Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megéri szűznek maradni házassá...

Megéri szűznek maradni házasságig? Vár még valaki ezzel házasságig?

Figyelt kérdés
Miért várjak? vs. Miért ne várjak?
2013. jan. 2. 15:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
57%

A kémia az agyadban van, és ha te, kedves kérdező, teljes odaadással, szerelemmel és BIZALOMMAL tudsz házasságot kötni, akkor a szex működni fog akkor is, ha vársz a házasságig. A tapasztalatok azt bizonyítják, hogy a "kipróbálás" mítosza nem valóságos! Régen rossz, ha egy kapcsolat főleg a szexről szól, vagy nagyrészt azzal rendezik le az ellentéteket. Ez egy csapda.

Egy jól és hosszútávon működő kapcsolatnak nem erre kell épülnie, pedig akik a házasság előtti szexet ajánlják neked, azok ezzel azt mondják, hogy enélkül aztán minden összedől. Pedig bizony, a szakítások és válások túlnyomórészt NEM EZ MIATT történnek!

2013. jan. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
81%

Volt már a kérdés, érdemes visszanézni.


Tudod, kedves kérdező - régen a lányok 14 évesen értek és 16 évesen házasodtak. Azt a 2 évet kibírták.


A maximum, amíg várni érdemes, az olyan 18 éves korod körül van (függ az érettségedtől is, meg hogy találsz-e megfelelő párt). Utána már a hosszú várakozás arról szól, hogy valamiben defektes vagy - és emiatt aztán egyre nehezebb lesz párt találnod.


Amúgy meg a szex tényleg nem a házasság értelme - de nagyon fontos benne! Ha nem működik jól, akkor valami észveszejtő jónak kell lenni a többinek, hogy jól érezzétek magatokat a házasságban!

2013. jan. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
82%

A mai világ mai emberei el sem tudnak képzelni olyan kapcsolatot, ahol ne a szex lenne a mozgató rúgó.

Tudod milyen a jó kapcsolat? Először is úgy hívják, hogy házasság, amiben mind a két félnek egyenlőek a jogai és a kötelezettségei. Egy jó kapcsolatban ha akad is vita, mert nem lehet mindig mindenben egyet érteni, akkor a férfi nem két marha nagy maflással intézi el az igazát, hanem mind a ketten nyitottan fordulnak a másik fél véleménye felé.

Egy jó kapcsolatban nem ők vannak a szexért, hanem a szex őértük. Egy keresztény házasságban is csodálatos lehet a szex, aki azt állítja, hogy a nő mereven fekszik, míg a férfi felcsinálja, annak ne higgy, mert hazudik.

Nem hiszem, hogy a szexre kellene építeni egy életre szóló együtt élést, mert egy házasságnak csak töredéke a szex. Ráadásul nincs olyan, hogy azonnal szuper jó szex mind a két félnek, azt is tanulni kell, mint minden mást.

Tehát kérdem én, mint nő és feleség: szerinted megéri odaadni azt, amiből csak egy van olyannak, akivel ez nem lesz életed végéig tartó közös emlék? Érdemes engedni egy illékony csábító pillanatnak és olyat eldobni érte, ami ennél többet ér?

Az embernek az emlékei nagyban meghatározzák a jövőjét.

És nem hiszem, hogy egy tré szeretőből ne lehetne megfelelő partnert kialakítani, de ehhez a közös bizalom és tisztelet elengedhetetlen.


De ez csak az én véleményem.

2013. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
63%

"És nem hiszem, hogy egy tré szeretőből ne lehetne megfelelő partnert kialakítani, de ehhez a közös bizalom és tisztelet elengedhetetlen."


tré szeretőből sosem lesz jó szerető.. maradjunk ennyiben. Hiába a bizalom, ha béna.

2013. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ezt nem lehet így eldönteni, hogy jó vagy nem. Itt van az érem és két oldala van.

Egy biztos: akár tetszik, akár nem, lehet szörnyülködni, én személy szerint nem tudnék úgy házasságot kötni, hogy nem tudom, hogy milyen a szex az illetővel. Nem az a fő-fő, de ha hozzámegyek és utána derül ki, hogy valami nem működik, mi a biztosíték arra, hogy nem fogja -e mind a két fél megcsalni a másikat olyanokkal, akikkel élvezik? A testi kontakt fontos, nem lehet ,,elsiklani felette", nem lehet besöpörni a szőnyeg alá a házasság utánig. A szeretkezés az, amikor kifejezed csókokkal, érintésekkel, stb. hogy mennyire szereted a másikat, és szerintem hihetetlenül jó érzés az, amikor látod a párodon, hogy amit csinálsz boldoggá teszi:) Én így látom a dolgot.

2013. jan. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Gemini86 válasza:
92%
26 éves nő vagyok. Még szűz. Sokan nem hiszik el, sokan hülyének néznek. Lett volna alakalom, hogy elveszítsem, de eddig mindig nemet mondtam. Mert a minőség számít, nem a mennyiség. Várok, ameddig nem találok olyasvalakit, akinek szívesen adnám oda. Nálam nem játszik ebben szerepet sem a vallás, sem a nevelés, így hozta az élet. És szerintem ez egy jó dolog!
2013. jan. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
67%

"Ha nem működik jól, akkor valami észveszejtő jónak kell lenni a többinek, hogy jól érezzétek magatokat a házasságban!"


Ne állítsuk már be úgy, hogy a szexet nem lehet tanulni, fejleszteni, javítani! Nem vagyunk csupán ösztönlények, mint a nyulak. Ezzel a mondatoddal azt állítod, hogy a szex az adott, van és kész, olyan, amilyen. Önellentmondó ez az állításod, mert ha tényleg olyan csúcs-szuper a "többi" (vagyis a LÉNYEG!), akkor a szexben is készek olyan módon igazodni egymáshoz a párok, hogy az mindkettőnek a lehető legjobb legyen. (Saját tapasztalat)

Meg aztán nem az lenne a lényeg, hogy ezen "többi" erős legyen két ember között???


"tré szeretőből sosem lesz jó szerető.. maradjunk ennyiben. Hiába a bizalom, ha béna."


Ez megint a szexista szellem erőltetése, vagyis előtérbe állítása. Hiba! Nem ez tartja együtt a családokat!!!


"A testi kontakt fontos, nem lehet ,,elsiklani felette", nem lehet besöpörni a szőnyeg alá a házasság utánig."


Pont az a baj, ha csak "testi kontaktról" van szó, ha ez csak egyszerű "fizika" két embernek. Ha viszont megértjük, hogy a szex ennél sokkal, de sokkal több, akkor NEM A SZEX "GYÖNYÖREIVEL" KERESEM MEG MAGAMNAK A PÁROMAT egy életre! Mert akik a szex "kipróbálását" nélkülözhetetlennek tartják a házasság előtt, azok végső soron ELSŐSORBAN a szex "nagyszerűségétől" teszik függővé azt, hogy kivel akarnak együtt élni. Ez csapda, ahogy már mondtam.

2013. jan. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
19%
hát bakker, az is biztos, hogy neked még az életben nem volt egy normális orgazmusod :DDDDDD
2013. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Várj, mert ez Isten előtt kedves. :)

és még ezer jó ok van rá.. :)

2013. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!