cselekedetek könyvében arról ír, hogy pünkösdkor, amikor a szent szellem kitöltetett a tanítványokra, mintegy 120-an voltak jelen. A tanítványok száma csakhamar 3000-re, majd 5000-re nőtt . . . (Csel 1:15; 2:5–11, 41, 47; 4:4; 6:7). Milyen nagy buzdítást jelenthettek a tanítványoknak a növekedésről szóló hírek!”


Mialatt a munka előrehaladt, statisztikai jelentéseket állítottak össze azoknak a különleges tapasztalatairól, beszámolókkal együtt, akik részt vettek a jó hír hirdetésében . . . (Csel 2:5–11, 41, 47; 6:7; 1:15; 4:4) . . . Milyen buzdító lehetett e hű keresztény munkatársak számára jelentéseket hallani arról, amit elértek! . . .


Jehova Tanúi ma ugyanebből az okból igyekeznek pontos feljegyzést vezetni arról, hogy miként teljesednek világméretekben Jézus következő szavai: „a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég” (Máté 24:14). Az ilyen jelentések valós képet adnak arról, hogy miként halad a munka a világ minden táján. Megmutatják, hogy hol van szükség segítségre, milyen és mennyi kiadvány kell a prédikálómunka előmozdításához.


Ezért a prédikálótevékenységünkről szóló jelentés segít hatékonyabban ellátni a Királyság jó hírének prédikálására vonatkozó megbízatásunkat. Ezenkívül vajon nem buzdító, amikor arról hallunk, hogy miként munkálkodnak testvéreink a világ más részein? A növekedésről és a munka világméretű kiterjedéséről szóló hírek örömmel töltenek el, nagyobb tevékenységre ösztönöznek, és biztosítanak arról, hogy Jehova áldását élvezzük.


ezért.

2012. okt. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
87%

Na jó elmondom miért. Azért, mert >LÉNYEGÉBEN< a tanításuk szerint a minél több prédikálással vásárolhatják meg a paradicsomi örök életüket. Így kell megdolgozniuk az üdvösségükért.


Ja, hogy ez ki nem érdemelt kedvesség meg ajándék, ilyenekkel nem foglalkoznak, mert nem Jézus a felettesük, közvetítőjük, hanem a nyolc tagú Vezető Testület New York, Brooklyn-ban.

2012. okt. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
8%

Tévedsz!!!

Az Én felettesem az Jézus és első sorban teremtőm Jehova Isten.

Az, hogy a vezető testület végzi a munka oroszlán részét ezért csak hálásak lehetünk, mert sok terhet vesznek le a testvérek válláról.


És tévedsz ha csak a prédikáló szolgálattal vásároljuk meg az életünket.

az életemet Jézus váltsága, halála szavatolja, de csak akkor ha az életemet összhangban élem az akaratával.


Ugyan prédikálhatok Én naponta a 24 órából "58" órát, ha nem élek úgy ahogy meg van írva.

Az áldozatom nem ér egy fabatkát sem.


Már ne is haragudj, de hagy kérdezzem már meg:

Más "vallásoknál" nincs egy kinevezett "fő" aki irányítja a vallásokat?

Vagy az emberek mennek a saját fejük után?

Pál apostolék is a vezető testületet alkották Jeruzsálemben, onnan mentek ki a levelek a gyülekezeteknek, hogy mikor milyen események lesznek megtartva.

Vedd figyelembe, hogy az akkori vezető testület határozta meg azt is amit a szent szellemmel összhangban hoztak, amikor a Cselekedetek 15:28,29, versében leírtak egy határozatot a bibliával összhangban, amit a gyülekezeteknek szerte mindenhol elfogadtak és betartottak.


(Cselekedetek 15:6) 6 Egybegyűltek hát az apostolok és a vének, hogy megvizsgálják ezt az ügyet.


(Cselekedetek 15:19-21) 19 Ezért nekem az a döntésem, hogy ne háborgassuk a nemzetekből valókat, akik az Istenhez térnek, 20 hanem írjuk meg nekik, hogy tartózkodjanak a bálványok által szennyezett dolgoktól, a paráznaságtól, a megfojtott állattól és a vértől.


(Cselekedetek 15:27-29) . . .. 28 Mert a szent szellem és mi magunk jónak találtuk, hogy semmi további terhet ne rakjunk rátok a következő szükséges dolgokon kívül: 29 tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a paráznaságtól. Ha gondosan megőrzitek magatokat ezektől, jól lesz dolgotok. Legyetek jó egészségben!”


Képzeld el a vezető testület ezt a határozatot hozta, amikor felmerült a körül metélkedés kérdése, hogy a nem zsidóknak be kell-e tartani a törvényt és körbe kell metélkedniük?

Imádkoztak és kérték a teremtő segítségét, hogy helyesen döntsenek.

Most ugyan így zajlik, csak nem Jeruzsálemben van a vezető testület.

A katolikusoknak meg Rómában van a Pápájuk mint vezetők, Ők nem engedelmeskednek neki?

Nem mennek határozatok onnan a külső egyházakhoz?


Na nem kell ám kötözködni, meg lehet figyelni milyen egységesen és szeretetben vannak a más vallásúak egymás mellett. meg tudnák ölni egymást egy kanál vízben.(TISZTELET A KIVÉTELNEK)

2012. okt. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
85%

"Bertának nem válaszolok, mert Ő különösen ellenséges velem ./bocsánat ez van/ és a tanúkkal. "


Na ez egy tipikus JT válasz, nem tudjátok cáfolni Berta állításait, akkor "dugjuk homokba a fejünket", gratulálok. Esetleg megpróbálhatnátok Biblia-idézetekkel cáfolni -nem Új Világ Ferdítés-, és mindjárt hinnék a csodákban, ha sikerülne!

2012. okt. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
11%

Kedves Csilla ha megnéznéd a válaszomat amit írtam, rájönnél, hogy megadtam a választ.

Amit Bertának írtam egy fájó seb nekem, mert barátként ismertem meg, de mindig ellenséges lett amikor.... hagyjuk.

2012. okt. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!